reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

krzywa cukrową

Dołączył(a)
17 Listopad 2020
Postów
8
Witam, dzisiaj robiłam krzywą cukrową ale skończyła się niepowodzeniem. Zwymiotowałam po 40 minutach. Chciałabym powtórzyć badanie tylko nie wiem czy powinnam odczekać ileś dni. Czy ktoś się orientuje?
 
reklama
A jaki wynik wyszedł Ci na czczo?
Nie jest zalecane powtarzanie badania, bo jest to spore obciążenie dla organizmu.
Moim zdaniem jeśli cukry na czczo masz dobre, to bym pokontrolowała je także po posiłkach. Jeśli też będą dobre, to bym sobie badanie odpuściła.
A jeśli będą wychodziły ponad normę - to wizyta u diabetologa i niech on decyduje, co dalej.

Możesz zrobić badanie glukozy glikowanej HbA1C - jest to wartość glikemii z ostatnich 3 m-cy. Badanie robi się na czczo - to jest normalne pobranie krwi.
 
Wyniki na czczo będę miała dopiero jutro.
Panie z laboratorium powiedziały ze teraz decyzja lekarza co dalej. Wizytę mam u niego za tydzień ale pomyślałam że może warto do tego czasu powtórzyć badanie, ale nie wiem czy to jest wskazane w tak krótkim czasie
 
Nie jest wskazane. Poczekaj do wizyty tak jak Ci panie w labie poradziły.
Jeśli na czczo wyjdzie więcej niż 92, to rozpoznaje się już cukrzycę.
 
Wyniki na czczo będę miała dopiero jutro.
Panie z laboratorium powiedziały ze teraz decyzja lekarza co dalej. Wizytę mam u niego za tydzień ale pomyślałam że może warto do tego czasu powtórzyć badanie, ale nie wiem czy to jest wskazane w tak krótkim czasie
A jaką glukozę piłaś? Jeżeli lekarz pozwoli powtórzyć, to może spróbuj z innym rodzajem glukozy 🤔 niektóre laboratoria pozwalają na glukozy smakowe, np. cytrynowe. Wydaje mi się, że takie łatwiej "wchodzą" 🙃
 
A ty w ciąży nie jesteś? Faktycznie nic o tym nie pisałaś, a ja z góry założyłam, że skoro krzywa, to ciąża. A w ciąży normy są inne.
 
reklama
To w ciąży cukrzycę ciążową się stwierdza, gdy wynik na czczo przekroczy 92 ;-)
 
reklama
Do góry