reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krztuszenie sie 5 miesiecznego dziecka

Majka&Luki

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Sierpień 2022
Postów
35
Hej, proszę doradźcie. Moja córka strasznie krztusi się mlekiem. Nie pomogła zmiana butelek z lovi na avent natural. Ja co karmienie mam stan przedzawałowy. Jak miała tydzien to było podcinane wedziełko języka ale po kontroli jest ok. Normalnie boję się ją karmić.
 
reklama
Warto skonsultować z doradcą laktacyjnym lub logopedą. Może zmiana pozycji karmienia pomoże, inna dopasowana butelka. Pytanie czy wędzidełko się prawidłowo zagoiło? Czy funkcje języka są prawidłowe?
 
Ja polecam butelki Difrax. Moje dziecko z wrodzoną wiotkością krtani i porażoną struną głosową tylko z tej butelki dawała radę na początku.
 
Difrax też był i chicco. A napisz mi proszę czym wiotkość się u Was objawiała? Czy to było takie oczywiste czy ciężko było postawić diagnozę?
U nas to wszystko było trochę pokręcone, bo córka miała operację na serduszko jak była noworodkiem. W CZD stwierdzili wiotkość krtani (wrodzoną) i porażenie fałdu głosowego (po operacji prawdopodobnie od intubacji lub "poruszenia" nerwu głosowego, który przebiega blisko tętnicy).

Ciężko mi powiedzieć co było od porażenia fałdu a co od wiotkości, ale były następujące objawy:
- w okresie noworodkowym i wczesno niemowlęcym cichy płacz,
- chrumkanie jak świnka,
- głośne oddychanie, charczenie czasami na jawie, czasami przez sen,
- takie odgłosy jakby coś jej zalegało w gardle,
- pokasływanie,
- też na początku życia problemy z połykaniem - im później tym lepiej. Teraz to mam wrażenie, że problemy jej dziwnie wracają jak jej coś nie smakuje 😅 ma prawie 9 miesięcy.

Nam pomagało karmienie w pozycjach bardziej pionowych, spanie na poduszce z klinem, jak najwolniejszy przepływ smoczka. Mi dziewczyna z sali pokazała taki sposób na karmienie, że jedną stopę masz na podłodze, drugą na siedzeniu, kładziesz kocyk i robi się taki fajny dołek dla dziecka plus podparcie ze zgietej nogi (tej na siedzeniu). Tak karmiłam bardzo długo. Pomagało.
 
Nie napisałam najważniejszego. Nam stwierdzili na podstawie laryngoskopi. Tylko nie wiem czy sama wiotkość jest wskazaniem. U nas ważniejsze było żeby ocenić stan fałdu głosowego.
 
reklama
Do góry