reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienie z krwiaka w ciąży

Patka2616

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2019
Postów
1 698
Miasto
Wrocław
Witam jestem tu nowa i potrzebuje porady.

W sobotę trafiłam z ostrym krwawieniem do szpitala. Zabrała mnie karetka. W szpitalu powiedziano że bije serduszko ale jest krwiak. Dano mi 3x1 duphaston 2x1 luteine dopochwowo i magneb6 oraz kwas foliowy. Jeśli pojawią się krwawienia to mam zmienic na luteine pod język.

W nocy z soboty na niedzielę wyleciało że mnie coś... Taki ogromny skrzep. I od tamtej pory miałam może 2 małe plamienia.. Czy to znaczy że krwiak się wchłania czy raczej... Znowu chluśnie z nienacka? Byłam w poniedziałek u finekoga żeby sprawdzić co z dzieciatkiem ale wszystko ok. Krwiak jest ma 2.cm.
To mój drugi incydent. 1 raz byłam tydzień temu w szpitalu z krwawieniem ale o wiele słabszym i nie wiedzieli skąd to. Byłam 3 dni i mnie wypisano.

Teraz nie zostawiono mnie w szpitalu bo lekarka stwierdziła że nic mi nie zrobią oprócz leżenia a to mogę robić w domu. Więc leżę chodzę tylko siusiu i aby się podmyc.

Jak przebiegało to u was? Jeśli jest cisza to to dobry znak?
 
reklama
Rozwiązanie
U
Ja też w 11 tc krwawienie żywą, czerwoną krwią. Ustało po kilku godzinach. Po tygodniu plamienie czarno-brunatne ze skrzepami, według lekarza oczyszczanie się. To był u mnie ostatni epizod. Na badaniach prenatalnych krwiaka brak, kosmówka/łożysko bez cech odklejania, ale ponieważ łożysko przez długi czas było położone przy samym ujściu, oszczędny tryb życia prowadziłam do 20-22 tc aż nie upewniłam się, że łożysko się uniosło. Z innej bajki potem zaczęła się u mnie skracać szyjka i pojawiły się skurcze, więc oszczędny tryb życia zamieniłam na reżim łóżkowy, ale to bez zwiazku z krwiakiem 😊.
Ja już drugi dzień po krwawieniu plamie brunatna krwią ze skrzepami. Wczoraj wyleciał ze mnie jeden większy a dzisiaj kilka małych. Trochę...
Ja byłam we wtorek na kontroli i mimo, że małe plamienia nadal nie ustały, serduszko ładnie bije. Żyję nadzieją, dbam o siebie bardzo. I czekam na 7 maja-wtedy kolejna wizyta. AniaSkrzat1 trzymamy kciuki również za Twoje maleństwo!! W grupie raźniej!!
 
reklama
Viera dziękuję bardzo za dobre słowo. U mnie były już 2 duże krwotoki i sedruszko bije z dzidzią wszystko okey, ale lekarze dają szansę 50 na 50 bo krwiak bardzo duży. Dzisiaj byłam na prenatalnych i lekarz powiedział że trzeba się modlić bo nic innego nie mogę zrobić, zalamalam się poprostu, brak możliwości zrobienia czego kolwiek jest najgorszy
 
Ostatnia edycja:
To prawda.. Najgorsza jest bezradność.. Ja też usłyszałam, że ciąża jest bardzo zagrożona. I nawet każda wizyta w toalecie jest dla mnie dużym stresem. Ale bardzo wierzę, że nam się uda!!
 
Witam Mamusie. U mnie ten sam problem. W piątek karetka i szpital, fasolka na szczęście cała ale krwiak jak to stwierdził lekarz jest bardzo duży 7cm na 3cm. 3x1 duphaston, cyclo3forte i magneb6. Leżę leżę i leżę, we wtorek była powtórka, w nocy wladowalam na SOR, miałam znowu krwotok że skrzepami, morfologia ledwo w normie. To moja 3 ciąża, i powiem wam że jestem załamana. W dwóch pierwszych bez problemowo, dzieciaczki zdrowe, a teraz tracę nadzieję że bd dobrze, i lekarze też mało pozytywnie nastawieni
Miałam krwiak, ktory byl najwiekszy ok. 13 tc i mial wtedy 8x4x3 cm, podlozyskowy (tylko 1 biegun lozyska) nad ujęciem wewnętrznym. Dopiero ok. 20-22 tc przestalam plamic a krwiak przestal byc widoczny. Urodzilam zdrowe dziecko. Lekarze w ciazy opowiadali mi rozne straszne rzeczy, w końcu zmienilam lek prowadzącego na takiego, który specjalizuje sie w ciazach powieklanych. Bralam duzo progesteronu. Powodzenia!
 
Miałam krwiak, ktory byl najwiekszy ok. 13 tc i mial wtedy 8x4x3 cm, podlozyskowy (tylko 1 biegun lozyska) nad ujęciem wewnętrznym. Dopiero ok. 20-22 tc przestalam plamic a krwiak przestal byc widoczny. Urodzilam zdrowe dziecko. Lekarze w ciazy opowiadali mi rozne straszne rzeczy, w końcu zmienilam lek prowadzącego na takiego, który specjalizuje sie w ciazach powieklanych. Bralam duzo progesteronu. Powodzenia!
Bardzo dziękuję za słowa pocieszenia ❤️
 
Mi też w szpitalu mówili, różne rzeczy. Na usg ginekolog, że myśli jego zdaniem, że powinno być chyba dobrze. Drugi na obchodzie, że nic nie wiadomo zobaczymy jak to będzie albo dzidzia wygra albo krwiak. Trzeci, że mam tylko leżeć bo inaczej więcej krwi płynie do tego miejsca. I caly czas mnie mocno brzucho bolał i się martwiłam. Oni dadzą leki nospę i luteinę i każą leżeć i czekać. Ja później na wypisie po 5 dniach wyczytałam a tam jeszcze napisane było, że kosmówka odklejona. Trzymam kciuki. Takie małe dzidzie są silniejsze niż nam się wydaje.
 
Moje drogie ja mam plamienie od 6 tygodni, we wtorek było krwawienie, u mnie przyczyną nie znana. Tez jestem na luteinie 3x1 dopochwowo i duphastonie 2x1.
Moja koleżanka miała krwiaka i podobne zalecenia.
Znacie przyczynę i musicie leżeć, żeby się wchłonęło i myśleć pozytywnie [emoji4]
 
I jak dziewczyny? Krwawienia/plamienia ustały? U mnie póki co tak. 7 maja miałam kontrolę i jest dobrze. Tzn maluch rośnie jak na drożdżach, daje radę :) Rany, oby tak dalej.. Nadal mam L4 i oczywiście wszystkie leki.
 
reklama
Do góry