reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krok po kroczku... czyli postępy

Nie Ani- nie martw sie- przyjdzie czas i na Lile...zobaczysz- kwestia czasu...Sarenka np nie gada prawie wcale- ale wiem ze zacznie w koncu...dzieci róznie sie rozwijaja- pózniej nie znaczy zle czy gorzej...widocznie tyle czasu potrzebuje- jedne beda chodzic w 9 m-cu a inne w 15m-cu...wiec cierpliwosci...ja tez musze sie uzbroic w cierpliwosc- az któregos dnia Sarka zacznie gadac...a Twoja Lila łapac zabawki (Sarenka poczatkowo łapała jak sie jej podało- a teraz sama łapie)-pamietaj ze jedne dzieci urodziły sie na poczatku listopada (Sara 25.10) a inne koncem...wiec luz Anii...obserwuj bacznie az pewnego dnia Cie zaszkoczy:szok: :-D :-D :-D
 
reklama
no właśnie Anii. Meggi ma racje dzieci różnie się rozwijają. Moja córcia np. przewracać się z brzuszka na plecy i odwrotnie nauczyła się dopiero chyba gdzieś jak miała pół roku, długo też nie chwytała sama zabawek. Martwiłam się, ale niepotrzebnie. Także nie raczkowała, nie pełzała, pomineła to wszystko. Wcale nie rozwijała się pomału ale w swoim tępie. i w tym swoim tępie jako 9 miesięczna dziewczynka zaczeła sama chodzić:tak:. może przedtem oszczędzała siły:confused:
 
Anii nie przejmuj sie baw sie z corka caluj po pietkach i nie czytaj za duzo glupotek kazda z nas by chciala zeby dziecko bylo najlepsze najpiekniejsze i najzdolniejsze ale musimy troche sie podzielic tym naj... i na Lile przyjdze czas widocznie jest mala dama i nie bedzie sie tak bawic jakimis zabawkam to nie na jej sliczne lapki pewno by sobie fryzke przy tym zniszczyla docen to....
:-) :-) :-)
 
Anii, zgadzam się z Meggi i Patiją.
Moja Ola dużo gawoży, ale za chwytanie zabawek to jeszcze nie bardzo się bierze, ale np między nią (24.11) a Sarenką (25.10) jest miesiąc różnicy. Każde dziecko różnie się rozwija. Wiktorek dość wcześnie zaczął ząbkować, ale chodzić zaczął dopiero mając 14 m-cy.
Nie ma regóły.
 
dzięki dziewczyny. pocieszyłyście mnie. wiem, że każde dziecko rozwija się w swoim tępie i nie ma co tego przyspieszac. ale wiecie, zdarza się ze z dzieckiem coś jest nie tak, ma jakiś niedowład a dopiero po długim czasie rodzice zwracają na to uwagę. dobra, dobra...już nie panikuję...będziemy czekać na swoją kolejkę.
Lilek dużo gada i się cieszy rano a wieczorem ma swoje humory i niczym nie da się jej uspokoić. dziś idziemy na szczepienia i ważenie. mam nadzieję że ta wizyta u pani G. nie skończy się tak jak poprzednia w styczniu...tuż po szczepionce:dry:. ciekawe ile mój Skarb przytył...
 
Kuba ma fazy na gadanie i mowi duzo, slinie sie ostatnio okropnie i wszystko pcha do buzi. w chwytaniu jest jeszcze niezdarny ale jak mu sie cos wsadzi di lapki to trzyma. od przedwczoraj zaczal mnie nasladowac, bawimy sie w gimnastyke jezyka i on patrzy na mnie jak wytykam mu jezyk i probuje tak samo. Dzieci nie ma co poganiac ja dlugo czekalam na pierwszy usmiech do mnie. Smial sie do zabawek ale nie do mnie, teraz czasem przez cale karmienie patrzy mi w oczy i sie usmiecha
 
Lilek waży 5500g. głowa się zwiększyła od urodzenia o 5cm, klatka piersiowa o 6,5 a urosła aż....6cm. cholender ale mam pannicę...całe 59cm...:tak::tak::tak:i niecałe 6 kg wagi...:-)
 
No, Oliwka ma jakieś takie dziwne odruchy z tym językiem,nie wiem czy to można nazwać żuciem,ale na pewno ciamkaniem :-D :-D :-D .A do tego łapie język palcami :laugh2: .I tak go sobie chwilkę trzyma,później puszcza,później znowu łapie :laugh2:
 
reklama
Do góry