reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kosmówka pokrywa ujście szyjki macicy

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Hej, wczoraj byłam na prenatalnych i powiedzieli mi, że mam kosmówkę naciekającą na ujście szyjki. To nie był mój regularny lekarz, wizytę mam dopiero w poniedziałek i trochę się denerwuję. Pani kazała mi tylko nie dźwigać i sprawdzić za 2 tygodnie czy kosmówka się podniosła. Na samym początku ciąży brałam luteinę dopochwowo bo miałam plamienia (bez ustalonej przyczyny). Myślicie żeby znowu zacząć brać do tej wizyty w poniedziałek? Trochę się boję czy to można dopochwowo w takim przypadku? Sama nie wiem, wy miałyście jakieś zalecenia oprócz braku dźwigania w takim przypadku?
 
reklama
Nie ma innych zaleceń. Do 25 TC wszystko może się podnieść. Trzeba to obserwować. Jeszcze można wstrzymać się z seksem, by nie wystraszyć się ewentualnego plamienia, czy krwawienia. Spokojnie. Najczęściej łożysko się podnosi.
 
Ja też miałam w pierwszej ciąży kosmowke centralnie u ujścia, z zaleceń wstrzymać się od seksu i nie przeciążać się. Wszystko się na ciągnęło wraz z rośnieciem macicy i dziecka, wszystko było w porządku, poród sn.
 
Można brać luteinę dopochwowo i można robić USG dopochwowo, współżycia i wysilku raczej się odradza. Trochę dziwne, że Twój lekarz o tym nie mówił... On w ogóle ma USG w gabinecie?
 
Miałam również to samo na prenatalnych. Dwa tyg później na wizycie wszystko ładnie się podniosło. To często się zdarza w tym okresie. Jeśli nie mials zaleceń luteiny na nowo to ja bym nie brała.

Mi lekarz zabronił współżycia na 2 tyg + nie dźwigać. :)
 
Dzięki dziewczyny, pocieszyłyście mnie trochę :) Ona też mi mówiła, że teraz ta kosmówka rośnie a macica jest jeszcze mała i czasem tak bywa. Ale ja od razu mam przed oczami lozysko przodujace 😮‍💨 Czekam więc do wizyty i trzymam kciuki żeby się podniosło :)
 
reklama
Dzięki dziewczyny, pocieszyłyście mnie trochę :) Ona też mi mówiła, że teraz ta kosmówka rośnie a macica jest jeszcze mała i czasem tak bywa. Ale ja od razu mam przed oczami lozysko przodujace 😮‍💨 Czekam więc do wizyty i trzymam kciuki żeby się podniosło :)
o łożysku przodującym mówimy dopiero po 20 tyg. Na spokojnie. Jeszcze może się podnieść i zapewne tak będzie :)
 
Do góry