reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Komórka na prezent dla 8-latka?

dla mnie nienormalne jest,zeby 8latek mial komorke a dzis kolezanka mi opowiedziala,ze byla na urodzinach swojego bratanka,ktory konczyl 4 latka i dziadzio wnuczkowi dal w prezencie...komorke:szok::szok:
nie pojete dla mnie....:no: dla niej tez
a rodzice dziecka mega zadowoleni :baffled:

to jest dla mnie przerazajace... postep techniki, tylko po co w koncu wszyscy sobie wczesniej bez telefonu w wieku 5 lat radzili, powiem szczerze, ze powalil mnie na kolana twoj post 4 latka!! i jak takie dziecko bedzie podejmowac swoje pierwsze samodzielne decyzje skoro jest tak zaasekurowany, nie bedzie umialo same wybrac niczego eeh smutno mi jak o tym pomysle
 
reklama
Uważam, że telefon dla 4 latka to może trochę za wcześnie, ale nie dla 8 letniego dziecka, chodzącego do szkoły. Różne sytuacje mogą się wydarzyć, a umiejętność sprawnej obsługi telefonu w sytuacji np. zagrażającej życiu, jest jak najbardziej wskazana. Słyszałyście przypadki jak to mama zemdlała, a 5 letni synek zadzwonił na pogotowie. Wiedział jak? Wiedział, bo miał swój telefon, znał obsługę, był obyty, wiedział co wcisnąć, gdzie jest zapisany numer... Ja kupiłabym dziecku w wieku wczesnoszkolnym prosty w obsłudze, niedrogi telefon na kartę.
 
Ostatnia edycja:
to jest dla mnie przerazajace... postep techniki, tylko po co w koncu wszyscy sobie wczesniej bez telefonu w wieku 5 lat radzili, powiem szczerze, ze powalil mnie na kolana twoj post 4 latka!! i jak takie dziecko bedzie podejmowac swoje pierwsze samodzielne decyzje skoro jest tak zaasekurowany, nie bedzie umialo same wybrac niczego eeh smutno mi jak o tym pomysle
Może trochę ooftopa zrobię, ale... Wcześniej sobie kilkulatkowie radzili bez komórek - fakt... Ale ludzie radzili sobie też bez pralek, lodówek, zmywarek, telewizorów, mp3, kompterów, internetu... Mamy XXI wiek, a nie średniowiecze :baffled: I będę się trzymać zdania - jeśli rodzice nie mają nic przeciwko - 8-latkowi można kupić komórkę :tak:
 
ja kupię komórkę swojemu dziecku jak pójdzie do szkoły. Uważam że będzie potrzebna, bo mieszkając w dużym mieście - wszystko może się zdarzyć. Za to na komputer pozwolę już od 3 roku życia, bo dzięki takiej ciufci na przykład będzie mogła się nauczyć więcej niż tylko bawiąc się ze mną czy oglądając TV
 
Ale ludzie radzili sobie też bez pralek, lodówek, zmywarek, telewizorów, mp3, kompterów, internetu... Mamy XXI wiek, a nie średniowiecze :baffled:

Tak - tylko pralki, lodówki, zmywarki, telewizory, mp3, komputery i internet nie były z założenia - i nie są - przeznaczone dla dzieci, a my dyskutujemy o tym czy można telefon kupić ośmiolatkowi... kupiłabyś ośmiolatkowi pralkę? Przecież mamy XXI wiek:))))
 
Do góry