reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża po obumarciu płodu

Kochane dajcie nadzieję w lutym miałam obumarcie płodu i zabieg łyżeczkowania. Zaczęło się od plamienia jednak po duphastonie minęło . Teraz ostatnia miesiączka 31maja cykle ok 34 dni 8 lipca testy pozytywne wizyta u gin 2 sierpnia przyjmuje duphaston 2x1 .
Czy są tu kobietki które straciły ciążę zaszły w koleją i było wszystko ok?
W domu dwójka dzieci.
Ja straciłam w styczniu 2022, w czerwcu zaszlam w kolejna i jestem szczęśliwa mama 4miesiecznej gwiazdeczki ☺️

Tylko ja przed poronieniem wyłapałam również ciaze biochemiczna. Lekarz nie widzial problemu bo „tak się zdarza i to jest normalne”. Zaufałam. Jak zaszlam w ostatnia ciaze to zmieniłam lekarza i ten z kolei chciał drążyć temat. Wyniki wskazywały na konieczność przyjmowania heparyny, także nie była to taka całkiem „normalnie” donoszona ciąża. Ale poza tym wszystko przebiegało prawidłowo 😊

Trzymam kciuki! Wiem, ze początki są mega nerwowe. Mi udało się wrzucić na luz w drugiej połowie jak już dobrze i regularnie czułam ruchy 🙂

P.S. Tez mam 2 starszaków z ciaz całkowicie książkowych.
 
reklama
A nie myśleliście żeby oddać do badania podczas łyżeczkowania? Bo tak to nikt nie będzie wiedział.
Widzę że masz córkę i syna. Więc jesteś w stanie urodzić i syna i córkę. Znam kilka osób co nie mogą donosić np. dziewczynkę czy chłopca. Ale u Ciebie to odpada
Myśleliśmy właśnie teraz o tym żeby dać do badania genetycznego Ale niestety nie było czego , bo miałam usunie obumarłego zarodka przez podanie mi tabletek aby wywołać bóle i niby wyskoczyła jakaś tkanka Ale powiedziano że z tego nie da rady, resztę co zostało miałam czyszczone przez łyżeczkowanie Ale lekarz powiedział że tam też już nie wiele co było Więc tym razem przez badanie genetyczne zarodka nie dowiemy się.
Ale może macie jeszcze jakiś pomysły co mogę u siebie zbadać żeby dowiedzieć się dlaczego tak ciężko mi zajsc w ciążę.

A nie myśleliście żeby oddać do badania podczas łyżeczkowania? Bo tak to nikt nie będzie wiedział.
Widzę że masz córkę i syna. Więc jesteś w stanie urodzić i syna i córkę. Znam kilka osób co nie mogą donosić np. dziewczynkę czy chłopca. Ale u Ciebie to odp
 
Myśleliśmy właśnie teraz o tym żeby dać do badania genetycznego Ale niestety nie było czego , bo miałam usunie obumarłego zarodka przez podanie mi tabletek aby wywołać bóle i niby wyskoczyła jakaś tkanka Ale powiedziano że z tego nie da rady, resztę co zostało miałam czyszczone przez łyżeczkowanie Ale lekarz powiedział że tam też już nie wiele co było Więc tym razem przez badanie genetyczne zarodka nie dowiemy się.
Ale może macie jeszcze jakiś pomysły co mogę u siebie zbadać żeby dowiedzieć się dlaczego tak ciężko mi zajsc w ciążę.
Znaczy u Ciebie nie jest ciężko zajść w ciążę a ciężko ją utrzymać. Tutaj może podpowie @Zazuu :)
 
U nas po 4 poronieniach i wieeeelu badaniach nie znaleziono jednoznacznej przyczyny.
Jedyna moja lekarka (a konsultowałam się z kilkunastoma lekarzami w tym kilkoma guru) zwróciła uwagę na moją mutacje pai w heterozygocie. Absolutnie wszyscy mówili, że ma to większa część społeczeństwa i na pewno nie to jest problemem.
A moja lekarka powiedziała wprost, że jest to zdradliwym dziadostwem i u jednych nie da żadnych oznak u innych uaktywni się dopiero po latach nawet jeśli wcześniej ciąże były zdrowe i donoszone, jeszcze u innych dopiero pod wpływem wieku lub wagi zacznie bałaganić, a dla kolejnych będzie całkowitą przeszkodą do zajścia w ciążę.
Dlatego od wyników po drugim poronieniu wdrożyła acard i heparyne trzecia była pozamaciczna więc ciężko było ocenić czy to pomaga, po 4 poronieniu dostałam większą dawkę heparyny niż standardowa i jutro kończę 35 tc.
To samo okazało się rozwiązaniem u @pluto_nova
Czy to pomoże każdemu? Na pewno nie, ale ja polecam to zbadać i jeśli wyjdzie jakakolwiek nieprawidłowość to przy poronieniach w historii szukałabym lekarza, który tego nie oleje
 
Witam was dziewczyny mam dwoje dzieci teraz w drodze było trzecie ale niestety zarodek obumarł w 12 tyg. i to jest moje drugie poronienie w odstępie 6 lat.
W pierwsza ciążę zaszłam w 2015 roku przebiegała beż żadnych powikłań urodziłam zdrowa córkę, po dwóch latach starania o kolejne dziecko w 2017 roku zaszłam w upragnioną Druga ciążę, ale niestety przed 12 tyg. zarodek obumarł, po 3 kolejnych latach starania zaszłam w trzecią ciążę która przebiegała także jak pierwsza beż żadnych komplikacji urodziłam zdrowego synka, teraz po 3 kolejnych latach starania się o kolejne dziecko znowu zaszłam w ciążę ale w 12 tygodniu okazało się że zarodek obumarł.
Nikt nie umie mi odpowiedzieć na pytanie co się dzieje że tsk trudno mi zajść w ciążę I jeszcze co Druga ciąża zarodek obumiera.
Może ktoś miał podobna sytuację?
Ja straciłam 4 ciąże w ciągu 6 lat . Wyszedł u mnie problem immunologiczny i stan zapalny endometrium. Po wdrożeniu leczenia w ciążę zaszłam od razu i tym razem wszystko skończyło się happy endem 🙂 Młody ma już 3.5 miesiąca.
 
reklama
@Mama3222
Trzymam za Ciebie kciuki! Jak będziesz po wizycie to pisz! Nadal Ciebie pamiętamy z wrzesniowki! ❤️
O jej jak miło ❤️❤️ kochane pozdrawiam Was wszystkie,mam nadzieję że w całym komplecie czekacie już ostatnie chwile na swoje maleństwa 😍
Wizyta za tydzień nie wiem jak to przeżyje 🥺proszę trzymajcie wszystkie bardzo mocno kciuki ✊✊✊
 
Do góry