reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

Asiuk ja Paulince wyprasowałam wszystkie ubranka zanim się urodziła, miałam wtedy duuuuuużo czasu, teraz mam go mniej i prasuję tylko to, co rzeczywiście jest wygniecione, a resztę składam i do szafki ;-) myślę, że z tym prasowaniem to bez paniki, oby bez zbytniej pedanterii :-) Mam do Was pytanko: jakie macie sposoby na usypianie swoich pociech??? Ostatnio usypianie małej zajmuje mi 1h-1,5h :-( Druga sprawa: Wiem, że jeszcze może za wcześnie o tym myślę, ale tak już mam, że o wszystko muszę pytać wcześniej, czy któraś z Was ma może fotelik deltima 'mały podróżnik'? Jak go oceniacie? Czy można go kupić jako ten drugi dla dziecka? Przecież dziecko może jeszcze nie siedzieć... czytałam jednak, że można go tak ustawić, by maluch był w pozycji półleżącej. Czy szczepionkami skojarzonymi trzeba zaszczepiać już od 2 miesiąca? Paulinka ma już jedno szczepienie za sobą, to bezpłatne, ale jak tak piszecie o Hib, to się zaczęłam zastanawiać, czy może rzeczywiście nie lepiej spóbować tymi płatnymi. Nie wiem tylko, ile one kosztują i czy można samemu gdzieś kupić (mąż pracuje w hurtowni farmaceutycznej, może by było taniej, gdybyśmy u niego kupili), czy w przychodni mają i tam trzeba zapłacić podczas szczepienia? pozdr.
 
reklama
Komarkowa na Hib można osobno.Ja właśnie tylko je wykupiłam. 50 pln/ za szczepienie,a jest ich w sumie 3.Nas czeka jeszcze jedno- rok po pierwszym.
 
Helo babeczki

Idzie dzieki wielkie za szybką odpowiedz. Udało nam sie umówić do naszej dentystki na wizytę w piątek. Na szczęscie od wczoraj Martynka nie narzeka na ząbka. Chyba wczoraj spanikowałam, ale jak moje dziecko płacze z bólu to natychmiast bym chciała coś z tym zrobić, a nie czekać nie wiadomo na co.

Dawidowa Martynka jest mistrzynią świata zbierania wszystkiego co leży pod nogami. Nie odpuści żadnego kamyczka, kwiatuszka, patyczka, peta.......... Wszystko jest taaaaaaaaaaaaakie interesujące. I wszystko fajnie jak jesteśmy na spacerku, ale dostaje białej gorączki jak idziemy np do przedszkola rano i wiadomo że spieszymy się. Teraz jak jest starsza troszkę w mniejszym nasileniu, i moze troszkę inaczej, bo np faaaaaaaaaascynujace chmurki na niebie, albo piiiiiiiiięęęęękny kotek albo ............ Zawsze jakiś powód żeby sie zatrzymać i popatrzeć. Troszkę dzieki temu i ja inaczej zaczęłam postrzegać świat, a raczej zaczęłam zwracać uwagę na rzeczy których w pośpiechu przeważnie się nie zauważa.;-)

Asiuk, ja prasowałam Martynki rzeczy do ok trzeciego miesiąca, a potem olałam za przeproszeniem :zawstydzona/y:

pozdrawiam
 
Asiuk ja prasowałam ciuszki na początku a potem bardzo szybko mi przeszło.Zobaczysz sama,jak Kubulek zacznie paprać 5 bluzeczek dziennie to Ci przejdzie.

Jeżeli chodzi o szczepionki to ja wszystkie kupowałam.Dziecko nie musi mieć markowych,nowych ciuszków ale na zdrowiu nie oszczędzam.
Komarkowa dzieki za wsparcie z pracą mgr a szczepić Paulinkę możesz po 6 tygodniach od poprzedniej.Odnośnie fotelika to polecam takie,które mają wkładki dla najmłodszych i mają różne pozycje od siedzenia do leżenia.Nie sugeruj się wagą ( a jak do 15 kr to z rok posiedzi ), na wiosnę też dzidzię ubierasz w kombinezonik i wtedy Paulinki w tym wielkim pajacu już nie włożysz.A jak podrośnie to wyciągniesz wkład i jedziemy dalej.A..Dzieci w trakcie jazdy często zasypiają-to wtedy zmienisz pozycję ( oczywiście już starszej dzidzi ) na leżącą.
Kamilko dużo zdrówka i uśmiechu !!!!!
 
Ja tak szybciutko, bo mysle isc spac zaraz :-) Wiec:

Prosowanie ciuszkow - prasuje do tej pory, bo nie uprasowane sa poprostu bleeeee... jesli nie mam czasu prasowac od razu tzn. po sciagnieciu z linki, to klade sterte jako wyrzut sumienia na fotelu u malego w pokoju i prasuje na biezaco to co potrzebuje :happy:

Deltim "maly podroznik" mamy go, bo nam sie najbardziej podobal (z tych w tej kategorii cenowej), maly zaczal w nim jezdzic dopiero po skonczeniu roku (z racji, ze wczesniej nie moglismy sie zdecydowac). Jest ok, chociaz wydaje mi sie byc wezszy niz inne. Szczegolnie teraz gdy doszla kurtka :baffled: Moze za jakis czas wymienimy na inny mimo, ze jest do 32 kg!

Sczepionki- my sczepimy caly czas tymi za 120 zl, choc teraz sa juz lepsze za 180 zl (okolo). Wlasnie wczoraj byla ostatnia dawka, teraz po skonczeniu 5 roku zycia. Dodatkowo zaszczepilismy na ospe (180 zl) no i mamy zamiar zaszczepic p/p pneumokokom, ale dopiero po skonczeniu 2 roku zycia.

No nic, spadam, bo maly mi sie przebudza :wściekła/y:
 
szczepionke mozna kupic w aptece trzeba tylko wczesniej poprosic lekarza o recepte - nie bedzie robil problemu;
ja mala szczepiloam 5w1 (110-120 zl) jest jeszcze 6w1 (180-190zl) i ta ma dodatkowo zoltaczke - ale to sie nie kalkuluje bo trzeba zrobic zestaw 3 szczepionek (3x180) a zoltaczki nie trzeba az tyle razy - wiec po co przeplacac ? kosztem jednego wklucia wiecej ??? wiec za pierwszym razem robi sie 5w1 + WZW potem 2 razy 5w1 potezm samo WZW a potem po roku znowu 5w1; mam nadzieje ze sie nie pomylilam;

a co do prasowania to ja baaaardzo szybko przestala prasowac rzeczy - przy wieszaniu mokrych staram sie je ladnie ponaciagac a prasuje tylko jak gdzies wychodzimy zeby dziecko wygladalo :)
 
Ło matko ależ te szczepionki drogie :szok:

Co do prasowania,to ja bardzo długo prasowałam wszystko,a teraz nie prasuję bodziaków,lub dresów w których lata po domu i zaraz są brudne.Resztę prasuję i nadal lubię to robić :-p Nie znosze tylko pościeli prasowac,a tak to ok.


Ależ mamy dziś zawieruchę. Dobrze,ze chociaż zimno nie jest.Ale przez tą pogodę to wstałam w jakimś takim złym humorze i głowa mnie boli,wszystko mnie wkurza!!!
 
to widzę, żę jednak większość prasuje, bądź prasowała ciuszki. Ja też przed pojawieniem się Kubusia poprałam i poprasowałam wszystkie, ale teraz poprostu nie mam na to czasu i robię tak, że wieszam mokre ładniutko rozciągnięte, żeby nie miały zagięć. Prasować lubię, ale mały mnie czasowo ogranicza, więc nie daję rady i mam wyrzuty sumienia z tego powodu.dlatego pytałam. Wygląd Kubuli to pół biedy, w sumie te bawełniane się nie gniotą tak, ale myślałam, że to "dla zdrowia" , ciuszki zwyczajnie piorę w pralce w 60 stopniach z podwójnym płukaniem, nie gotuję w 90 stopniach- tak też słyszałam że się robi, ale mi szkoda prądu:)...ale matka ze mnie;)
 
Witam kobitki. Ja nie prasuję już nic. Jak Lucky skończył 2 miesiące stwierdziłam że wolębyć z dzidziulkiem niż z żelazkiem, świetny płyn do płukania i wszystko jest mięciutkie jak kaczyszka i nie pogniecione.
A ze szczepieniami to jak miał rok zaszczepiliśmy go Hibem z ostatnią dawką 3 i było ok. koszt 125pln.
Zawierucha jak 150! Mój mąż się śmieje że musiała się cała wioska kaszubów powiesić a nie tylko jeden (taki przesąd);-)
 
reklama
Keterek dzięki za wiedzę nt. fotelika, tak mi coś świtało, że Wy go macie :-) trochę się zdziwiłam, że on jest dość wąski, bo kurcze bym chciała jeden kupić i żeby w nim Paulinka jeździła bez problemów, a deltim ma dla mnie przystępną cenę, no i wygląd też nie jest najgorszy ;-) Zresztą on ma też po rozmontowaniu go podkładkę pod pupcię i to już dla starszego dziecka się nadaje tak? AniaK mamy już fotelik z wkładką dla niemowlęcia do niby 18 kg, ale jestem zapobiegliwa i już się rozglądam za większym fotelikiem na później :-) Uważajcie na to wiatrzycho, dzisiaj moja szwagierka wracała z pracy i gałąź z drzewa się urwała i spadła jej na maskę :-( dobrze, że nie na przednią szybę lub dach, bo wtedy to już mogło jej się coś stać, a tak to maska do wymiany...Ja piorę bawełnę z 30 lub maks 40 stopniach, tak jest na wszelkich etykietach na ubrankach. Pozdr.
 
Do góry