reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

dawidowa zależy od rozmiaru...obecnie używamy rozmiaru 4 i w paczce jest 50 sztuk, "trójek" jest 56 albo 58, już nie pamiętam...w każdym razie w tej chwili wychodzi nam koło 60gr za sztukę. Fajne w nich jest to, że wiążą wilgoć w żel, jak Pampersy, miernik wilgoci- wygląda to tak, że przez środek biegnie cienki pasek, który zmienia stopniowo kolor na niebieski, kiedy pielucha robi się pełna, mają delikatny ściągacz z tyłu, czego niestety w Pampersach mi brakowało i elastyczne rzepy, także jek dzieciaczek się żywiej rusza, rzepy się nie odklejają, co mi się przy innych pieluchach zdarzało. No i są dosyć szerokie w kroku, także plus dla bioderek. U nas Dada, Rossmann, Tesco się nie sprawdziły, fakt, że są tańsze, ale co z tego, skoro muszę je zmieniać dużo częściej. W ogólnym rozrachunku to żadna oszczędność, także ostatecznie zostaliśmy przy tych pieluchach.



100zł za chrzest?! Ja płaciłam 20zł...
 
reklama
No ja też myślałam o 100 zł za chrzest, ale chciałam się zorientować w cenniku :laugh:, dzięki za odpowiedzi.

Issaka moje dziecko jest antybutelkowe więc niestety nie umiem ci odpowiedzieć w sprawie ilości wypijanego mleka....
 
Witam :-)
Wciaz nie mam ostatnio czasu i zagladam do Was raz na tydzien :(
Ja za chrzest tez dawalam 100pln, wiec to chyba dosyc popularna kwota ;)
Mam pytanko, bo widze, ze kilka z Was pisze, ze podaje Cebion - to sa jakies witawiny, tak? Czy powinno sie to podawac kazdemu dziecku? Jesli tak, to od kiedy? Ja Majeczce podaje tylko witamine D3, o Cebionie nic mi pediatra nie mowila, ale po Waszych postach zaczelam sie zastanawiac...
Czy ubieracie juz swoje maluchy na spacery w kombinezon? Ja dopiero wczoraj kupilam, ale taki fajny, ze juz bym chetnie ubrala w niego Majke ;D
Pozdrawiam
Iwona
 
ja za chrzest nic nie dałam, ksiądz nie chciał....

Ola, Liriel wszystko wyjaśniła z pieluchami ;D ja je bardzo lubię...

ikpi, cebion to wit c, różnie pediatrzy zalecają, moja zaleciła podawanie cebionmulti - jest tu cały zestaw witaminek, a sam cebion mieliśmy brać gdy Mikołaj się przeziębił... myślę że warto podawać te witaminki, szczególnie w taką pogodę, ale porozmawiaj o tym ze swoim pediatrą...

Mikołaj też nie pije z butelki, a twardy ustnik w kubku też mu nie przypadł do gustu, kupiłam butelkę z uchwytami i gumowym ustnikiem taki jak w niekapku, i trochę udaje się przemycić soczku, tzn głównie zajmuje się obgryzaniem tego smoczka, ale przy okazji się napije
główna wada, że nie jest to iekapek, i jak on się bawi tą butelką (bo od razu przyzwyczajam go do trzymania kubka/butelki) to szystko naokolo jest mokre ;D
 
Powiem wam, że ja przy wypisie ze szpitala dostałam zalecenie, żeby podawać 3-5 kropelek Cebionu codziennie...i tak robię do tej pory, profilaktycznie podaje codziennie trzy kropelki, jedynie jak chorowałam podawałam Julii pięć kropelek. Efekt jest taki, że infekcji- 0, kataru- 0, mimo, że ja już trzy razy na grypę byłam chora.
 
Magda, wszystkiego najlepszego dla Mikiego z tytułu półrocza!
Jaka data: pół roku ::) cudownie.. I jeszcze mówi "mama" - nie do pomyslnia jest dla mnie to uczucie, kiedy własne dziecko mówi"mama" - nie mogę się doczekac :laugh:

Tak zachwaliłyście te pieliuchy, ze aż chyba spróbuję...

Ikpi, ja ubieram małą w kombinezon, ale nie ten taki gruby zimowy, tylko taki cieńszy. Do tego wkładam ją we wkładzik polarkowy i jedzie Maja i ślini sie na prawo i lewo. Nie wygląda na przegrzaną.. Daję jej też multiwitaminkę Cebionu (3 krople dziennie) i myślę, ze to dobry pomysł zwłaszcza na zime - popytaj pediatry.

Isska, moje dziecię jak cos dobrego wyczuje w butli to i ze 200 ml w ciągu dnia potrafi wypić. Dobre są: ciepła herbatka Hipa oraz soki. Dziś był debiut jagodowo-jabłkowego BoboFruta. Bardzo udany :) Ale czasem jest tak, że nie daję jej z różnych powodów, więc tylko tyle wypija, co w nocy pociągnie..

Już trzeci tydzień usiłuję przyzwyczaic małą do przesypiania nocy. Od 24 do 6 rano nie dostaje cyca. Ostatnie karmienie około północy (zasypia przed 21), a potem jak sie obudzi to butla z piciem - obecnie woda z 3 granulkami herbaty - żeby jej nie smakowło, czyli zeby nie opłacało się budzić >:D. Początkowo budziła sie normalnie o 3 i w krzyk, ze co ja za matka, że dziecko głodne i nieszczęśliwe etc.. Ale ile można krzyczeć ;) Teraz śpi gdzies do 4, 5 rano dostaje picie - wydudla gdzies z 50 ml (jak więcej herbatki niż wody - to potrafi i całe 100ml ) i budzi się głodna jak wilczek około 6. Dostaje am, rozanielona zasypia po 20 min i śpi do 8-9 ;D Ale pierwsze dwa tygodnie.. oj działo się u nas w nocy, oj działo :police:

A teraz pytanie do mam dzieci bardziej przychylnych butelkom: jak się mają dziurki w smoczkach do wieku dzieci? Maja ciągle ma smoka z jedną dziurką, ale czeka już z dwiema. Tylko kiedy jej zwiększyć "przepływ"??

 
agula jeżeli chodzi o smoczki, ja używam tych z jedną dziurką, ale o różnych rozmiarach otworku. Julka dostaje teraz mleko zagęszczane kaszką, więc smoczek zmieniłam na "dwójkę". Soczek dalej pije przez "jedyneczkę", ale ponieważ ma już ząbki, zmienię jej niedługo na "dwójeczkę". Ogólnie rozmiar "2" jest dla dzieci między 6 a 12 miesiącem. Jeżeli masz wątpliwości, że dobierzesz nieodpowiedni smoczek, idź do sklepu z obsługą i poproś, żeby ci dali właściwy, tylko musisz zaznaczyć wiek dziecka i przeznaczenie smoczka- czy do mleka, czy do soczków, bo mają trochę inny przepływ. No i pozostaje jeszcze wybór czy silikonowy, czy lateks kałczukowy. Julia pije przez silikonowe, wydają się mi estetyczniejsze...Julka miała lateksowy "uspokajacz", wszystko się do niego przyklejało, każdy pyłek, nawet gdy smoczek tylko na chwilkę wypadł z buzi na poduszkę. Lateks robi się lepki, kiedy jest mokry...teraz kupiliśmy gryzaczek silikonowy, nie zbiera pyłków, dłużej jest czysty.
 
U mnie nastąpił dziś przełom- Dawid wypił od babci( mojej mamy) 60 ml. herbatki.Dosłodziłam mu ją jeszcze glukozą,a jak się nauczy pić to będę mu mniej dosładzać.Jutro spróbujemy przez tatusia,bo przecież matka to jest od cycków,a nie jakiś tam butelek :p No i ładnie dziś zasnął,ale to pewnie dlatego,że został wymęczony przez dziadków i późno był kąpany,ale gdyby tak sam zasypiał w łóżeczku jak dziś to byłoby bosko ::)

Aga widzę,że Maja to już ma najróżniejsze degustacje,Dawid niestety jeszcze sobie poczeka...Jak się zaczną zupki,to dopiero kasy będzie szło,aż boję się myśleć :( Puki co to jedzonko ma przecież za darmo,tzn. kosztem mamy.Byłam dziś u lekarza,bo osłabiona ostatnio chodzę i krew z nosa często leci.Jedyne co mi poleciła,to soczki warzywne,bo Dawid ściąga ze mnie wszystkie wit. i mikroelementy :( No i dopiero teraz zaczęły mi włosy wypadać,ale jak!!!!!!!Znacie jakiś dobry sposób na to ???
 
reklama
dawidowa wyciąg ze skrzypu polnego (tabletki można kupić w każdej aptece) wzmacnia włosy i paznokcie, ale nie wiem, czy są jakieś przeciwwskazania przy karmieniu piersią, musialabyś zapytać w aptece....
 
Do góry