reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiepski test PAPP-A

syl-ka

Aktywna w BB
Dołączył(a)
22 Październik 2018
Postów
80
Miasto
Katowice
Czesc :) wlasnie jestem po pierwszych badaniach prenatalnych... z ktorych wynika ze jestem w zwiekszonym ryzyku iz dziecko ma zespol Downa... USG wyszlo dobrze wszystko na miejscu tak jak powinno byc przeziernosc karkowa w normie kosc nosowa obecna test z krwii PAPP-A sugeruje o zwiekszonym ryzyku na chore dziecko... czy ktoras z Was tez tak miala a urodzila zdrowego bobasa? Przez noc troche sobie to poukladalam (nawet jesli bedzie chore, nie odbiore mu zycia) ale jednak strach jest! Wiem ze istnieja inne metody do sprawdzenia 100% jednak male ryzyko jest.
Test z krwii:
Wolne Bhcg 242,70 Ul/I odpowiada 6.478 OMO
PAPP-A 1,980 Ul/I odpowiada 0,840 OMO

Trisomia 21 1:199

Prosze o odpowiedz! Pozdrawiam :)
 
reklama
Rozwiązanie
Bo napisałam, że test pappa jest do kitu i że nie warto go robić. Pisałam też, że urodziłam zdrowego chłopca i zachęcałam do odmawiania nowenny pompejanskiej. Post został usunięty, bo przekładam modlitwę nad medycyne. Wystarczyło znaleźć moje komentarze w tym wątku, by wiedzieć, że tak nie jest. Uważam, że pappa to beznadziejne badanie, na które trzeba wydać kasę, a potem tylko człowiek się stresuje. W usg miałam wszystko dobrze, każde kolejne badanie u lekarza też. A chocilam prywatnie i miałam tych dodatkowych badań naprawdę dużo. Nie zdecydowaliśmy się na aminopunkcje ani na płatne testy, bo doszliśmy do wniosku, że to jest nasze ukochane dziecko bez względu na to jakie się urodzi. Ale ciągle odmawiałam nowenne pompejańska w...
reklama
Cześć!
Na wstępie chcę Cię uspokoić - wszystko będzie dobrze!!!

Test pappa jest idiotyzmem na który i ja dałam się namówić. Wcale nie bada "dziecka" tylko szacuje możliwość wystąpienia chorób porównując wyniki matki do innych matek.
Ja zostałam namówiona na test (200 zł w piach! A tyle bagietek by było...) i wyszło mi prawdopodobieństwo Downa u dziecka 1:153! Ginekolog już w panice mówi żeby amniopunkcję zrobić... a ja w końcu poszłam po rozum do głowy i to olałam.

Moje dziecko na badaniach prenatalnych miało wszystkie markery w normie, przezierność, kość nosową itp. Liczy się tylko USG! Naprawdę, jeżeli USG jest dobre to nie ma nawet po co pappy robić (teraz już to wiem).

A co ciekawe ale nigdzie tego oficjalnie nie ma napisanego ale zażywanie luteiny i duphastonu znacznie wpływa na wyniki pappy. Ja gdy miałam ją robioną, brałam prawie końskie dawki tych leków. I w internecie przeczytałam, że laski z złą pappą i zdrowym dzieckiem także brały luteinę/duphaston.
Tak więc uszy do góry! Nie znam przypadków aby przy dobrym usg zła pappa się sprawdziła!
 
Cześć!
Na wstępie chcę Cię uspokoić - wszystko będzie dobrze!!!

Test pappa jest idiotyzmem na który i ja dałam się namówić. Wcale nie bada "dziecka" tylko szacuje możliwość wystąpienia chorób porównując wyniki matki do innych matek.
Ja zostałam namówiona na test (200 zł w piach! A tyle bagietek by było...) i wyszło mi prawdopodobieństwo Downa u dziecka 1:153! Ginekolog już w panice mówi żeby amniopunkcję zrobić... a ja w końcu poszłam po rozum do głowy i to olałam.

Moje dziecko na badaniach prenatalnych miało wszystkie markery w normie, przezierność, kość nosową itp. Liczy się tylko USG! Naprawdę, jeżeli USG jest dobre to nie ma nawet po co pappy robić (teraz już to wiem).

A co ciekawe ale nigdzie tego oficjalnie nie ma napisanego ale zażywanie luteiny i duphastonu znacznie wpływa na wyniki pappy. Ja gdy miałam ją robioną, brałam prawie końskie dawki tych leków. I w internecie przeczytałam, że laski z złą pappą i zdrowym dzieckiem także brały luteinę/duphaston.
Tak więc uszy do góry! Nie znam przypadków aby przy dobrym usg zła pappa się sprawdziła!

Bardzo Ci dziekuje [emoji173]️ jest to dla mnie bardzo wazne! Jestem dobrej mysli!
Co prawda tez zazywalam duphaston ale krotko 4 tyg tylko i 2 tyg po odstawieniu mialm pobrana krew wiec myslalam ze nie ma to zadnego wplywu. Troche mnie uspokoiłaś ta wiadomoscia.

Ps. Tak z innej beczki widze na zdjeciu profilowym ze masz foksteriera [emoji5] tez mam suczke foksa :D
 
Hej. Dokładnie pamiętam jak jeszcze będąc w ciąży szukałam historii takich jak nasza.... Historii ze szczęśliwym zakończeniem. Idealne USG w 12 tygodniu i wyniki pappa po których ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:143.... Ze względu na ryzyko powikłań nie zdecydowaliśmy się na badania inwazyjne. Urodziłam wspaniałego zdrowego chłopca.
 
Hej. Dokładnie pamiętam jak jeszcze będąc w ciąży szukałam historii takich jak nasza.... Historii ze szczęśliwym zakończeniem. Idealne USG w 12 tygodniu i wyniki pappa po których ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:143.... Ze względu na ryzyko powikłań nie zdecydowaliśmy się na badania inwazyjne. Urodziłam wspaniałego zdrowego chłopca.

Chyba mnie wszystkie przekonałyście zeby jednak sie nie martwic! :) bardzo Wam dziekuje [emoji173]️
 
Hej. Dokładnie pamiętam jak jeszcze będąc w ciąży szukałam historii takich jak nasza.... Historii ze szczęśliwym zakończeniem. Idealne USG w 12 tygodniu i wyniki pappa po których ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:143.... Ze względu na ryzyko powikłań nie zdecydowaliśmy się na badania inwazyjne. Urodziłam wspaniałego zdrowego chłopca.
Miałam identycznie :)
 
Dziewczyny tak sobie teraz mysle... dlaczego mam ta bete tak wysoka
Wolna beta hcg 242,70 IU/I odpowiada 6,478 MoM nikogo nie znalazlam na forum co ma az tak wysoka norma jest niby do 2,5 MoM a ja mam prawie 6,5 MoM. Ja juz sama nie wiem...
Bo PAPP-A jest w normie 1,980 IU/I czyli 0,840 MoM juz nawet nie chodzi o ta statystyke... wizyty u mojej Pani gin mam dopiero za 3 tyg
 
reklama
U mnie w 12tyg NT było za wysokie. Po papa ryzyko 1:168. Młody aktualnie 8 miesięcy, zdrowy jak ryba:)
Ja nie potrafiłam spać spokojnie i zrobiłam wówczas NIFTY, które dało mi jednak trochę spokoju.
 
Do góry