reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy test ciazowy cos pokaze?

Dołączył(a)
12 Lipiec 2021
Postów
3
Cześć! Staramy się o dziecko. Według testów owulacyjnych owulacja powinna przypaść na 6,7 lub 8.07. Następny okres powinien pojawić się 17.07. Po jakim czasie test miałby szansę coś pokazać? Wiem, że najlepiej po miesiączce, ale chciałam dopytać czy jest szansa, że przed miesiączką mogłoby się coś pojawić (cenne będą również Wasze doświadczenia) czy to naprawde za wczesnie. Z gory dziekuje za odpowiedz. Cykle miewam 28-30, ale jestem pewna, ze owulacja wtedy byla.
 
reklama
Według mnie najlepiej poczekać do dnia spodziewanej miesiączki, trochę cierpliwości a ma się od razu pewniejszy wynik.
Ja poczekałam, aż okres spóźnił się 6 dni i wtedy zrobiłam test, który wyszedł pozytywny.
Powodzenia
 
Testy największą czułość mają jeśli wykonuje się je w dniu spodziewanej miesiączki lub ewentualnie później. Według mnie bez sensu robić wcześniej, bo tylko się człowiek nakręca i nadmiernie analizuje czy ta druga kreska faktycznie jest czy jej nie ma.
Ja przy moim PCOS brałam dodatkowo pod uwagę najdłuższy cykl z ostatnich miesięcy.
 
Najwcześniej może coś pokazać 8dpo (implantacja 6dpo plus 48h na wytworzenie bety). Najlepiej zrobić 14 dpo, bo zagnieżdżenie ma miejsce najpóźniej w 12 dniu po owu.

Tylko najlepiej mieć owulację potwierdzoną przez gina. Inaczej zawsze może być odchylenie o ten jeden dwa dni.
 
reklama
Do góry