reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy kasza manna

Baśka_28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2010
Postów
2 341
Miasto
Skarbimierz okolice Brzeg
Moja kuzynka zaczęła podawać zamiast mleka dla niemowląt swojemu czeromiesięcznemu synkowi kaszke mannee na krowim mleku tzw grysik.moim zdaniem to zbyt wcześnie.czy któraś z Was także daje to dziecku? kiedy jest odpowiednia pora na taki pokarm?
 
reklama
ja byłam karmiona od 3 mca krowim, ale kiedyś były inne czasy, inne mleko, zdrowsze. Teraz nie podałabym mleka z kartonu dziecku do ok 15 mca. Julka sporadycznie pije takie mleko, ja je źle toleruję i nie chcę żeby ona miała po nim sensacje żołądkowe. Zresztą, mleko krowie jest dla cielaków, nie dla ludzi. Ono nie jest nam niezbędne do życia. A kaszkę mannę po 5 mcu można podać, tzw ekspozycję na gluten zrobić.
 
No,cóż...dawniej "leczono" puszczając krew i wkładając na trzy zdrowaśki do pieca...:dry:Jeśli kuzynka nie obawia sie zafundować swemu dziecku celiakii+ skazy białkowej,to prosze bardzo,jej sprawa,tylko dziecka szkoda...Nie wierzę,że nie ma kontaktu z pediatra,który by podał jej prawidłowy schemat żywienia niemowląt- a akurat ekspozycja na gluten jest bardzo istotna- żeby podawać w ściśle określonych dawkach i w odpowiednim czasie.I mówienie,że "kiedys tak robiono i było dobrze" mnie nie przekonuje,bo ,owszem,niektórym dzieciom nic nie było,a niektóre przez taka niefrasobliwość rodziców będą cierpieć do końca życia.
A co do glutenu,to starczy przeczytać artykuł zamieszczony w tym miesiącu na stronie BB- jest w nagłówku...
 
moim zdaniem jest to za wczesnie na takie mleko
ja dopiero dalam swojemu synkowi jak skonczyl rok.
lekaz absolutnie zabronil.
 
kasza manna może i tak bo jeśli dziecko jest karmione mlekiem matki to od 4 mca można zacząć ekspozycję ale mleko krowie podaje się najwcześniej po 1 r.ż. jest silnie alergizujące i nie ma w nim żelaza i innych niezbędnych witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka. Ja też mam znajomą która chcąc się wyspać w nocy chce podawać kaszę 3 miesięcznemu dziecku. Głupota!
 
Ja swojego synka karmie mlekiem modyfikowanym Bebiko 1 i od 4mca dosypuje mu kaszke ryżowa pół miareczki ale teraz już cała miareczke na 200ml mleka,ponieważ ciagle był głodny to pediatra stwierdziła żebym mu troszke tej kaszki ryżowej dodała.No i jak zje ok.21 to do 7 lub 8 rana śpi smacznie sobie.Czytałam że można nawet na 100ml mleka modyfikowanego dodać pół łyżeczki kaszy manny ugotowanej na wodzie ale jeszcze tego nie próbowałam:sorry2:
No Ona ma kontakt z pediatą i z tego co wiem to Jemu mówi że daje dziecku mleko modyfikowane ale ja tam nie wiem dokładnie.poprostu sie zdziwiłam że tak wcześniej daje takie coś małemu do jedzenia.nawet jej kilkakrotnie zwracałam uwage ale Ona uważa ze ja mam mniej doświadczenia bo mam jedno dziecko a Ona na już trójkę:dry:
 
Między 5 a 6 miesiącem należy dziecku wprowadzic gluten. Ja karmię piersią i zastanawiam się pod jaką postacią ten gluten wprowadzić? Możecie coś podpowiedzieć jak to ma wyglądać;-)?
 
Są rozne wersje albo na 100 ml wody gotowac 1 łyzeczke manny okolo 2 minut albo na 100 ml wody gotowac 1/2 łyzeczki manny;-)...moze jako dodatek do owoców????...podajesz juz cosik prucz cycusia???
 
reklama
Do góry