reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy doszło do zapłodnienia?

reklama
Jestem w pierwszej ciąży. Ostatnia miesiączka zaczęła mi się 08.05.2023, krwawienie trwało 6 dni.

Miesiączkowałam dość różnie. Cykl potrafił trwać 39 dni, 26 dni..

Na wizycie 21.07.2023 doktor zrobił mi USG i stwierdził 8w5d. CRL = 2.30cm i podał datę porodu na 25.02.2024r.
A z miesiączki data porodu wychodzi na 11.02.2024r. . Także jest to dwa tygodnie różnicy miedzy USG a OM.
Moje pytanie jest takie: kiedy mogło w takim razie dojść do zapłodnienia? Czy mogło dojść do zapłodnienia po 21 maja? Czy owulacja mogła zajść później?
Skoro miałaś tak różne cykle i nie monitorowałaś owulacji to tak naprawdę nie wiesz kiedy ona była. Skoro ginekolog wyznaczył termin z USG na 26.02 to bym się sugerowała tą datą. Przy nieregularnych miesiączkach trzymamy się daty z USG. Na 1 prenatalnych będziesz miała konkretny termin.
A do zapłodnienia doszło wtedy kiedy współżyłaś. 🙉 można zajść w ciążę przed owulacja i w dzień owulacji. Więc konkretnego dnia nie ma. Chyba że współżyłaś w jeden konkretny dzień.
 
Współżyłam 13 maja lecz wtedy przypadl ostatni dzień krwawienia. Kolejne współżycie miało miejsce po 20 maja. Dlatego pytam czy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest w takiej sytuacji po 20 maja
 
Skoro miałaś tak różne cykle i nie monitorowałaś owulacji to tak naprawdę nie wiesz kiedy ona była. Skoro ginekolog wyznaczył termin z USG na 26.02 to bym się sugerowała tą datą. Przy nieregularnych miesiączkach trzymamy się daty z USG. Na 1 prenatalnych będziesz miała konkretny termin.
A do zapłodnienia doszło wtedy kiedy współżyłaś. 🙉 można zajść w ciążę przed owulacja i w dzień owulacji. Więc konkretnego dnia nie ma. Chyba że współżyłaś w jeden konkretny dzień.
Współżyłam 13 maja lecz wtedy przypadl ostatni dzień krwawienia. Kolejne współżycie miało miejsce po 20 maja. Dlatego pytam czy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest w takiej sytuacji po 20 maja
 
Współżyłam 13 maja lecz wtedy przypadl ostatni dzień krwawienia. Kolejne współżycie miało miejsce po 20 maja. Dlatego pytam czy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest w takiej sytuacji po 20 maja
A czy to takie ważne? Skoro masz nieregularne miesiączki to jak najbardziej owulacja mogła się przesunąć. Poza tym ufałabym lekarzowi jeżeli chodzi o wyznaczenie terminu porodu a nie swoim rozchwianym cyklom.
 
takiego życia seksualnego się nie dorobiłam pisząc, ze mogę mieć dwoch mężczyzn 😄 pytam poniewaz czytałam, ze to może być powód do zmartwień taka roznica miedzy usg a om. I moze to nieść za sobą wady płodu.
 
Jeżeli to było dwóch różnych mężczyzn to może być kluczowe 🤡😂
takiego życia seksualnego się nie dorobiłam pisząc, ze mogę mieć dwoch mężczyzn 😄 pytam poniewaz czytałam, ze to może być powód do zmartwień taka roznica miedzy usg a om. I moze to nieść za sobą wady płodu.
 
Nie martw się, ja zaszłam w okolicy spodziewanej miesiączki, też mam różnice około dwóch tygodni 😀. Póki dziecko się dobrze rozwija to lepiej się nie zastanawiać nad datą poczęcia, zwłaszcza jeśli nie miesiaczkujesz regularnie. Ja za to regularnie miesiaczkowalam od kilku lat także to wgl 🙈
 
reklama
Współżyłam 13 maja lecz wtedy przypadl ostatni dzień krwawienia. Kolejne współżycie miało miejsce po 20 maja. Dlatego pytam czy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest w takiej sytuacji po 20 maja
Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Ale jeśli współżyłaś po 20 mają to termin będzie przypadał w 1 połowie lutego. Jeśli byś współżyła na początku czerwca to 2 połowa lutego.
Tak było u mnie.
W ciążę zaszłam w pierwszej połowie sierpnia. Termin miałam na 26 kwietnia.
 
Do góry