reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Katar

Nie wiem jak to jest u Was, ale opisze jak sytuacja wyglada u mnie. W domu mamy stale 21, codziennie chodzimy na spacer, nawet jak jest zimno. No chyba ze strasznie wieje to wtedy odpuszczam. Ja od początku czyscilam córce nosek aspiratorem, przed czyszczeniem pryskam solą morska. Jak widzę, ze ma za sucho w nosku to psiakam częściej. Pierwsze miesiące czyscilam codziennie, teraz już coraz rzadziej:) może takie nawilżanie coś pomoże? Na pewno nie zaszkodzi.
 
reklama
Mogą iść zęby, może być ciut za ciepło ubrane dziecko (my mamy body z krótkim rękawem,bluzka spodnie i skarpetki, a w domu ok 21stopni). Niestety teraz sezon taki, ale mogę polecić inhalacje z nebu-dose hipertonic lub nebu-dose hialuronic (ten drugi jak ma kaszel). Mój synek teraz 11 miesięcy i trochę z nim przeszliśmy, ale inhalacje pomogły na 3 tygodniowy katar. Jemu też zęby idą. Spróbuj może też nawilżacz albo więcej wietrzyć tam gdzie dziecko śpi.
 
Mogą iść zęby, może być ciut za ciepło ubrane dziecko (my mamy body z krótkim rękawem,bluzka spodnie i skarpetki, a w domu ok 21stopni). Niestety teraz sezon taki, ale mogę polecić inhalacje z nebu-dose hipertonic lub nebu-dose hialuronic (ten drugi jak ma kaszel). Mój synek teraz 11 miesięcy i trochę z nim przeszliśmy, ale inhalacje pomogły na 3 tygodniowy katar. Jemu też zęby idą. Spróbuj może też nawilżacz albo więcej wietrzyć tam gdzie dziecko śpi.
Mamy nawilż, inhalacje też robimy z tego, i też nie jest grubo ubrana.. Już nie mam pojęcia co się dzieje
 
Właśnie jutro jadę na badania :((
Jakie badania będziesz robić?
My borykamy się z alergia (ale wysypka), do dzisiaj nie wiem o co chodzi i na co to może być.
Nasza pediatra powiedziała, ze nie ma sensu dawać skierowania do alergologa bo i tak nie można zrobić żadnych badań…
Nie mówił, jutro mam teleporade bo za dużo tego już w ciągu tych 6msc
Daj znać w takim razie na czym stanęło, skoro jesteś pewna ze ani nie marznie, ani się nie przegrzewa, jest nawilżacz, inhalacje… w takim razie może naprawde alergia na coś, ciężko powiedzieć 😭
 
Mamy nawilż, inhalacje też robimy z tego, i też nie jest grubo ubrana.. Już nie mam pojęcia co się dzieje
Może zęby, mój starszy na 5 miesięcy miał pierwsze zęby. Mój młodszy też mi tak wcześniej chorował i mieliśmy skierowanie do pulmonologa, dostał leki i przeszło. Niestety teraz taki okres że tych chorób jest pełno.
Jakie badania będziesz robić?
My borykamy się z alergia (ale wysypka), do dzisiaj nie wiem o co chodzi i na co to może być.
Nasza pediatra powiedziała, ze nie ma sensu dawać skierowania do alergologa bo i tak nie można zrobić żadnych badań…

Daj znać w takim razie na czym stanęło, skoro jesteś pewna ze ani nie marznie, ani się nie przegrzewa, jest nawilżacz, inhalacje… w takim razie może naprawde alergia na coś, ciężko powiedzieć 😭
A skąd wiesz że to alergia? Jesteście kp czy mm? Może to AZS albo coś ze skórą?
 
Może zęby, mój starszy na 5 miesięcy miał pierwsze zęby. Mój młodszy też mi tak wcześniej chorował i mieliśmy skierowanie do pulmonologa, dostał leki i przeszło. Niestety teraz taki okres że tych chorób jest pełno.

A skąd wiesz że to alergia? Jesteście kp czy mm? Może to AZS albo coś ze skórą?
Czy alergia to oczywiście pewności nie mam ale skoro pediatra i dermatolog nie pomogli to zawsze warto sprawdzić. Pediatra twierdzi ze to alergiczne.

Karmie piersią, wykluczałam alergeny, do tej pory ograniczam mleko a pomidorów nie jem.

AZS nie sadze, od początku pierzemy w Lovela, nasze rzeczy jeszcze zanim młody się urodził. Używamy emolientow, kapiemy się z olejkiem migdałowym. Wysypka jest zlokalizowana tylko na buzi, czasem wyskoczy na rączce ale zaraz schodzi.
Chociaż już nic mnie nie zaskoczy.

Sama diagnozy oczywiście nie stawiam, ale po prawie trzech miesiącach walki chwytam się już wszystkiegoz
 
Czy alergia to oczywiście pewności nie mam ale skoro pediatra i dermatolog nie pomogli to zawsze warto sprawdzić. Pediatra twierdzi ze to alergiczne.

Karmie piersią, wykluczałam alergeny, do tej pory ograniczam mleko a pomidorów nie jem.

AZS nie sadze, od początku pierzemy w Lovela, nasze rzeczy jeszcze zanim młody się urodził. Używamy emolientow, kapiemy się z olejkiem migdałowym. Wysypka jest zlokalizowana tylko na buzi, czasem wyskoczy na rączce ale zaraz schodzi.
Chociaż już nic mnie nie zaskoczy.

Sama diagnozy oczywiście nie stawiam, ale po prawie trzech miesiącach walki chwytam się już wszystkiegoz
Spróbuj ograniczyć te emolienty, bo może za dużo też szkodzi. A czego używacie? Może to być też trądzik niemowlęcy. Mój starszy 2 lata i też ma krostki na buzi, ale czasem smaruje bephantenem w kremie i schodzi.
 
reklama
Spróbuj ograniczyć te emolienty, bo może za dużo też szkodzi. A czego używacie? Może to być też trądzik niemowlęcy. Mój starszy 2 lata i też ma krostki na buzi, ale czasem smaruje bephantenem w kremie i schodzi.
Niee, u nas to nie krostki… zalacze zdjęcie.
Raz bardziej zaognione, raz mniej, nawet jakiś moment miał sączące się rany.
Emolientem (emotopic) smarujemy się po kąpieli zwykle, czasem raz w ciągu dnia, wiec wychodzi max 2x dziennie.
Na te policzki stosujemy tez maść od pediatry, robiona z apteki (z kortyzolem), ona pomaga, ale to musimy robić przerwy i nigdy nie wyleczymy do końca.
Teraz mam wrażenie ze schodzi, a białko wprowadzam coraz częściej (w postaci sera żółtego głównie). Pediatra mówił ze warto wypić szklankę mleka i sprawdzić jak zareaguje młody, ale boje się ze jak wypije to znów mu wyskoczy i kolejne trzy miesiące będziemy się bujać 😅
 

Załączniki

  • 30694F3F-BFC4-4FBB-BC89-6A320CC40243.jpeg
    30694F3F-BFC4-4FBB-BC89-6A320CC40243.jpeg
    629,4 KB · Wyświetleń: 34
  • CE9B157B-2CCF-4BBF-8FA9-1C88583BDBC3.jpeg
    CE9B157B-2CCF-4BBF-8FA9-1C88583BDBC3.jpeg
    574 KB · Wyświetleń: 33
Do góry