reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia/butelka, dieta mam:)

Dziewczyny - moje zdanie jest takie że nie do końca to zależy od diety - ja jem prawie wszystko (nie jem tylko smażonego i wydymającego i ostatnio ograniczam nabiał - ale to z innych wzgledow-podejrzenie skazy) i mój mały, nie zapeszyc, kolek nie ma. Oczywiście czasem trochę pomęczą go bączki ale to trwa minuty a nie godziny - popręży się , pomacha nóżkami, ponoszę go moment i mija. Sporadycznie raz na kilka dni daję mu esputicon jak widzę że się pręży i bączka nie może wypuścić. A dziś w sklepie to myślałąm że się ze wstydu zapadnę bo puścił takie głośne-dorosłe że sobie mogła sprzedawczyni pomyśleć że to ja albo mąż ;D
Pewnie trzeba przy kolkach na diete uważać zeby nie nasilic ale nie mozna sie doszukiwac caly czas winy w swojej diecie bo przeciez dzieci na butelce tez maja kolki- po prostu jelitka jeszcze niedojrzale. A z tych wszystkich zalecen co wolno a co nie to zwariowac mozna bo sa tak sprzeczne!!!
 
reklama
marzenko = strzelajace kupki - maluch sie prezy i wyskakuje kupka jak z katapulty i bardzo slychac..

Zmratwilyscie mnie ze kupki ze sluzem to zle, maly mial tak przez dwa dni..i mysla;m ze to nie jest zle poki sa takie jajeczniczka...
lekko zielonkawe tez mial raz..

Ja tez mysle ze te kolki czasem nie sa zwiazane z dieta tak jak baska pisze..jelitka niedojrzale i caly uklad pokarmowy malenstwa.Ja tez nieraz sama nie wiem co mam jesc...
A po tym jak aska napisala o buraczka to wydaje mi sie ze maly mial biegunke po buraczkach a nie jak mysa;ma po jogurcie z bananem i oterbami...

gluszek -soki kartonowe nie bo sa naszprycowane chemia - tak mowila polozna w szkole rodzenia..
 
Moja mała też ma kolki tak 2 w ciągu doby ale ta druga jest paskudna zaczyna się zaraz po kąpieli i trwa 3 godziny i tak codziennie podaję już bobotic ale to i tak nie pomaga mała strasznie krzyczy i zwija się z bólu a ja ją tulę i noszę po tych 3 godzinach jestem totalnie wykończona WIĘC DOSKONALE WAS ROZUMIE ALE MUSIMY TO JAKOŚ WYTRZYMAĆ!!!!Rozmawiałam ze znajomą która tez miała ten problem i chodziła prywatnie do lekarza i jego zdanie było takie KOLKI TO ABSOLUTNIE NIE WINA DIETY MATKI TO NIEDOJŻAŁOŚĆ JELIT DZIECKO ZA DUŻO POŁYKA POWIETRZA A PÓŹNIEJ NAWET JAK MU SIĘ ODBIJE TO ONE I TAK SOBIE NIE MOŻE PORADZIĆ ZE ZGROMADZONYM POWIETRZEM!!!Wiadomo że diete tez trzeba trzymac ale bez przesady nja się juz przekona łam że nic takiego nie jem a kolki i tak są więc coś prawdy w tym musi być !!!
 
Aniu - a skąd sie biorą te strzelające kupki, co w nich złego? Bo mojemu takie się zdarzają i się teraz zmartwiłam. Pewnie już coś o tym pisałaś ale chciałabym dokładnie wiedzieć - czy to oznacza że szkodzi mu coś co jem, czy może świadczyć o alergii? Co lekarz ci o tym mówił?
 
przechodze na totalna diete, Eliasz ma prawdopodobnie nietolerancje bialka i Bog wie czego jeszcze wiec po przeczytaniu watku o alergikach spisalam co kupic ( a musze zmienic wiele w diecie ) i zaczynam od dzis a karmienie piersia odkladam do poznej nocy bo zjadlam dzis troche produktow mlecznych. Tak mi dzis plakal ze chcialam wyc,ryczelismy razem. Dosc tego. Musze wprowadzic rygor zywieniowy. Daje sobie miesiac.
U nas juz drugi raz kupa strzelajaca,wodnista i prezenie po jedzeniu oraz krzyki jakich jeszcze nie slyszalam...
 
ASKA wiem co czujesz ja tez dziś po ciężkiej nocy???A dajesz jeszcze jakies lekarstwa Eliaszkowi bo co pamietam to coś tam dawałaś ja od dziś zaczęłam regularnie tzn 3 razy na dzień dawac kropelki czy jest kolka czy jej nie ma a dziennie jest przynajmniej 2 razy i zobacze jak to już nie pomoże to niewiem .Moja mała też drze się tak że aż serducho boli :(
 
reklama
Dziewczyny pediatra powiedzial mi ze te strzelajace kupki sa przy kolkach..dziecku trudno sie zalatwic...Mateuszek placze czasem przed zanim zrobi taka kupke....
Slychac bardzo jak ta kupka doslownie wystrzeliwuje z niego i bardzo sie prezy...

A dzisiaj jest bardzo marudny i placze a ja juz nie wiem czemu..przez ten upal pewnie...

Mam pytanie jecie jogurty owocowe? mam w lodowce jagodowy i mam taka ochote ale na razie jem tylko naturalne...
 
Do góry