reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie maluszków

reklama
Dee_ ja jak byłam w szpitalu to kładli tam bardzo mocno nacisk na karmienie piersią.Ciągle słyszałam że karmimy co trzy godz.Ale mój mały tylko spał i spał i czasami nawet godzinę zajmowało mi wybudzenie go na cyca.Mówiłam położnym że nie on nie chce się wybudzać a one "To proszę go budzić na siłę". A tej siły to ja już nie miałam.Wreszcie się wkur.olałam te ich gadki szmatki i przestałam go wybudzać.Stwierdziłam że skoro tyle śpi, to widocznie tego potrzebuje i już. Potem już sam się budził jak był głodny.Także nie denerwuj się i ja bym nie wybudzała Poluni.Widocznie potrzebuje dużo snu,a to spowodowane jest tym że dzidzia też się musi dostosować do nowej sytuacji.Będzie dobrze.:-)

Mitra - myślałam że po półtorej msca to nam już kryzys laktacyjny nie grozi:-(
 
Dee_ ja jak byłam w szpitalu to kładli tam bardzo mocno nacisk na karmienie piersią.Ciągle słyszałam że karmimy co trzy godz.Ale mój mały tylko spał i spał i czasami nawet godzinę zajmowało mi wybudzenie go na cyca.Mówiłam położnym że nie on nie chce się wybudzać a one "To proszę go budzić na siłę". A tej siły to ja już nie miałam.Wreszcie się wkur.olałam te ich gadki szmatki i przestałam go wybudzać.Stwierdziłam że skoro tyle śpi, to widocznie tego potrzebuje i już. Potem już sam się budził jak był głodny.Także nie denerwuj się i ja bym nie wybudzała Poluni.Widocznie potrzebuje dużo snu,a to spowodowane jest tym że dzidzia też się musi dostosować do nowej sytuacji.Będzie dobrze.:-)

Mitra - myślałam że po półtorej msca to nam już kryzys laktacyjny nie grozi:-(

Cyśka kryzysy wracają co jakiś czas, mleko zmienia skład, musi dostosować sie do zmieniających sie potrzeb rosnącego organizmu.. poza tym dochodzą skoki rozwojowe......a właśnie, a moze to u was skok 5- go tygodnia , stad ten niepokój?
 
Cyśka ja miałam identycznie .. tak się tym stresowałam, że każdy stał nade mną i gadał budź go, bo się odwodni i tak dalej, a mały nic się nie przejmował moimi staraniami.. w gruncie rzeczy dziecko było rozdrażnione, ja zapłakana i dupa wyszła blada, więc też go karmię jak się sam budzi:) robi sobie dłuższą przerwkę raz na dzień, tak wiecej niż 4 godz, a tak to budzi sie sam co 2-3 godz.

A laski czy możliwe, że mogę teraz mieć jakiś kryzys laktacyjny? strasznie mało mi mleka leci, wczoraj chciałam odciągnąć butelkę, bo musiałam rano jechać na badanie krwi, małż by małego nakarmił i z ledwością z obu piersi odciągnęłam 30ml...(nie pojechałam na to pobranie, bo co by mały zjadł :/ ) a jeszcze 2 dni wcześniej z jednej piersi odciągnęłam 80ml... wczoraj tak mało miałam tego mleka i dziś też:/ może to ten pierwszy kryzys co??? normalnie mały najadał się z 1 cyca, a od wczoraj daję mu i jedną i drugą pierś...
 
Cyśka ja miałam identycznie .. tak się tym stresowałam, że każdy stał nade mną i gadał budź go, bo się odwodni i tak dalej, a mały nic się nie przejmował moimi staraniami.. w gruncie rzeczy dziecko było rozdrażnione, ja zapłakana i dupa wyszła blada, więc też go karmię jak się sam budzi:) robi sobie dłuższą przerwkę raz na dzień, tak wiecej niż 4 godz, a tak to budzi sie sam co 2-3 godz.

A laski czy możliwe, że mogę teraz mieć jakiś kryzys laktacyjny? strasznie mało mi mleka leci, wczoraj chciałam odciągnąć butelkę, bo musiałam rano jechać na badanie krwi, małż by małego nakarmił i z ledwością z obu piersi odciągnęłam 30ml...(nie pojechałam na to pobranie, bo co by mały zjadł :/ ) a jeszcze 2 dni wcześniej z jednej piersi odciągnęłam 80ml... wczoraj tak mało miałam tego mleka i dziś też:/ może to ten pierwszy kryzys co??? normalnie mały najadał się z 1 cyca, a od wczoraj daję mu i jedną i drugą pierś...

Suzi kryzys poznasz po tym ze mały wisi na cycku godzinami :)
 
to nie wisi w sumie specjalnie częściej, hmm wiec nie wiem dlaczego tego mlika mniej:/ ehh cierpliwości trzeba w mega gabarytach widzę i spokoju ducha ;) w środę idziemy do pediatry to zobaczymy jak mały przybiera ;) a Wy jak karmicie to przy każdym karmieniu z oby piersi, czy z jednej na zmianę?
 
kryzysy są podobno w 3, 6 tygodniu potem w 3 i 6 miesiacu

u nas w końcu się wyregulowało z karmieniem, trwa max pol godziny...

w szpitalach tak mowia zeby wybudzać, ale to dziecko wie najlepiej ile i kiedy ma zjesc, dopoki dziecko nie jest chore i nie ma zaburzonego aptetytu nie ma sensu robić wybudzania na karmienie- piers jest na zadanie, a nie na godzinę
 
U mnie w szpitalu nikt nie kazał dziecka budzić. Pytałam się nawet położnej bo mały tyle godzin mi spał to powiedziała, że zaraz po porodzie dzieci muszą odpocząć po trudach, jakie przeszły. Tymek potrafi mi przespać 5h pod rząd no ale potem schodzi 1-1,5h na karmienie, żeby porządnie się najadł.

Nie kupowałam laktatora bo myślałam, że nie będzie mi potrzebny (przy córce nie miałam, no ale też karmiłam z trzy miesiące tylko). A tu od wczoraj zrobił mi się zastój w piersi. Bolało jak cholera. Małego kilkakrotnie do tej piersi przystawiłam, żeby ściągnął nadmiar. Teraz siedzę na allegro i szukam laktatora bo jak tak dalej pójdzie to zwariuję. A odciąganie bez tego urządzenia bywa męczące bo zanim cokolwiek nakapie to sporo czasu mija. Nawał u mnie trwa. Wkładki nie dają rady, musiałam się poratować pieluchą tetrową. Chyba musiałabym pomyśleć o tych muszlach na dłuższą metę.
 
reklama
ani83, wyślij męża do sklepu PatiMaks na Polna po laktator - mają szeroki wybór - możesz zamówić też przez internet i jest taniej, odbior czesto jest na drugi dzien, choc mi sie juz raz trafil odbior tego samego dnia :)

ja prawie codziennie uzywam laktator - jak dziecko przespi mi cala noc to rano mam strasznie twarde piersi z ktorych leci jak z kranu, corcia nie moze zlapac takiej twardej piersi a jak zlapie to tak szybko leci, że się krztusi, dlatego zawsze odciagam

ja mam Harmony Medela i 50 ml odciagam w 2-3 min... także jest bardzo wydajny, chyba ze to piersi takie wydajne
 
Do góry