reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

pawel wlasnie zajada makaron:-), ja jadlam rosol ale mu nie podpasowal wiec dostal na tacke makaronu i sam wcina;-)

poza tym pije dzis rumianek i bardzo mu smakuje juz jedna butla poszla:tak:
 
reklama
u nas dzis kalafiorowa z makaronem...Mój delikatniusi brzydzi sie wziac kalafiora do rączki bo jest zbyt mokry hehe:-D:-D:-D:-D

Przedwczoraj jadl jajo (żółtko) reakcji brak...
Jadał wcześniej deserki z pomarańczą (takie z Hippa - kaszka owsiana chyba z pomarancza jablkiem i jeszcze czyms) - reakcji alergicznej tez nie bylo wiec może dam mu dzis na deserek pomarańczy troszke.

a za kilka dni podam pierwszy deserek jogurtowy - zobaczymy co dalej. No i jeszcze pasuje rybkę podac i sprawdzic czy uczulony nadal - jeśli nie to w Wigilie zje z nami rybkę :-)
 
u nas dziś były dwie nowości tj barszcz ukrański z bobovity na obiad i deser egzotyczny z gerbera na podwieczorek - jedno i drugie smakowało:-)
 
Moj maly za nic nie chce juz jesc zupek sloiczkowych kilka dni temu mu sie odwidzialo i teraz musze mudawac nasze jedzenie,bo tylko to chce.
Najlepsze jak przychodzi wieczorem moj G i siada do obiadu zawsze w salonie przy lawie bo musi szybko zjesc i wiadomosci poogladac to moj Maksio juz pedzi do lawy i staje kolo niego i patrzy jak sroka w kosc.G nie ma wyjscia i musi z nim sie dzielic bo mowi ze staje mu w gardle takim wzrokiem patrzy.Najlepsze ze gdy pije piwko to Maks podbiera mu kufel i to z uporem maniaka:)

Maksiu uwielbia tez kanapeczki z dzemkiem brzoskwiniowym i z serkiem jagodowym.Wtrynia je a jak mama sie spoznia z dawaniem to krzyczy AM wszyscy zalegamy z niego.

No i uwielbia tez mandarynki tzn wysysa miasz z nich wachalam sie bo nie powinno sie ich dawac ale nic mu po nich nie jest wiec czasem mu daje.
Zreszta nie mam wyjscia bo az trzesie sie na ich widok.Lubi tez owoce ze sloiczkow takie w zalewie.uwielbia tez ogorki kiszone(tzn wysysac je)tu moja mama malo zawalu nie dostala widzac czym go karmie
 
a ja sie zastanawiam nad zmianą harmonogramu posilkow, bo teraz jemy tak:
8 - sniadanie
12 - obiad
15-deser
17- podwieczorek (ale tego nie bardzo chce jesc, zalezy co dostaje, zawsze pil mleko ale tego nie chce wiec mu daje kanapke albo budyn albo manne)
19.30 - kolacja

a mysle zeby bylo tak
8-sniadanie
12 - drugie sniadanie
14 - obiad
17 - podwieczorek
19.30 - kolacja

Wtedy w weekendy moglby jesc obiad razem z nami, a tak to on zje swoje a potem naszym trzeba sie z nim dzielic bo sie drze
i tak myslimy z M ze od 22 grudnia mam praiwe 2 tygodnie wolnego to wtedy wprowadzimy mu te zmiane
 
reklama
tez mam zamiar tak zmienic ale co bedziesz dawac na 2 sniadanie?
bo jamysalam np o jogurtach, np tych dla dzieci albo zwyklych tylko problem w tym ze na razie boje sie mu je dawac bo ma ta wysypke

a faktycznie my tez nigdy nie jemy obiadu o 12 i musze specjalnie mlodemu wczesniej gotowac, dlatego czesto dostaje sloiczki
 
Do góry