reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - czyli nasze potyczki z cycuchami u butelkami:)

Dziewczyny, napiszcie proszę jakie dawki mleczka są podane na opakowaniu waszych mm. Ja podaje Małemu Hippa i wg tabelki zamieszczonej na opakowaniu Młody powinien teraz jeśc (3-4miesiąc) 200ml, tzn 180 wody i 6 łyżeczek mleka, 5 razy na dobę. Wydaje mi sie to strasznie dużo, zwłaszcza, że w ksiązeczce zdrowia jest napisane: 3 miesiąc= 6 posiłków po 130 ml. Jak narazie daje Bartusiowi właśnie około 130-140ml (wg Hippa jest to dawka na 3-4 tydzien), ale jest niedojedzony, albo dosyc szybko znowy chce jeśc. Boje się mu dac więcej, ale dziś rano K. zrobił butle na 170ml i Młody ładnie zjadł, pewnie jakby było więcej to i więcej by w siebie wcisnął. Mam wrażenie, że on je dopóki jest. Juz naprawdę nie wiem co myslec. On tak wpycha łapki do buzi, że kto go widzi to mówi: głodny jest, nakarm go. A on jadł godzine temu, a podobno mm nie mozna często podawac bo się długo trawi. Dlatego jestem ciekawa jak jest napisane na innych mleczkach, bo może poprostu ten Hipp jest za rzadki?
 
reklama
Ja już kiedyś pisałam że jak szukaliśmy mleka mod to Hipp wyszedł nam najsłabiej składowo- po prostu ma małe steżenia różnych substancji i trzeba go dawać więcej- dlatego kpowaliśmy Bebilon- Enfamil ma też super skłąd ale dla nas był za drogi
 
Renna u nas na Nan pro jest 2-3miesiąc 120ml i 4 łyżeczek mleka. Mały je co 3-4godziny jak u Vileyki i też póki co ładnie spi w nocy nawet po 8godzin. Nasz brzdąc też łapki do buźki pcha ale to chyba jest taki ich wiek, że poznają swoje rączki i nie oznacza to wcale, że chłopaki są głodne. Wydaje mi się, że te miarki podane na opakowaniu są orientacyjne i zależy od dziecka ile noże zjeść. Nasz czasem krzyczy jak się nu snoka zabierze, bo się skupia, jak je ale po chwili noszeniai odbeknięcia jest zadowolony.
 
Moja jak jest głodna to poprostu się drze (dosłownie) ja prawie od początku na butli teraz je 120 co 2,5-3 godz nie zawsze zjada do końca. jak podawałam butelkę tak jak pisze na opakowaniu to mieliśmy urwanie głowy ale lekarka kazała dawać na żądanie i odetchneliśmy. Paluszki też ssie jak ją podniosę do odbicia i jak sobie trafi do buzi ale to nie z głodu bo jak głodna to ją chyba cała wioska słyszy, dobrze że nie mieszkamy w bloku bo sąsiedzi codziennie po policje chyba by dzwonili taki ma głos, a ja muszę zakupić stopery:szok:
 
Moja jak jest głodna to poprostu się drze (dosłownie) ja prawie od początku na butli teraz je 120 co 2,5-3 godz nie zawsze zjada do końca. jak podawałam butelkę tak jak pisze na opakowaniu to mieliśmy urwanie głowy ale lekarka kazała dawać na żądanie i odetchneliśmy. Paluszki też ssie jak ją podniosę do odbicia i jak sobie trafi do buzi ale to nie z głodu bo jak głodna to ją chyba cała wioska słyszy, dobrze że nie mieszkamy w bloku bo sąsiedzi codziennie po policje chyba by dzwonili taki ma głos, a ja muszę zakupić stopery:szok:

A myślałam, że tylko moje dziecię jak wrzaśnie, to ja na baczność wstaję z łóżka w nocy :-p
Ja kiedyś sprawdzałam ile może zjeść moje cycuchowe dziecko, ale wtrąbiła 140 ml moje mleczka i spała prawie 4 godziny:eek:
 
reklama
Do góry