reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie serki, jogurty najlepsze dla niemowląt ??

Ja podaję małemu co jakiś czas "Misiowy jogurcik", narazie jest wszystko ok. Jada go już od 2 m-cy, jednak calkowicie na modyfikowane mleko jeszcze nie przejdziemy, poczekam az mały skończy rok i zobaczymy;-)
 
reklama
To troche za mala na kleiki...jesli widzisz ze sie nie najada to porozmawiaj z pediatra............jesli jeszcze ulewa to jest taki zageszczacz do mleka Nutriton -do kupienia w aptece .Ale pytaj sie pediatry czy mozesz stosowac
 
Synek ma stwierdzoną skazę białkową. Pani doktor kazała jednak zacząć podawać nabiał - serki, jogurty.
W związku z tym chciałabym zapytać jakie serki, jogurty Wy podajecie, czy są jakieś specjalne dla niemowląt, jakie firmy są najlepsze, nie wiem czy np. mogłabym mu dać serek homo z "Biedronki", czy kupować nie patrząc na firmę czy smak????
A ser twarogowy - jaki ????
Ostatnio kupiłam synkowi "danonki", ale są tak maleńkie, że zjadłby chyba ze 3 szt.
Po ostatnim doświadczeniu ze sokiem "Pysio", po którym dostał mocnej wysypki, teraz nie chce aby dostał wysypki po nabiale.

I może znajdą się mamy, które wypowiedzą się jak ich "skazowe" dzieci tolerowały nabiał ????
Hej,
A ja Tobie proponuję poszukać jogurtu z koziego mleka. Kup naturalny i dodaj jakichś owoców. Danonki mają pełno dodatków (pysio tez:( )
Jeśli Pani doktor pozwala podawać nabiał z mleka krowiego to zacznij od czegoś "naturalnego" jogurt z mleka krowiego + jak wspomniałam wyżej owoce.
Serek biały tez nie ma w sobie dodatków.
Polecam czytać etykiety: zgodnie z wymaganiami prawa muszą być wymienione wszystkie dodawane substancje poprzedzone słowem skadniki (w kolejności malejącej).
Moja przyjaciółka ma córkę z okropną alergią (szpital sterydy itd) pracuję w branży więc pomagam jej w wyborze dobrych produktów.
To co reklamowane i drogie nie zawsze jest najlepsze dla naszych maluszków..
pozdrowionka i powodzenia
 
Dodam, że ostatnio podaję tez małemu zwykły twaróg z odrobina naturalnego jogurtu i niewielką ilością cukru. Malemu bardzo zasmakował, troszkę na chlebek i pysio jest zadowolony:-)
 
Hmm też się zastanawiałam na mlecznymi rzeczami i ja osobiście (a moja córcia skończyła 8 miesięcy i nie miała skazy i do tej pory karmię ją piersią ) też zaczęłam od misiowego jogurcika po 6 miesiącu ale jej nie smakował :( i kilka dni temu jadłam ja zwykły jogurt dałam jej do spróbowania odrobinkę bo się strasznie domagała i posmakowało :) nie było żadnej reakcji uczuleniowej 2 dni temu próbowała białego sera miała odruchy wymiotne ale chyba chodziło o konsystencje ... co do danonków to nie bede ich podawać bo moim zdaniem to nic dobrego ale szwagierka też ma córcię ze skazą i to właśnie danonki były pierwszą rzeczą po której nie było reakcji alergicznej więc tak na prawdę to wszystko zalerzy od dziecka bo dzieci są różne i dla każdego jest dobre co innego :)
 
Ja jestem mamą przedszkolaka i do tej pory nie zwracałam uwagi na to jakie serki i jogurty mój synek jada. Teraz zostła smakoszem tego typu produktów więc zaczęłam uwaznie czytać etykiety z tyłu:( No generalnie nie jest dobrze- za dużo cukrów itp. Okazuje się,że naprawdę dobre są polskie produkty, nie mamy się czego wstydzić. Mój synek lubi smak tego serka Hej! Serek waniliowy150g - Delikatesy internetowe. Internetowy sklep spożywczy. ,ale niezbyt często można go spotkać w sklepach. Jeśli chodzi o jogurty to najczęsciej kupuje naturalne i dodaje do nich owoce
 
reklama
hej . jestem tutaj nowa . Mój 10 miesięczny synek też ma alergie na mleko białka krowiego plus gluten . Jedna z was napisała o jogurcie z mleka koziego ja własnie dzisiaj podałam go mojemu synkowi i po 4 godzinach pojawiła się wysypka . Lekarka mi tak doradziła ale powiedziała tez że mleko kozie tez zawiera białko i tez uczula tak jak krowie no ale coz trzeba próbować może akurat twojemu nic nie bedzie
 
Do góry