reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki płyn do higieny intymnej?

ja myślę, że oprócz tego czym się myjemy dużo ważniejsze jest to jak często się tym myjemy. Dwa razy dziennie, ponadto powinno sie podmywać po każdym wypróżnieniu lub używać chusteczek do higieny intymnej. i najwazniejsze- po kazdym stosunku nalezy się podmywać.
Wiem, że to o czym piszę wydaję się banalne, ale może niektórzy nie wiedzą.

Ja używam Lactacyd, miałam też AA ale myślę, że tak samo dobre jest zwykłe szare mydło lub inny płyn do higieny intymnej. Infekcji jest żadnej w życiu nie miałam.

o tak, takie chusteczki wilgotne to świetna sprawa, też używam zawsze po każdej wizycie w toalecie, używam takich babydream niebieskich dla maluszków, mają mało chemiczny skład.
 
reklama
Hej Mamuśki,

Ja słyszałam że najlepszy do szpitala jest płyn do higieny intymnej z kory dębu albo z aloesem- podobno te składniki wpływają kojąco na ranę po porodzie i przyspieszają gojenie:)
osobiście wybrałam ten z kory dębu:)
Już nie mogę się doczekać kiedy będzie po, a to dopiero 31 tydzień :)
 
ja w ciąży zaczęłam używać LAKTACYD za namową ginka, bo miałam infekcje. Od czasu kiedy używam tego płynu/emulsji jest o niebo lepiej i mialam tylko raz infekcje w ciągu 1,5 roku , a kiedyś co 3 mce coś.
 
no tak trzeba kupic płyn do higieny intymnej i słyszałam że jeszcze Tamtum Rosa to płukania pochwy? kupiłyście też????
 
Drogie mamy,
W moim przypadku po porodzie stosowałam płynu do higieny Biały Jeleń oraz mleczną emulsję Cleanic, szczególnie Cleanic sprawdził się doskonale. Dodam, że miałam problem z gojeniem sie szwów.
 
po porodzie zalecono mi przemywać się tantum rosa choć miałam lekki poród i tylko pekniecie I stopnia bez nacięć. Myślę że nie zaszkodzi a nie jest to drogie. Kilka saszetek weźcie po prostu do szpitala. każda rana wymaga opieki. a do mycia szare mydło. ostatecznie zgodzono się na płyn, który używałam do tej pory bo mydła nie miałam.
 
Ja stosowałam w ciąży nawilżającą emulsję z proteinami mleka cleanic. Jest niedroga i przeznaczona szczególnie dla kobiet w ciąży i w połogu. polecam
 
a myślicie, że można stosować chusteczki do higieny intymnej w ciąży, gdy kobieta złapała jakąś infekcje? Pytam bo moją siostrę coś takiego złapało a jest w 14 tyg. ciąży i lekarz kazał jej zwrócić uwagę właśnie na higienę....
 
reklama
ja używam całą ciąże chusteczki nawilżane do higieny intymnej i żadnej infekcji nie złapałam

dziewczyny mam pytanko to do szpitala do podmywania sie mam zabrac płyn do higieny intymnej czy szare mydło? czy tamtum rosa? sama już niewiem?!
 
Do góry