reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki dermatolog/alergolog? atopowe zapalenie skóry u niemowlaka testy?

reklama
U nas AZS stwierdził rodzinny, kazał smarować synka atoperalem baby i to pomogło (skóra się dobrze nawilżyła, najgorzej było na pleckach), później skierował do alergologa, na wizycie lekarka powiedziała, że skóra dobrze wygląda i nie ma sensu nic więcej robić poza smarowaniem tym kremem, zrobiliśmy testy alergiczne na podstawowe alergeny (wyszło lekkie uczulenie na kota, psa)
 
proponowałabym Ci zrobic testy na nietolarencje pokarmowa - wlasnie sama sie do nich zabieram bo od roku walcze z nawracajacym AZS. Na wakacjach spotkalam mamę kilkorga dzieci z nietolerancjami kotre skutkowaly potwornym zapaleniem skóry..... po 3 latach tułania sie po dermatologach trafili na testy MTR na nietolerancje. sprawdzają okolo 170 substancji, robia plan zywieniowy ....po testach okazalo sie ze jedno z dzieci jest uczulone na ponad 30 roznych substancji spozywczych... po ich wykluczeniu wszystko przszlo, jedno z dzieci tez zaczelo lepiej rosnac ( bylo na samym dole siatki wczesniej....). jest to kosztowne, ale warto.

Ale wiesz że to dziecko ma ponad 13 lat?
 
Mamuśki co na powracające atopowe zapalenia skóry? Synek ma pelno plam aż mam wrazenie ze mu pekają próbowaliśmy mnóstwo kremów w tym la roshe posay bo widziałam ze był polecamy, niestety dostał uczulenia.. może macie coś co naprawde pomaga i go nawilży
 
Mamuśki co na powracające atopowe zapalenia skóry? Synek ma pelno plam aż mam wrazenie ze mu pekają próbowaliśmy mnóstwo kremów w tym la roshe posay bo widziałam ze był polecamy, niestety dostał uczulenia.. może macie coś co naprawde pomaga i go nawilży
balsam avene xera calm, dla mnie dużo lepsze od lipikar. Oczywiście każdemu maluszkowi co innego pomoże, bo każda skóra inna ale myśle, że warto spróbować:)
 
Do góry