reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak szybko widoczny byl wasz brzuszek???

ja jestem w 6.5 miesiącu ciąży i w ogóle jeszcze nic nie widać. Wyglądam raczej jakbym przytyła w brzuchu od objadania sie i w biuście też :D
 
reklama
Mam pytanko? jak szybko rosnie brzuch tzn chodzi mi o to czy mozna to zauwazyc z dnia na dzien i kiedy to sie zaczyna. czy moze rosnie po troszku ze ciezko zauwazyc zmiane?
 
To zalezy ... u kazdej kobiety inaczej.Ja zaszlam w ciaze w listopadzie a brzuch mialam widoczny dopiero na wiosne :-)
Zazwyczaj brzuszek pojawia sie okolo 5 miesiaca..oczywiscie u szczuplych kobiet bedzie widoczny predzej a u tych kraglejszych nawet pozniej.
 
ja jestem w 7 i szczerze mowiąc dopiero stał się widoczny i nieco "przeszkadzający" pod koniec 6 miesiaca. dodam, ze nigdy nie bylam szczupla. o ciazy dowiedzialam sie w 8 tygodniu i wazylam 72,500...teraz jestem w 7 i waze70,200 ;) czujemy się wspaniale. pozdroawiam ;*
 
niestety u każdej kobiety inaczej. u mnie np dopiero w 7 miesiącu się pokazał. W kolejnych ciążach szybciej. W dużej mierze zależy to od siły mięśni brzucha ale też i od predyspozycji indywidualnych. jedna mają gigantyczne brzuchy inne malutkie. (Jak przyszłam na porodówkę to się wszyscy dziwili, że to 9 miesiąc :)

Ale jak już Ci urośnie to na pewno zauważysz zmianę:)
 
Ja miałam malutki brzuszek.w 30 tygodniu nikt mi nie wierzył ze jestem w 3 trymestrze.Po 35 tygodniu strasznie mi wywaliło go to przodu ale i tak się smiali że ja do porodu a brzucha wogóle prawie nie mam
 
w pierwszej ciąży pojawił się w około 18 tygodniu i potem z dnia na dzień był coraz większy, w drugiej już w 10 tygodniu było widać, że jestem w ciąży
 
to tak jak ja, w pierwszej ciąży do końca szóstego mies. nikt mi nie powiedział że jestem w ciąży, a potem jak wyskoczył mi brzuch z dnia na dzień to myślałam ze mi kręgosłup pęknie. Natomiast teraz dopiero co się dowiedziałam że jestem w ciąży, a mój mąż już z tydzień temu stwierdził że przytyłam; obawiam się jednak że to nie przez ciążę a przez Święta... :wściekła/y:
 
reklama
......oczywiscie u szczuplych kobiet bedzie widoczny predzej a u tych kraglejszych nawet pozniej.

Z tym, że z każdą kobietą jest inaczej ok, ale z resztą nie do końca się z zgodzę. Należę raczej do grupy szczupłych (co niektórzy twierdząc, że wręcz chudych) kobiet, jestem w 19tc brzuszek zauważają tylko osoby dobrze mnie znające i przebywające ze mną codziennie. Inni za to myślą, że to dopiero początek. Każda z nas jest inna. Jak mi ktoś wypominał, że to powinno już być konkretnie widać, spytałam lekarza czy aby na pewno wszystko jest w porządku i owszem było i jest dobrze.
Brzuszek rośnie, ale stopniowo z tego co mi wiadomo (choć to moja pierwsza ciąża) to dopiero z coraz bliższym rozwiązaniem brzuszek jest bardziej widoczny i to nie zawsze jak widać z powyższych postów :)
pozdrawiam
 
Do góry