reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak czujemy nasze dzidzi :)

reklama
mi wieczorami dech zapiera jak moge sie zrelaksowac i polozyc reke na brzuszku i poszukac serduszka juz sie nauczylam odruzniac od aorty i czasami wydaje mi sie ze czuje jak sie wierci moj Tygrysek sie z e mnie smieje ze chyba jest jeszce zawczesnie ale jak sam poczul to troche widzialam ze nie wiedzial co powiedziec ale mine mial kapitalna cudowna sprawa
 
jak tam ruchy Waszych dzidziow? moje to coraz bardziej daje znaki "mamo jestem tutaj" a maz jak przystawia glowe do brzucha to komentuje ze sie wierci bo bulgota i stuka. A raz po cudownym baraszkowaniu polozylam sie na plecach i mialam wrazenie ze normalnie mnie kopnelo i to calkiem calkiem...moze to mialo znaczyc "to mi sie podobalo i chce jeszcze" ;) ;D
 
Ja czułam pod koniec 16 tygodnia, a to moje pierwsze dziecko. Czułam, jakby mnie ktoś głaskał od wewnątrz. To wcale nie było łaskoczące uczucie. Na początku to myślałam, że to jakieś dziwne skurcze są :-) Teraz czuję czasami mocniejsze kopnięcia
 
AAAAAAAAAAA, ja też chcę!! Jutro będzie 17 tydzień i jeszcze dotychczas nic nie czułam :( Nie mogę się doczekać i jak czytam Wasze odczucia to "zazdraszczam okropnie". Może Małe na wakacjach się pobudzi?? Ciekawa jestem gdzie nastąpi ten "pierwszy raz".
A jak już poczułyście po raz pierwszy to z jaka częstotliwością sie to później powtarza? Czy jest np. kilka dni ciszy a potem "smyr, smyr"?? Czy jak już sie zacznie to codziennie daj o sobie znać?
 
Ja już ponad tydzień odczuwałam smyranie w brzuchu, ale raz na kilka dni więc czekałam na bardziej odczuwalne. A od tej niedzieli  już teraz codziennie po kilka ruchów w pojedyńczych seriach odczuwam, ale jeszcze słabiutkie, bo wiem z doświadczenia co mnie czeka potem.
Nie martw się Pola i Ty się doczekasz, ja poprzednio chyba jakoś w 18 tyg poczyłam pierwsze ruchy.
Wiem że człowiek się niecierpliwi i już chce poczuć to uczucie,  bo każda z nas na to czeka, czy czekała.
 
Pola jak już poczujesz ruchy to w pierwszym tygodniu może dwóch bedą dosyc delikatne pożniej coraz silniejsze ( moja dzidzia tak juz wierzga że czasami się zastanawiam czy nie będzie jakimś akrobatą ::)bo przy córce nie czułam aż tak mocno na tym etapie ciąży ). Ja gdy poczułam pierwsze ruchy czułam je już każdego dnia bez dnia przerwy ale nie non stop tylko tak jak napisaała dorotak pewnymi seriami. No i napewno te ruchy różnią się od bulgotania w jelitach i Ty też napewno niebawem poczujesz różnicę :)
 
Dzięki dziewczyny za dodanie otuchy. Tego mi potrzeba, boi tutaj nie mam tak naprawdę z kim o wątpliwościach pogadać i forum (czyli WY) daje mi baaardzo wiele.
W takim razie spokojnie czekam aż mój Skoczek da o sobie znać. Oczywiście od razu się pochwalę, jak tylko będzie to miało miejsce (znaczy, mam nadzieję, po powrocie z wakacji:)
Wiecie, już nawet Go namiawiam, żeby się poruszył, ale uparciuch z niego :) Przetrzymuje mnie. Oj, żeby tylko wyrósł z takich nagannych zachowań ;)
 
Na to nie ma reguly kiedy dzidzia zaczyna, rozrzut w tygodniach jest dosc duzy. Mam kolezanke w ciazy na tym samym etapie co ja i ona tez nic nie czuje a moj dzidzior ostro bryka caly dzionek z niewielkimi przerwami juz od dwoch tygodni.
 
reklama
Pola moja rada najwiecej bedziesz mogala wyczuc dziecko w kapieli poloa sie w wodzie czasem to dzial a potem chcesz isc spac a tam w brzuszku Ktos czasy czas buszuje jeszce bedziesz Dzidzie uspokajac
Milego wyjazdu
pa
 
Do góry