reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak czujemy nasze dzidzi :)

O, jej a jak ja czekam....Cokolwiek usłyszę lub poczuje w brzuchu, to wydaje mi się to być odzewem maleństwa, hihihi. Jak poczuję pierwszy ruch naprawdę, to chyba oszaleję z radości ;) Mąż też przykłada ucho i wsłuchuje się, ale jemu to dopiero przyjdzie poczekac na pierwsze szturchnięcie. Kiedy (po waszych wczesniejszych lub obeznych doświadczeniach-a wiem, że sa różne i indywidualne, ale ciekawość mnie zżera), można spodziewać się pierwszych ruchów w pierwszej ciąży, a kiedy jest to odczuwalne "na zewnątrz", żeby tata tez się mógł pocieszyć??
Pola
 
reklama
Na moim suwaczku wyraznie pisze ze juz juz bede czuc ;) i dzis drzemalam sobie popoludniu i tak mi cos tak bobrowalo w brzuchu...moze to kiszki graly marsza bo pora cos zjesc! :)
 
w ksiazce "w oczekiwaniu na dizecko" pisza ze szczuple osoby powinny czuc wczesniej (od 14 tc) niz te zaokraglone. A ja chuda jezdem wiec mysle ze to bedzie zaraz :) czasem mysle ze juz czulam, ale musze poczuc jeszcze zeby sie upewnic czy to aby napewno to a nie przelewanie wod trwawiennych ;)
 
Ja 20 V siedzac w kościele na ślubie znajomych:) poczułam pierwszy raz coś...czego nigdy wcześniej nie było, i od razu skojarzyłam to z dzidziusiiem-ale pomyslalam sobie że hmm 14 tydzień to chyba za wczęsnie. Jednak to się powtarza, od kilku dni coraz częsciej-najbardziej porównałąbym do takiego jakby krótkotrwałego pulsowania połączonego z takim... przelewaniem się, poniżej wysokoości pępka-cudne uczucie.. We wtorek ide do lekarza wiec zapytam czy to już może być dzidziuś :)
 
U każdej z nas może to być inaczej, prędzej czy później każda się doczeka ;)

Ja już wczoraj coś odczuwałam i śmię przypuszczać że sie zaczyna :), akurat nawet trzymałam rękę na brzuchu.
 
No i mnie to juz spotkalo ;) Okazuje sie ze czuje to juz kilka dni, ale teraz jak sie powtarzaja czesciej babelki to upewnilaam sie ze to dzidzi a nie przelewanie sie w brzuchu ;)

Jejaaaa co do bedzie jak kopnie ze sie bedzie az brzuch ruszal? :)
 
Witajcie Kobietki co do ruchów to godze sie z jedną z forumowiczek ze didzie najlepiej jest wyczuc jak sie dlugo siedzi i leżąc płasko na plecach.....na początku to delikatne smyranie ktore powtarza sie i po tym tez mozna zidentyfikowac ze to bobas a nie gazy...ale po kilku tygodniach smyranko zamienia sie w skakanie zaby w brzuszku.......hehe
na te chwile wyczuwam dzidzie juz pod reką jak poloze ją na brzuszek......ostanio sam tata dostal kopniaka w policzek bo glowe za mocno przylozyl.....:-)


zycze szybkiego czucia dzidi.....to cudne uczucie!!!
 
megusek gratuluje :) jest nas coraz wiecej i bedzie jeszcze wiecej ani sie obejrzec jak bedziemy dostawac niezle kopniaki z wewnatrz ;Dpozdrawiam serdecznie
 
to co napisala czarodziejka to u mnie sie sprawdza :) najczesciej czuje dzidzi wieczorem jak leze w lozku. A za jakis czas to mocnejsze czucie nie pozwoli mi spac ;-) moze nie bedzie tak zle...w koncu dziecko sie zmeczy kopaniem i tez zasnie :)
 
reklama
od poloznych dowiedzialam sie ze takie super kopniaki powinnam czuc juz ok 18 tyg ;D juz sie nie moge doczekac :)
a jak tam u was
 
Do góry