reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis szeciomiesiecznego dziecka

Problem tylko w tym,że po dziecku nie zawsze widać anemię...czasami dopiero morfologia to pokazuje...przynajmniej ja znam takie przypadki. Mój synek jest w trakcie zmiany mleka Bebiko1 na Bebiko 2 i mam całkowicie odwrotną sytuację...je więcej niż jadł....
Smak tych mlek jest w zasadzie taki sam...

Jest jedno "ale" do karmienia mlekiem początkowym w późniejszym okresie...przecież mleko 1 nie pokrywa całego zapotrzebowania dziecka na niektóre witaminy...czy też żelazo...Przykładem jest właśnie Bebiko2, które zawiera aż 100% więcej żelaza niż Bebiko1...nie wydaje mi się,aby była możliwość nadrobienia tego żelaza mlekiem początkowym...no chyba,że dziecko zjadałoby jeszcze raz tyle co wcześniej,a to chyba niemożliwe...Także ja bym się zastanowiła od tej strony nad stosowaniem mleka początkowego u starszych dzieci....Chyba wolałabym spróbować innego mleka niż podawać początkowe i nie dostarczać dziecku odpowiednich wartości...


Ale na jakie????? wiem, że jest wiele innych mleczek. Szczerze to wolałabym jakieś tańsze, wiem że NAN nie jest drogie. My tyle mleka wylewamy, bo mała nie dopija i ma humorki. Jak bezpiecznie przejśc na inne mleczko.
 
reklama
oj co do mojego lekarza to .... wole nic o nie pisac bo szkoda słów. Może jest jak dziecko jest chore ale co do żywienia to pipipipi. Jakoś człowiek musi sobie razic i pomocne są fora.
 

kakakarolina....owsze mleko matki również dostosowuje się do potrzeb dziecka związanych z wiekiem...owszem, dzieci to nie robociki,ale nie powiesz mi,że 9 miesięczne dziecko potrzebuje tyle żelaza co dziecko 2 miesięczne? to Zgadza się...producent producentem (chociaż to nie jego wymysł),ale to zapotrzebowanie dziecka na żelazo wzrasta, gdyż traci zapasy uzyskane od matki z okresu ciąży...a czy 130 gram obiadku jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość żelaza? zwłaszcza,że nie każdy obiadek składa się z warzyw zawierających dużą ilość żelaza....dzieci z anemią jest teraz bardzo wiele i gdzieś musi być ta przyczyna. Co do otyłości...bebiko 2 jest niewiele bardziej kaloryczne od 1...a druga kwestia,że zjada go dziecko mniej niż 2 dlatego nie ma co się obawiać o jakiś nadmierny przyrost wagi...

eddi 29 spróbuj jeszcze kilka dni dawać to mleko...dzieci mają swoje humorki i już...mój synek ma już za sobą 4 dni, kiedy obrażał się na butelkę i nie chciał pić żadnego mleka....ale za to łyżeczką jadł wszystko...później nie chciał łyżeczką,ale butelką owszem..są dni kiedy zjada mi po 140 mleka...a jest tydzień,że zje 200 za każdym razem...teraz ma faze na odrzucanie picia...
https://www.babyboom.pl/forum/members/kakakarolina-66984.html
 
Ja naprawdę nie chcę nikogo przekonywać. Chciałam tylko uspokoić eddi29. Nie wygłaszam swoich teorii tylko lekarskie. Dużo dopytywałam bo mam żywieniowo problemowe niemowlę. :)) żeby nie być gołosłowną frag. artykułu lekarza pediatri :

"Dzięki podawaniu mleka początkowego przez pierwsze 6 miesięcy życia zmniejsza się ilość białek, które otrzymuje niemowlę, oraz możliwa jest kontrola podaży tłuszczu. Decyzja odnośnie wieku, w którym do diety niemowlęcia wprowadza się mleko następne, należy do rodziców i lekarza pediatry. Ponadto uzależniona jest od tego, jak rozwija się dziecko, czy jest głodne po podaniu mleka początkowego, czy nie występuje u niego nadmierny przyrost wagi lub cechy otyłości." - Nam właśnie lekarka kazała wprowadzić mleko następne po 4 miesiącu ale się po prostu nie dało a sondą go nie będę karmić.

A co do rad ja bym na razie tylko jedno karmienie zrobiła z mleka następnego i odczekała z tydzień i tak do całkowitego zastąpienia aż młody zaakceptuję. Zmiany mlek zawsze są okupowane rozdrażnieniem dziecka i chyba sięgnęłabym po nie w ostateczności. Ale na pewno się nie martw.:))
 
tak piszecie o tym jedzeniu to i ja napiszę bo bardzo się martwię :
Ola jadła wcześniej bardzo ładnie, od jakiś paru dni je coraz słabiej ale nie widać ,żeb coś jej dolegało, byłam u pediatry i zdrowa jest.... nie chce jesć zupek,tylko kilka łyżeczek i ma dośc a z mlekiem też zacząl być mega problem, gdzie wczęsniej bez melczka nir mogła wytrzymać.... i teraz je tak
jak o 1:00 w nocy jadła 200ml teraz je 100
jak o 7 jadła 170ml teraz je 50ml
jak o 11 jadła też 170ml teraz je 50ml
o 15:00 je trochę zupki i owoc
o 19:00 kleik na dobranoc ok 150ml

dodam,że Ola to alergik i wszystko wprowadzałam jej później i powoli, ma też reflux ale leki bierze i jest na nutramigenie- ale te mleko od poczatku jej smakowało
może coś poradzicie, pomożecie w tym temacie... myślałam o zmienie butelki bo mam z aventu ale nie wiem czy to jest sens i czy faktycznie w tym tkwi problem.....bardzo się martwię :(
 
witaj

moja mala ma skaze i jest na Pepti, tez ma refluks ale lekow nie bierze tylko dodaje do mleka nutriton. tez od ok miesiaca nie chce jesc mleka. zupki, kaszki wcina a mleko jest beee;-) probowalam ze zmiana butelki ale to nic nie pomaga. mlesio wcina tylko na spiocha;-(

a moze uwas zeby ida?stad ten brak apetytu?
 
witaj

moja mala ma skaze i jest na Pepti, tez ma refluks ale lekow nie bierze tylko dodaje do mleka nutriton. tez od ok miesiaca nie chce jesc mleka. zupki, kaszki wcina a mleko jest beee;-) probowalam ze zmiana butelki ale to nic nie pomaga. mlesio wcina tylko na spiocha;-(

a moze uwas zeby ida?stad ten brak apetytu?

być może że i ząbki ale nie widać nic na dziąsełkach jeszcze... też właśnie o tym myślałam

ech ja nie wiem co te dzieciaki tak mleka nie lubią :) fajnie,że Twoja chociaż zupki chce jesć bo moja to dosłownie 5-6 łyzeczek i już nie chce niestety, nawet małego słoiczka nie zjada... tylko na początku jak samą marchewkę gerbera jadła to jej smakowało:)) i gotuję jej sama i ze słoików próbuję ale nic i koniec, mam nadzieję,że ten typ po prostu tak ma i nic złego się z jej zdrowiem tylko nie dzieje
 
Dziewczyny ktory jadlospis lepszy dla szeciomiesiecznego dziecka?

wariant 1:

1. 05:30 150-210ml mleka (butla)
2. 10:00 150-210ml mleka (butla)
3. 13:00 125g obiadku (lyzeczka)
4. 16:00 120ml kaszki + pol sloiczka owocow (lyzeczka)
5. 19:00 150-210ml mleka (butla)

wariant 2:

1. 05:30 150-210ml mleka (butla)
2. 10:00 150ml kaszki (lyzeczka)
3. 13:00 125g obiadku (lyzeczka)
4. 16:00 125g deserku owocowego (lyzeczka)
5. 19:00 150-210ml mleka (butla)
 
Dla mnie oba są ok. Może troszkę ten drugi jak się da więcej łyżeczką i potem zrobisz z tego "normalne śniadanie" (chlebek z jajeczniczką:) A do deserku o 16 możesz dodać znów troszkę kaszki bo może Ci Julka za bardzo zgłodnieć do wieczora. Ja te owoce popołudniu raz wzbogacam troszką kaszki raz białym serkiem, czasem jogurtem, biszkoptem - żeby było ciekawiej. Obiadku jak chce może zjeść więcej. generalnie lekarz powiedział mi że zupki bez ograniczeń owoców do 130g (albo sok albo deserek)
 
reklama
Hej
Dla mnie tez oba sa ok moze wyprobuj jeden i drugi zobaczysz co dziecku bardziej pasuje. Ja mam podony jadłospis tylko zmiksowany no i zamiast butli cycus. I bardzo czesto mojemu maluchowi sie zmienia. Czasami głodny caly dzien i by tylko jadł a czasami wogóle nie chce jesc:)
 
Do góry