reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Ja 4ow
Hej ja się tak zastanawiam, mamy z mężem zamrożone nasienie i starczy jeszcze na jedno podejście do iui jeżeli druga próba okaże się nie udana to musimy znowu mrozić i moje pytanie czy nie lepiej wtedy zacząć z invitro i nie bawić się już w inseminacje? Czy może tak szybko się nie poddawać? Czy stymulacja do in vitro jakoś bardziej obciąża wasz organizm ja po tej do iui czułam się strasznie. O jakich kwotach myśleć jeżeli byśmy chcieli jednak in vitro? 😑 Oczywiście obgadam to jeszcze z moją gin ale chciałabym też poznać wasze opinie 😘
Hej. Ja również po 3 iui zaczęłabym invitro. Tak jak koleżanka pisze najwięcej powodzenia dają 3 pierwsze choć i w 4 czy 5 zdarzają się ciąża. Ceny są uzależnione choćby od leków jakie będziesz bralal przed jakie dawki jednej starcza słabsze druga musi mieć mocniejsze. Ale tak jak koleżanka pisała 10 tys to taki start mnie pełna procedura z lekami również tymi do transweru wyszła 13000. Jeśli chodzi o samopoczucie u mnie było ok. Brzuch dopiero co tak mocniej bolał to po punkcji.
 
reklama
Jeśli miałabym decydować jeszcze raz i cofnąć czas to robiłabym 3 inseminacje. Później in vitro. Pierwsza 3 próby dają największą skuteczność. Jeśli chodzi o in vitro to zależy od pakietu ale od 10 tyś się zaczyna mniej więcej. Policzcie ile was wyjdzie inseminacja z mrozeniem nasienia, pogadajcie z lekarzem.
A co u Ciebie? Na jakim etapie jesteście?
 
Hej ja się tak zastanawiam, mamy z mężem zamrożone nasienie i starczy jeszcze na jedno podejście do iui jeżeli druga próba okaże się nie udana to musimy znowu mrozić i moje pytanie czy nie lepiej wtedy zacząć z invitro i nie bawić się już w inseminacje? Czy może tak szybko się nie poddawać? Czy stymulacja do in vitro jakoś bardziej obciąża wasz organizm ja po tej do iui czułam się strasznie. O jakich kwotach myśleć jeżeli byśmy chcieli jednak in vitro? 😑 Oczywiście obgadam to jeszcze z moją gin ale chciałabym też poznać wasze opinie 😘
stymulacja do ivf bardziej obciąża organizm , dawki leków są o wiele większe niż przy iui i do tego sama stymulacja trwa dłużej. Nie znaczy to jednak, że będziesz się gorzej czuła. U mnie stymulacja przebiegła bez dolegliwości. Koszt zależy od procedur dodatkowych ale sądzę że tak 12 tyś to minimum.
 
Hej ja się tak zastanawiam, mamy z mężem zamrożone nasienie i starczy jeszcze na jedno podejście do iui jeżeli druga próba okaże się nie udana to musimy znowu mrozić i moje pytanie czy nie lepiej wtedy zacząć z invitro i nie bawić się już w inseminacje? Czy może tak szybko się nie poddawać? Czy stymulacja do in vitro jakoś bardziej obciąża wasz organizm ja po tej do iui czułam się strasznie. O jakich kwotach myśleć jeżeli byśmy chcieli jednak in vitro? 😑 Oczywiście obgadam to jeszcze z moją gin ale chciałabym też poznać wasze opinie 😘
Dodam tylko do tego co napisały dziewczyny, ze warto sprawdzić czy masz dofinansowanie z UM. My dostaliśmy 5000zl dofinansowania z UM Gdańska i zapłaciliśmy „tylko” 5200 + leki ;)
U nas zostało już kilka ostatnich miejsc na ten rok wiec cieszę się ze udało się załapać :)
 
Dziewczyny ja po pierwszej inseminacji <3 po ilu dniach mogę zrobić bete? Brałam ovitrelle na pęknięcie pęcherzyków i czytałam, że po nim może byc test fałszywie dodatni, czy to sie tyczy też bety?
 
reklama
Do góry