reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
reklama
Czy brała któraś z Was Clostilbegyt na wywołanie owulacji? Bo mi właśnie jajniki przestały pracować, po pół roku fochów lekarki w Invikcie, że mi drożności nie zrobi "bo mam za mało pałeczek kwasu mlekowego w pochwie". I wtedy co miesiąc jeszcze miałam naturalną owulację. Zmieniłam klinikę, ekspresowo zrobiłam badanie i w cyklu nastawionym na inseminację - klops...
 
Ewik, ja brałam clo. od 3 do 7 dc. To była stymulacja mojej naturalnej owulacji. Clo jest lekiem który lekarze zapisują w pierwszej kolejności. Na mnie podziałał, pęcholki pięknie rosły :)
To jeden z najtańszych leków - tu plus :)
 
vadera z tak z ciekawości jaki zamiennik brałaś zamiast lutinusu?



marzen &&&


Luteinę dopochwową. Jest bez łaski dofinansowana i kosztuje uwaga: bodajże 7,19 za 60 szt... Minimalnie słabiej się wchłania patrząc po wynikach. Progesteronu zawiera dokładnie tyle samo. Dla mojego portfela jest to ratunek na miarę universum bo ja na początku przez tygodnie brałam najpierw 4X2, potem 3x2 :/


Ewik: Ja też brałam clo. To było pierwsze co mi lekarz zapisał jak zgłosiłam się z problemami z zajściem. Niestety poza przepisaniem nic więcej nie zrobił, nie monitorował regularnie, więc tak naprawdę nie wiem na ile pomógł. A przed stymulacją do ivf kazali wsio odstawić.
 
vadera no właśnie tak myślałam. Luteina jest dofinansowana, ale oba te leki mają inną substancję czynną odpowiadającą za wchłanianie właśnie. dlatego ja musiałam brać lutinus bo luteina praktycznie wcale się nie wchłaniała. także nie jest to tak, że zawsze można wymienić na własną rękę lek tylko żeby zaoszczędzić.

marzen wspaniała wiadomość. tzn że dziś transfer???
 
Madziu dowiem się na wizycie w jakim stanie są zarodki, dla mnie to za wcześnie trochę. Tylko czy są na tyle silne by do poniedziałku na mnie czekać ...
Na wszelki wypadek nospe i fraxiparine wzięłam.

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Beti39 refundacja leków do stymulacji jest refundowana do 40 r ż i 3 cykle .
Sorki że tak tu wpadłam ,ale własnie dzwoniłam do Mz w tej sprawie i niestety i dla mnie te informacje sie potwierdziły.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
marzen rozumiem nadal &&& za dobre wieści

ediosofska powiedziałaś tam co o tym myślisz? no ręce opadają. że 3 cykle to wiedziałam, ale wiek jeszcze no szok
 
reklama
Beti, znalazłam coś takiego, że o refundację można się starać jeśli w danym związku dochodziło do utraty ciąż. Może tego by się uczepić w Twoim przypadku? Tylko trzeba się dowiedzieć czy znowu wiek tego nie wyklucza wrrrrrrrrrrrrrrrr.......
 
Do góry