reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Jeśli rzeczywiście wyjdzie Ci IO to samo odstawieni słodyczy nie wystarczy bo cukier jest wszędzie. Chodzi o odpowiednie łączenie posiłków i niski indeks glikemiczny. Można spróbować układać sobie dietę z jakąś książką lub apką ale ja bym polecała dobrego dietetyka który się w tym specjalizuje. TSH jest trochę za wysokie ale ważny jest też jego stosunek do ft 3 lub ft4 - nie pamiętam ale endo powinien Ci to ogarnąć. Powodzenia!
Nie dziękuję żeby nie zapeszyć ☺️ja wiem , wiem że to liczy się bilans posiłków itd. no tylko wkurzyło mnie to że mimo tyle wyrzeczeń ,unikam alkoholu, produktów zbyt wysokim cukru itd. to zamiast mieć ciut niższy cukier to on tylko idzie w górę .
 
reklama
Jeśli rzeczywiście wyjdzie Ci IO to samo odstawieni słodyczy nie wystarczy bo cukier jest wszędzie. Chodzi o odpowiednie łączenie posiłków i niski indeks glikemiczny. Można spróbować układać sobie dietę z jakąś książką lub apką ale ja bym polecała dobrego dietetyka który się w tym specjalizuje. TSH jest trochę za wysokie ale ważny jest też jego stosunek do ft 3 lub ft4 - nie pamiętam ale endo powinien Ci to ogarnąć. Powodzenia!
A czy endokrynolog na problemy z cukrem przepisuje metforminę czy inne takie typu leki czytałam , że właśnie zazwyczaj na uregulowanie przepisują żeby też wspomóc organizm przy IO. ?
 
Ja dostałam leki. Obliczył mi wskaznik HOMA (w necie jest kalkulator)- stosunek glukozy i insuliny, tylko muszą być robione w tym samym dniu i labo.
A czy endokrynolog na problemy z cukrem przepisuje metforminę czy inne takie typu leki czytałam , że właśnie zazwyczaj na uregulowanie przepisują żeby też wspomóc organizm przy IO. ?
 
Ja dostałam leki. Obliczył mi wskaznik HOMA (w necie jest kalkulator)- stosunek glukozy i insuliny, tylko muszą być robione w tym samym dniu i labo.
Aha rozumiem . No właśnie we wtorek będę robić obie krzywe w tym samym dniu i w tym samym labo zobaczymy jakie kwiatki mi tam wyjdą. Też jeżeli okaże się że coś nie tak to już też wolałabym żeby przyjmować tą metforminę byłabym spokojniejsza . No ale w ciąży i tak zazwyczaj ginekolodzy każą odstawić od któregoś tygodnia. No zobaczymy narazie nie ma co gdybać ☺️
 
reklama
Do góry