reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

irlandzki paszport dla malucha

Wraz z mezem jestesmy w irlandii prawie 5 lat a synek ma ponad 4 latka. Mamy jeszcze coreczke ktora rowniez sie tutaj urodzila. To w takim razie dzieci urodzone w irlandii ile lat musza zyc zeby starac sie o paszport irlandzki? Nie dostana bo rodzice nie mieszkali od 3 do 4 lat w irlandii przed ich urodzeniem?:wściekła/y: Wiecie cos na ten temat:-(?

no raczej,nie dostaną.Mój starszy syn zapewne też by nie dostał,nawet nie próbuję.Jedyna opcja to starac się o obywatelstwo po 9 latach urzędowania tutaj :sorry:
 
reklama
form A
I........ of...........being of full age hereby declare that i am the father/mother of..........born at ..........a place in the island of ireland, its islands and seas , on ........ itd. a) an EU Member state namely ........b) ....... c)......... for the following period(s) from.... to...... , from.... to ...... mam pytanie co trzeba wpisać w podkreślone miejsca ???????

Edit : chcemy wyrobić paszport dla naszej kluski i teraz już nie wiem czy wszystko wysłać razem czy poczekać aż sami napiszą co potrzebują :eek: a tak samo zastanawiam sie co zmieni to ze zaznaczę passport express??
i ile najdłużej czekaliście na paszport?? my chcemy lecieć w styczniu i teraz nie wiemy czy kupować bilety :baffled:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Musisz wpisac date, od kiedy jestes w ie.
Wyslij wszytsko od razu, moze troche to przyspieszy, a jak nie bedziesz miala kompletu dokumentow, to wysla Ci pisemko, czego brakuje i im doslesz.
Jak zaznaczysz express to wyrobia Ci to w 2 tyg [przy dobrych wiatrach], a tak bedzie to trwalo conajmniej (!) 2 miesiace, a skoro chcecie jechac w styczniu to chyba nie warto sie denerwowac, czy sie wyrobia na styk w te 2 miechy! Placisz za express chyba 26e i masz spokoj.
Ja wysylalam express, ale nie mialam kompletu dok (wiec musialam dosylac plus to, ze byly wakacje i mieli mase roboty) i czekalam jakos ponad miesiac. Mielismy kupione bilety i stresu bylo co niemiara...
 
beti rodzic ktory stara sie o paszport musi wpisac w tym miejscu od kiedy jest w irlandii, my wpisalismy tylko poczatkowa date bo jestesmy tu bez przerw i maz caly czas pracuje
Powinniscie dostac paszport do stycznia,
Ja zaznaczylam passport express i idzie szybciej i masz gwarancje, że dojdzie, w okienku pocztowym dostaniesz numerek dzieki ktoremu bedziesz mogla sprawdzac status swojego paszportu na głównej stronie.
U nas składał podanie mąz więc wysłaliśmy jego paszport, jego wszystkie p60, akt urodzenia dziecka. Potem jeszcze chcieli pps małej i kopie mojego paszportu lub dowodu. Jak dosylalismy dokumenty to jeszcze do nas zadzwonil mily pan i zapytal sie czy jest nam pilnie potrzebny paszport i powiedzial ze szybko zalatwia, i po tygodniu od doslania dokumentow juz byl.
 
Ostatnia edycja:
Beti jesli zalezy Ci na czasie to zaznacz passport express 10 dni i paszport bedziesz miala tak bylo u nas
Nie wiem jak jest to z wysylaniem dokumetow bo my skladalismy bezposrednio w biurze, w okienku od razu babka powiedziala co jest jeszcze potrzebne brakowalo jednego papierku bo sie dopatrzyla i niestety musielismy przyjechac jeszcze raz ale tak jak pisalam od daty zlozenia dokumentow 10 dni i paszport byl juz gotowy a dwa mozesz tez sledzic w necie czy jest juz gotowy czy tez nie.
Skoro lecicie dopiero w styczniu to ja bym kupila bilety.
 
ktoś mnie poinformował ze trzeba w pierwszym wpisać date urodzenia i dzien wyjazdu do irlandii a w drugim dzien od kiedy do kiedy jest sie w irlandii :baffled: ja juz nie wiem
 
reklama
Do góry