reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

irlandzki paszport dla malucha

reklama
Witam
I ja aplikowalam o paszport dla mojej malej, wlasnie dostalam odpowiedz z prosba o udowodnienie rezydenture, bedzie udowadnial Moj. I moje pytanie jest o ten cholerny okres. Jak to w koncu ma byc?? 3 czy 4 lata?? 3 lata jestesmy w stanie im udowodnic. W liscie jest napisane ze maja byc 4, a jak dzwonilam do babki, to najpierw mowila ze 4, a pod koniec gadki ze 3!! masakra jakas.
I jeszcze jedno pytanie: Moj od 2008 ma swoja firme tutaj i jaki dokument mam mu kazac zalatwic?? jakis swistek od ksiegowej, czy taxu?? Bo
przeciesz musze mu wszystko powiedziec dokladnie, bo On ma tyle na glowie hehe

Witam:)
to musza byc w ciagu 4 lat 3 lata,troche glupio brzmi ale ostatecznie chodzi o 3 lata przed urodzeniem dziecka,my mielisci 3 lata i 2 miesiace,prawie na styk ale paszport dostalismy...
oni czesto tak wlasnie pisza o 4 latach,zalaczajac zasady okreslajace przyznanie paszportu i tam jasno mowa o 3 latach
trzeba walczyc:) my trzy razy cos dosylalismy ale sie udalo :)
powodzenia
 
Witam dzisiejszy status

Status:passport is printed. Website Last Updated: 13/08/2010 at 18:45 Tak ze udalo sie bez zadnych problemow i dosylania dokumentow. To dziewczyny dzieki wam i waszym rada wyslalam wszystko za pierwszym razem tak ze WIELKIE DZIEKUJE ZA POMOC.

tak ze napisze co wyslalam i moze to komus nastepnemu pomoze. Aplikacje wyslalam 21.07.2010.

Aplikacja z poczty, wypelniona przezemnie potem z aplikacja, mezem, dzieckiem i zdjeciem musisz isc na garde, tam gardzista potwierdza twoje dane i dziecka. Wez tez akt urodzenia i akt malzenstwa.

Form A podpisany przez notariusz koszt 10 euro.

2 zdjecia

Akt malzenstwa

Akt urodzenia

Dowod tozsamosci ja wyslalam dowod osobisty

P60 w moim przsypadku z 5 lat, nie mialam P60 z dwoch lat to poszlam do tax-u i tam mi wydrukowali na miejscu

Dowod zaplaty z poczty

i to wszystko.
 
Witam ,powiedzcie mi proszę czy jeśli chcę starać się o paszport irlandzki dla dziecka to mam załączyć polski akt urodzenia dziecka???? Dziecko jest urodzone tutaj ale ma akt polski.
 
Czesc dziewczyny.
To ze dziecko posiada paszport irlandzki wcale nie oznacza ze staje sie prawowitym obywatelem tego kraju. Ma TYLKO paszport, bo sie tu urodzilo. Ale pochodzenie to polak. Zanim uzna sie go za irlandczyka, po skonczeniu 18 roku zycia bedzie musial zdac szereg egzaminow (m.in. z historii, literatury irl) podobnie jak zeby otrzymac status rezydenta. I np.sam paszport nie pozwoli naszemu dziecku (tak jak to bedzie u irlandzkiego dziecka) po skonczonej 18 wyjechac do USA. No chyba ze zda egzaminy i bedzie rezydentem. Wiec nie wiem czy jest sens dzis wyrabiac dziecku irl. paszport, skoro tak naprawdedo niczego sie nie przyda. Przeciez jesli planujemy tu zostac na dluzej to gdy nasze dzieci pokoncza tu szzkoly to taki egzamin to pestka. I wtedy same moga dostac bez najmniejszych problemow podwojne obywatelstwo. A dzis,?????? naprawde nie rozumiem po co polakowi irlandzki paszport>>>>????
 
Monika chociasz by dlatego ze o wiele prosciej w tej chwili dla dziecka jest dostac paszport irlandzki,chyba ze ktos mieszka w dublinie :sorry2:
 
reklama
Do góry