reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyniku pappa

Dołączył(a)
4 Maj 2022
Postów
14
Witam proszę o interpretację wyniku Pappa boję się
 

Załączniki

  • IMG_7049.png
    IMG_7049.png
    330,4 KB · Wyświetleń: 399
reklama
Nie patrzy się na samom pappa, oni Ci zmienia ryzyko wad ( patrz na korygowane ryzyko trisomii, preeklampsji itd ).

To, co masz, to statystyka. Czyli szansa 1 do 239, że będzie taka wada.
 
Gdzieś czytałam że poniżej 1:300 trzeba przeprowadzić dalsza diagnostykę (amniopunkcja lub testy nipt). Nie martw się bo pappa daje często wynik fałszywie dodatni. Skonsultuj to ze swoim lekarzem prowadzacym. Ja mam 37 lat i czekam na wyniki, obawiam się że też będę miała duże ryzyko. Wtedy na pewno zrobię nifty albo sanco. Ta pappa to chyba zmora dla wszystkich kobiet 35+
 
Gdzieś czytałam że poniżej 1:300 trzeba przeprowadzić dalsza diagnostykę (amniopunkcja lub testy nipt). Nie martw się bo pappa daje często wynik fałszywie dodatni. Skonsultuj to ze swoim lekarzem prowadzacym. Ja mam 37 lat i czekam na wyniki, obawiam się że też będę miała duże ryzyko. Wtedy na pewno zrobię nifty albo sanco. Ta pappa to chyba zmora dla wszystkich kobiet 35+
Nigdy lub snack to też statystyka.
Najdokładniejsza będzie amniopunkcja
 
Nigdy lub snack to też statystyka.
Najdokładniejsza będzie amniopunkcja
Ale amniopunkcja może powodować poronienie i nie kazda kobieta się na to decyduje. A nifty daje 99% to też bardzo dużo, niestety kosztuje ponad 2 tysiące. Najlepiej jak lekarz pomoże podjąć decyzję, bo sama pappa to nie wszystko, też dużo zależy jak wyszło usg.
 
Według mnie jedyne co tu martwi to prawdopodobieństwo porodu przedwczesnego . A jeśli chodzi o wadę genetyczna to pośrednie ryzyko .a USG bez żadnych komplikacji ?
 
Witam proszę o interpretację wyniku Pappa boję się
To badanie nie przesądza jeszcze o niczym. Jeśli masz obawy, możesz zrobić badania prenatalne typu NIPT. Mi one przyniosły ogromną ulgę. W poprzedniej ciąży zrobiłam test Nifty Pro, a teraz wybrałam Prenatal TestDNA, bo ma szerszy zakres. Trzymam za Ciebie kciuki, mi to dało taki wewnętrzny spokój, że mogę cieszyć się ciążą. Oczywiście do rozwiązania jeszcze daleka droga, ale na tym etapie ciesze sie kolejna ciaza
 
To badanie nie przesądza jeszcze o niczym. Jeśli masz obawy, możesz zrobić badania prenatalne typu NIPT. Mi one przyniosły ogromną ulgę. W poprzedniej ciąży zrobiłam test Nifty Pro, a teraz wybrałam Prenatal TestDNA, bo ma szerszy zakres. Trzymam za Ciebie kciuki, mi to dało taki wewnętrzny spokój, że mogę cieszyć się ciążą. Oczywiście do rozwiązania jeszcze daleka droga, ale na tym etapie ciesze sie kolejna ciaza
Nifty robiłaś bo wyszła Ci zła pappa czy niezależnie od tego badania? Ja teraz czekam na wynik pappy i ze względu na wiek obawiam się że wyjdzie duże ryzyko. Trochę mnie tez stresuje ze pappa wykrywa tylko 3 choroby....Naczytałam się w necie historii o tym że na połówkowych dziewczynom wychodziły choroby dzieciaczków pomimo prawidłowego przebiegu ciąży i to mnie już całkiem zmartwiło...
 
Ale amniopunkcja może powodować poronienie i nie kazda kobieta się na to decyduje. A nifty daje 99% to też bardzo dużo, niestety kosztuje ponad 2 tysiące. Najlepiej jak lekarz pomoże podjąć decyzję, bo sama pappa to nie wszystko, też dużo zależy jak wyszło usg.
Nie powielaj bzdur. Ostatnie badania pokazują, że ryzyko poronienia po amnio wynosi jakieś 0,1% 🤷‍♀️
 
reklama
Nie powielaj bzdur. Ostatnie badania pokazują, że ryzyko poronienia po amnio wynosi jakieś 0,1% 🤷‍♀️
Gdyby było takie bezpieczne to kazda ciężarna byłaby kierowana na amniopunkcje.
Nie twierdzę że ryzyko jest duże ale jednak jest i decydując się na amnio podejmujesz je.
Więc nie wiem gdzie tu powielanie bzdur. Że napisałam że powoduje ryzyko? A te Twoje 0,1% to oznacza że nie ma wcale?
 
Do góry