reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcja intymna

Julietta89, a posiew miałaś robiony kiedyś? bo może to nie jest grzybica tylko i wyłącznie ale bakterie też? a bakterie w ciąży to nie przelewki, więc ja bym to sprawdziła. zwłaszcza, że leki nie bardzo skutkują... czy raczej jest tak, że poprawa jest a potem jest nawrót? czy w ogóle leczenie nie przynosi skutku? bo to różnica... jeżeli nawraca, to spróbuj łykać regularnie lacibios femina, powinno trochę złagodzić objawy i na dodatek zmniejsza ryzyko nawrotu a w ciąży można stosować. Kaśka81, w małych ilościach teoretycznie nie powinno się nic stać, niemniej lepiej unikać takich leków w ciązy
 
reklama
Tak robili mi posiew jak byłam w 12 tyg ciąży (bo akurat przebywałam w tym czasie w szpitalu), a teraz jestem w 38 tyg.Mój lekarz twierdzi, że tabletki pomagają. Ja biorę tabletki to ustępuje to ale nie na długo. Np jak mnie swędzi, piecze, boli wezmę tabletkę i po jakimś czasie to ustępuje. Wiadomo jak to po tablecce, że później wszystko wypływa. Bardzo często mi to nawraca, dzień góra dwa mam spokój i znowu od początku to samo. Niesamowicie okropny świąd i pieczenie. Lekarz twierdzi, że to normalne w czasie ciąży, i po ciąży niby ustanie wszystko. Ale czy mu wierzyć? Ok muszę kupić sobie te tabletki i je zażywać może to coś pomoże. Niepokoją mnie jeszcze obfite upławy, które powodują dynskonfort, czuję się wtedy bardzo nie świeżo i okropnie ... Po mimo tego iż przebieram bieliznę jak i wkładki czy podpaski po kilka razy dziennie.Może któraś z was poradzi mi co robić jakie zabiegi stosować by "czuć się" ze swoją higieną intymną konfortowo?
 
Julietta - jeśli moge cos poradzic, ja tez meczylam sie strasznie dlugo z grzybica w ciazy, czy lekarz nie zapisal ci dluzszej kuracji tylko kaze ci brac tabletki jak piecze??
 
Powiedział mi, że jak coś czuje, że nie tak się dzieje to mam wziąść tabletkę. Jak mu powiedziałam, że biorę 7 dni i 3 dni przerwy, to nie kazał mi ich tak długo brać.
 
Julietta - jak mnie to w ciąży męczyło (a leczyłam sie chyba z 4 razy) to dostawałam kuracje na conajmniej dwa tygodnie i to byly globulki i krem
 
No jak mam te tabletki i dodatkowo sama używam maści "Lorinden C", co na prawdę skutkuje. SYLWIOB- a jak sobie z tym wszystkim radziłaś? Czy jak urodziłaś to znikło Ci to? Czy też Ci wróciło po jakimś czasie?
 
Julietta - no niestety po ciazy przeszlo, mialam kilka miesiecy spokoj i wrocilo, jak sie raz zlapie to dziadostwo to lubi wracac, ale pocieszam sie ze za niedlugo bedzie szczepionka przeciwko temu i podobno nie droga. Ja mialam metode taka: dwa tygodnie globulki, przed kazdym zalozeniem wieczorem plukanka wewnatrza tamtum rosa rano i wieczorem masc (ale ja stosowalam clotrimazolu bo dla mnie byla bardziej skuteczna)
co do uplawow to niestety domena kobiet w zaawansowanej ciazy, kazda ja ma niezaleznie od zakazenia, trzeba pokochac wkladki:-):-):-):-):-):-)
 
No jeśli chodzi o wkładki to nie mam z nimi problemu, bo nie pamiętam już od kąd je używam. Ale teraz mam tak silne te upławy, że muszę normalnie nosić podpaski ;( Człowiek się pocieszył, że przez te 9 m-cy nie będzie miał miesięcznej udręki, to to "paskudstwo" się przypałętało ;-( !
Jeśli na prawdę wprowadzą tą szypionkę, to będzie super. Ale kiedy to nastąpi...
 
No z tego co wiem to miala byc juz teraz u nas w aptekach. A na koniec ciazy nawet bez infekcji ma sie straszne uplawy i to jest norma. To sa uroki ciazy :D:-):-):-):-)
 
reklama
Do góry