reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona - co by tu wybrać ;-) Propozycje, sugestie, wszystko co wpadnie nam do głowy

reklama
Oj to macie dokładnie jak mój m, każde imie miało coś nie tak, bo kojarzyło mu się z jakąś osobą. Na Stasia się zgodził, bo sam ma tak na drugie, Maja również bo nie zna nikogo o tym imieniu. Załamał mnie jak chodził i sapał, gdy marzyło mi się imię Maksymilian, w końcu wysapał, że nie będzie na syna wołał Maksiu jak do psiaka.

Ja mam niechęć tylko do dwóch imion Justyna (pierwsza żona mojego m) i Halina (imię mojej "ukochanej" teściowej), tak jakoś nie potrafię kojarzyć imion z osobami
 
Gdynianka z tym Maksymilianem to niestety tak bywa niezręcznie, nam Maksymilian nie przypasował ale znajomi nazwali tak synka i było mi potwornie głupio wołać przy nich mojego psa (Maxa) jak przyszli ze swoim synem....:nerd:
Każdy ma alergię na jakieś imiona, Mirosława - moja "ukochana" ciotka albo Basia - ex mojego mężą, kiedyś mi się podobało imię Sebastian ale do czasu jak się nie zaczęłam z jednym takim Sebą spotykać :) Ale np dla synka chcieliśmy Tomasz a to imię mojego stareeeeego chłopaka, ale bardzo dobrze mi się kojarzy a mój M mówi że imiona ex sprzed 10 lat mogą być :-p
 
Ja niestety mam podobnie. Na domiar złego pracując jako nauczyciel w przedszkolu patrzę też przez pryzmat dzieci.:sorry: I połowa imion już odpadła. Jednak patrząc po imionach wiele cech charakteru przy danym imieniu się powtarza. Dla dziewczynki myślałam Pola,Zosia a dla chłopca podoba mi się Filip albo Leon. W związku z tym że teraz walczymy z Nastką o przewagę w domu musi to być dziewczynka . :sorry:Poza tym imię musi też pasować do rodzeństwa Wiktor i Nastazja:tak:
 
Fakt my tez mamy Leona lub Marysie w planach.
a co do mody na Leona, jak byłam na tych warsztatach to obok mnie usiadła dziewczyna z terminem na październik i też w brzuszku ma małego Leona. ;-)
 
Też myśleliśmy nad Leonem :-D ale staneło na

chłopiec: Bartosz, Bruno, Krzysztof, Jan i ja najbardziej chcę Jasia bo to po moim dziadku
dziewczynka: Alicja, Agata, Nina, Basia a na drugie Helenka po mojej babci

pomijam już fakt że teściowa usilnie forsuje imię dla dziewczynki Leonia po jej mamie... :baffled:
 
reklama
Do góry