reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile wasze pociechy śpią??

Moja Natalka ma 2 miesiace i jak po kapieli zasnie,czyli ok.21 to potrafi spac do 9 rano. Tak bylo na przyklad dzisiaj. O 9 ja nakarmilam, o 10 zasnela i jeszcze spi. Ja sie ciesze jak ona tak dlugo spi bo mam czas dla siebie.
 
reklama
Mój Filip też śpi sporo. Zasypia ok. 20 budzi się ok. 6. Je mleczko, zmieniamy pieluszkę, żegnamy tatusia który idzie do pracy i śpimy sobie dalej do 8, 9. OK 11 czas na kolejne spanie ok godzinki, czasem więcej. Później tak samo ok. 14 i 17.
 
Wydaje mi się, że to zależy od dziecka. Moja myszka śpi dośc dużo, jest śpioszkiem
i ma to po rodzicach. Razem z mężem zawsze dużo spaliśmy.
W nocy córcia budzi się koło 4 -5 więc jestem szczęśliwa.
 
Czesc dziewczyny :)))
Moj synek ma 3 tygodnie w nocy budzi sie ok 1am,2am potem spi do 5am lub 5:30am.W ciagu dnia robi sobie dlugie drzemki 3 do 4 godzin kazda. Powiedzcie czy to jest normalne Liam budzi sie wiec zmieniam pieluszke,karmie,odbije go,potem jeszcze zmieniam pieluszke bo czsem jeszcze zrobi siusiu lub kupke podczas jedzenia to zajmje mi okolo 35 min. problem w tym ze wiem ze on jest zmeczony ale nie potrafi zasnac wiec meczymy ie oboje ja robie wszystko zeby go uspic a on za nic na swiecie nie chce spac tak to mija nam jakies 2 godziny na usypianiu koszmar. Jak skrocic czas usypiania macie jakie dobre sugestie. Prosze o porade.:sorry:
 
Daj swemu malenstwu troche czasu. Jest jeszcze malutki, wszystko sie z czasem ustabilizuje. Musicie sie z maluszkiem lepiej poznac i za jakis czas wszystko sie unormuje.W tym wieku ma prawo budzic sie w nocy na jedzonko nawet ze 2 czy 3 razy. Popros kogos o pomoc w codziennych obowiazkach i poswiec swoj czas tylko dziecku. Juz teraz mozesz powoli przyzwyczajac maluszka do zasypiania i spania samemu we wlasnym lozeczku, jest wiele poradnikow na ten temat. Poszukaj na necie lub ksiegarni. Moze nie wszyscy je chwala, ale ja je polecam, bo bardzo mi pomogly. Ja zaczynalam swego maluszka powoli uczyc spac samemu juz jak skonczyl wlasnie 3 tygodnie. I bardzo sie z tego powodu ciesze, bo w tej chwili nie mam juz zadnych wiekszych problemow jesli chodzi o jego sen. Przesypia pieknie cale noce od 20.00 do 7.00, a w dzien ma trzy drzemki o stalych porach. To bardzo ulatwia zycie.
Pozdrawiam
 
Dziewczeta kochane:-)
Moj synen ma 3 tygodnie na ogol budzi sie w nocy miedzy 2-4 na karmienie, potem spi do 5:30 lub 6:30. Ma problemy z zasypianiem w dzien i w nocy zajmuje mu to okolo 2 godzin jak go klade do luzeczka to wrzeszczy i tak juz jest od dnia kiedy wyszlismy ze szpitala, robie co sie da da aby go zadowolic i nic nie skutkuje.Ktos mi powiedzial ze trzeba dac sie dziecku wyplakac ale on chyba jeszcze jest za malutki nie wiem:sorry: a poza tym to takie okrutne.
Kochane kobietki jak macie jakis dobry plan na spanie mojego maluszka dajcie znac prosze te jego fochy przed kazym spaniem mniw wykanczaja i chcialabym aby przesypial cala noc pomocy:-(
 
Nie mozesz wymagac od takiego malenstwa zeby przesypial cale noce. Wiekszosc dzieci zaczyna przesypiac cale noce dopiero kolo 6tego miesiaca zycia i tez nie zawsze. Dac sie wyplakac to bardzo okrutny sposob i zdecydowanie odradzam. Polecam lekture Tracy Hogg "Jezyk niemowlat" i jak maly bedzie troszke wiekszy ksiazke "Kazde dziecko moze nauczyc sie spac", ktora mozesz poczytac wchodzac na ten link :
http://nasza-szkapa.idl.pl/czytadla/eBooks.PL-Kazde-dziecko-moze-nauczyc-sie-spac.pdf
Poki co (jak pisalam juz wczesniej) wez kogos do pomocy jesli masz taka mozliwosc.Wprowadz staly rytm dnia, szczegolnie jesli chodzi o wieczor(kapiel, kolacja-mleczko, i usypianie, rob to zawsze o tej samej porze, az maluch sie przyzwyczai).Jesli koniecznie chcesz przewijac malego w nocy to rob to bardzo cichutko i przy przyciemnionej malej lampce by go nie rozbudzic. Ten placzacy okres minie, trzeba sie tylko uzbroic w cierpliwosc. Wiem, ze czasem jest bardzo ciezko, bo tez przez to przechodzilam. Ale pomysl jak Twojemu malenstwu jest trudno przyzwyczaic sie do nowego swiata. I jeszcze jedno, jesli jestes zdenerwowana Twoje dziecko to czuje i jeszcze trudniej sie uspokaja. Wiec sprobuj zadbac o swoj dobry nastroj to i malenstwo bedzie znacznie spokojniejsze.
pozdrawiam
 
Dzieczeta jak czesto kapiecie swoje niemowleta moj ma 3 tygodnie i moj pediatra nalega abym go jszcze nie kapala w wanience tylko uzywala malego reczniczka i cieplej wody w miseczce zadnych balsamow dzieciecych ani olejkow tylo czysta woda a do tego jeszcze co 3 lub 4 dzien.Pamietam ze w Polsce kapie sie dzieci codziennie i uzywano olejkow czy to normalne(maluch jest zdrowy nie ma zadnych alergii).:-(
 
reklama
mój hubert 22 skończy 5 miesiecy i budzi się w nocy co 1,5 h.strasznie mnie to meczy nie wiem czym to jest spowodowane , wczesniej jak zasypiał o 21 to budził się dopiero o 2h. jak myslicie może byc głodny(karmie go piersią) pozdrawiam
 
Do góry