reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

Ja tez, chociaż to jest chyba tylko takie marudzenie bo na ogół źle znoszę upały. Chyba po prostu brakuje mi wiosennego słonka🙃
Gdyby było takie miejsce, gdzie cały rok jest 22-25 stopni to ja chętnie 😅


Ja uwielbiam ciepłko. Taka optymalna dla mnie temperatura to 30 stopni 🤣
 
reklama
Musiał to być wspaniały czas :-) ja to mam schizę ze nie doczekam do tej grupy zamkniętej. Bardzo się boję że ten zanik bólu piersi to już koniec...
Mnie też objawy ustąpiły jak bol piersi i bol podbrzuszu.
Niekiedy po oddaniu moczu jak nie pójdę od razu i mam pełny pęcherz to potem mam taki bol że muszę się skulić w kulkę.
Ale poza tym samopoczucie wyborne oprócz potrzeby drzemek :p
 
Hej, mogę się jeszcze dołączyć? Przewidywany termin porodu z OM - 28.11, z USG - 1.12. To moja trzecia ciąża, w domu mam już 2 córki (starsza 5,5 roku, a młodsza 1,5 roku). Zawsze marzyłam o trójce dzieci, więc mam nadzieję, że wszystko dobrze się potoczy i zostanę tu z Wami do końca.
Życzę wszystkim udanego weekendu majowego i oczywiście nudnych ciąż 😀
 
Jeszcze z moich dziwnych pomysłów to pewnie gdzieś w sierpniu marzy mi się jakaś sesja zdjęciowa w jeziorze, nago. Najlepiej o wschodzie lub zachodzie słońca 🙈
Widziałam taką sesje na Fejsie jakiś czas temu. Jak ta laska weszła do brudnego stawu gołą cipką w ciąży to ja nie ogarniam. Ciekawe czy miała potem jakąś infekcje 😁
 
Hej, mogę się jeszcze dołączyć? Przewidywany termin porodu z OM - 28.11, z USG - 1.12. To moja trzecia ciąża, w domu mam już 2 córki (starsza 5,5 roku, a młodsza 1,5 roku). Zawsze marzyłam o trójce dzieci, więc mam nadzieję, że wszystko dobrze się potoczy i zostanę tu z Wami do końca.
Życzę wszystkim udanego weekendu majowego i oczywiście nudnych ciąż 😀
Termin następnej wizyty? Prenatalnych?
 
Mnie też objawy ustąpiły jak bol piersi i bol podbrzuszu.
Niekiedy po oddaniu moczu jak nie pójdę od razu i mam pełny pęcherz to potem mam taki bol że muszę się skulić w kulkę.
Ale poza tym samopoczucie wyborne oprócz potrzeby drzemek :p

Spokojnie mi ustąpił w zeszła niedzielę a w czwartek na USG wszystko było ok
To w takim razie pozostaje mi liczyć że u mnie jest wszystko dobrze :-) ja chyba zaznalabym jedynie spokoju jakbym była cały czas podłączona do USG ;-)
 
reklama
A co sądzicie o bankowaniu krwi pępowinowej/ sznura pępowinowego/ krwi z łożyska?
Ja czytałam coś o tym przed pierwszą ciążą i dla mnie to wyciąganie kasy. Zastosowań jak na ten moment jest ponoć mało.
ja jestem według usg dziś 7+0 i kazał mi brać Metforminę (
mam 1000) co drugi dzień, aby powoli odstawić i całkowicie zakończyć 3 maja. Dopiero nadrabiam wątek bo miałam kilka dni przerwy w związku z wyjazdem ale jak to u Ciebie wygląda z metforminą?
Wtrącę się, biorę 1500 codziennie i mam brać minimum do 12tc. Teraz się odchodzi od odstawiania metmorfiny w ciąży, przynajmniej w pierwszym trymestrze.
Tak. U nas to będzie połączenie baby shower - choć w teorii to powinna organizować przyjaciółka i powinno być niespodzianką. Ale ja jestem bardzo wymagająca więc organizuję taką imprezę sama. Będą głównie znajomi (obu płci). Na prezentach mi nie zależy - pewnie poproszę o wpłaty na schronisko. Na pewno wynajmę organizatorkę która nam pięknie przystroi ogród. Co do samego ogłoszenia - trochę się waham bo najbardziej mi się podobają fajerwerki ale to nieetyczne więc jeszcze muszę to przemyśleć. Z balonami jest ten problem - że dzieci jest dwoje i znając życie będzie "On/Ona szybciej przebiła!", "Jej/Jemu wybuchło a mi nie". Fajne też są samoloty z dymem, ale my mieszkamy prawie w samym centrum Warszawy więc nie będzie takiego efektu bo nie poleci nikt tak nisko.

Co do samopoczucia liczę, że nadal się będę czuła dobrze, a że dzięki Nifty będę znała płeć gdzieś w połowie czerwca to i mniej więcej tak zorganizuję imprezkę. Liczę na ładna pogodę no i żeby było przed wszystkimi wyjazdami na wakacje :)



Nieee mnie w ogóle to nie kręci. Jedyne co to pewnie będę chciała profesjonalnego fotografa, więc może na prywatnej grupie wrzucę jakieś foteczki :)
Jeszcze widziałam na tiktoku że jest tort i po kolorze kremu po rozkrojeniu wychodzi jaka płeć. Gorzej jak krem jest np fioletowy bo taki filmik widziałam 😅

Niemcy, Francja, UK, Hiszpania. 2 miesiące jazdy autem po Europie i zwiedzania różnych hoteli i Airbnb 😝

Dlatego nie byłam jeszcze u lekarza, bo ciężko mi znaleźć termin w prywatnych klinikach.
Woow ekstra :) fajnie bo jeszcze skorzystaliście przed pojawieniem się dziecka. Wiadomo, potem niby też można ale mój mały np nie lubi jeździć autem więc podróże odpadają :p
Widziałam taką sesje na Fejsie jakiś czas temu. Jak ta laska weszła do brudnego stawu gołą cipką w ciąży to ja nie ogarniam. Ciekawe czy miała potem jakąś infekcje 😁
W pierwszej ciąży nie wchodziłam, a teraz rozważam używanie tamponów z probiotykami. Gin mówił że można, macie jakieś opinie?
 
Do góry