reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Nie chciałam już nic pisać o tych owocowych kaszkach, ale fakt ich skład jest bardzo kiepski. Przez to że są słodkie dzieci je często lubią (sama je lubię 🤦) Z kaszek z fajnym składem polecam Holle i Helpa, tylko one chyba nie nadają się do butelki, nigdy nie próbowałam podawać w butelce niczego innego niż mleko/wode, także nie wiem 🤷
Ej mogłaś mnie uświadomić w sprawie kaszek ☺️ ja głupia zaufałam koleżance nie sprawdzając składu i dopiero jak się natknęłam na jeden artykuł to się okazało, ze moja jest jedną z gorszych składem 😠
 
reklama
Ja niestety zeby zjesc, cos zrobic na szybko to tylko bujaczek... :( mala na macie bawi sie tylko w mojej obecnosci, jak tylko odejde to awantura, spi najczesciej na moich rekach albo wcale, wiec bujak mi ratuje zycie
Nasz synek ma problemy z napięciem prawej strony plus asymetrią, także Fizjo nam odradzała. Nasze dni również są prawie nierozłączne 😂
 
Pytanie - Czy Wasze małe pociechy oglądają już tv? Bajeczki i te sprawy?

Mój synek - Hell No!
Oczywiście, codziennie do śniadanka, inaczej nie zje.
I oczywiście, że żartuję. Teoretycznie do 2 roku życia dziecko w ogóle powinno mieć bana na ekrany, a potem max 15 minut dziennie z tego co pamiętam. Teoretycznie, bo np mój starszy syn dostawał histerii w samochodzie i żeby czasem dojechać na rehabilitację kiedy miał ok roku musiałam mu włączyć na chwilę Śpiewające brzdące ;) pewnie przez to mamy z nim tyle problemów teraz ;) bajki zaczął oglądać jakoś po 2 urodzinach, w czasie pandemii niestety musieliśmy się nimi ratować, bo pracowaliśmy a przedszkola były zamykane i oglądał 2-3h dziennie. Teraz ma 5 lat i ogląda w weekend tylko.
No a młoda wiadomo, że jak jest włączony tv to gapi się w tamtą stronę, także jak tylko syn ogląda, to my uciekamy w inne miejsce, żeby nie patrzyła :) nie mamy standardowej tv tylko Netflix, my zupełnie nic nie oglądamy od dłuższego czasu, więc tv tylko w weekendy na chwilę, więc na szczęście często nie musimy uciekać 🤣
Ale już telefon czy komputer (bo np towarzyszyła mi podczas studiów czy teraz w pracy) to już inna bajka i niestety również ekran.
 
*IdaLea ty się śmiej, ale z kim nie rozmawiam w swojej rodzinie lub bliskich znajomych, to ich dzieci regularnie oglądają bajki leżąc przed tv na leżaczku - kuzynki córa mając niecałe 2 mce leżała tak jak wpadłam na kawe. Bite 2 h - przysnęła będąc cały czas bujana na tym elektrycznym bujaczku. Inne również swoim dzieciom włączają bajki, żeby mieć wolny czas….To ja wychodzę na przewrażliwioną matkę 🙄 Również jak już to włączamy netflixa albo hbo, ale wtedy synek leży na macie poza zasięgiem tv. Najwcześniej leci u nas radio, bo lubimy sobie śpiewać i tańczyć 😂
 
U nas pierwszy zabek pojawił się jakieś 3 tyg temu, więc zanim mały skończył 5 miesięcy. Zaskoczyło mnie to, bo szybko jakoś. Zanim wyszedł dużo slinienia, krótko przed pojawieniem się zabka jakieś 2-3 dni był bardzo niespokojny, płakał dlugo i ciężko było go uspokoic jak nigdy.
Około 3 miesiąca życia pojawiła się alergia- policzki czerwone, suche łuszczące, przeszło na rączki-przedramiona i udka. Do tego gęste, śmierdzące kupki raz na tydzien. Odstawiłam u siebie czekoladę, nabial i jajka ( karmie tylko piersia). Powoli zaczęło ustępować, smarowałam go emolientem kilka razy dziennie. Teraz skóra czysta i miękka, a kupki tak jak na początku codziennie i typowo niemowlęce. Powoli zaczynam jeść nabial i jajka, czekolady nadal unikam. Za 3 tyg zaczynam rozszerzać dietę i się boję że alergia wróci
 
My nie ogladamy praktycznie w ogole tv, jak wlacze czasem jakas muzyke na yt to mloda zerka na ekran wiec czesto konczy sie tak, ze wylaczam albo probuje ja ulozyc na macie tak zeby nie miala za bardzo mozliwosci sie obrocic i patrzec. Jak leci szum to tylko czarny ekran bo przy zasypianiu sie bardzo interesowala. Nie bede ukrywac, ze olewam czesto domowe obowiazki i spedzam z nia czas odkad wstaje az do momentu az zasnie. Dzielnie sie bronie przed zostawieniem jej przed tv chociaz wiem, ze pewnie bym miala z 10 15 min spokoju. Ma to tez swoje ciemne strony, bo czasem dopada mnie taka frustracja, ze mam duzo do zrobienia a po prostu nie ma kiedy w ciagu dnia.
 
Cześć dziewczyny, powiedzcie jak wygląda u Was temat przejścia na spacerówkę? Moja mała ledwo się mieści już w gondoli, i strasznie się kręci... Chyba z nudów. Pewnie chciałaby zobaczyć więcej niż niebo 😂 myślę żeby przejść na spacerówkę tylko rozłożyć ja na płasko bo jeszcze nie siedzimy.
 
Cześć dziewczyny, powiedzcie jak wygląda u Was temat przejścia na spacerówkę? Moja mała ledwo się mieści już w gondoli, i strasznie się kręci... Chyba z nudów. Pewnie chciałaby zobaczyć więcej niż niebo 😂 myślę żeby przejść na spacerówkę tylko rozłożyć ja na płasko bo jeszcze nie siedzimy.
W moim wózku (Anex E type) spacerówka jest strasznie twarda 🙄 Chcieliśmy spróbować posadzić małego na spacer so ogrodu, ale prawie się w nim utopił i zsuwał mimo pasów. W gondoli również leży na styk, dlatego w cieplejsze dni po ogrodzie kładziemy go do fotelika samochodowego (rozkładamy go i montujemy na kołach od wózka) - to jest jak na razie nasza spacerówka 😁
 
reklama
Cześć dziewczyny, powiedzcie jak wygląda u Was temat przejścia na spacerówkę? Moja mała ledwo się mieści już w gondoli, i strasznie się kręci... Chyba z nudów. Pewnie chciałaby zobaczyć więcej niż niebo 😂 myślę żeby przejść na spacerówkę tylko rozłożyć ja na płasko bo jeszcze nie siedzimy.
Ja mam wózek z bardzo duża gondolą i mały jeszcze się mieści, ale z racji że ogólnie jest długi i szybko rośnie to pewnie się zmieni za chwilę. Ma spacerówkę od zestawu, ale jakoś nie lubię jej ( duża, ciężka, za płytka po bokach, no i trochę budka opada).
Myślę o zakupie nowej lekkiej, zwrotnej i małej, żeby można bez problemu podróżować. Może ktoś się interesował tematem, albo ma już taka godna polecenia?
 
Do góry