reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Jest jeszcze taka opcja jak recepta transgraniczna ;) czyli recepta wystawiona przez polskiego lekarza z polski ale możesz zrealizować u siebie ;) kiedyś tak przyjaciółce wysłałam receptę ;)
A w czasach teleporad może się coś tak uda załatwic jak nie ten pediatra ;)

Dziękuję za podpowiedzi 🙏 na pewno skorzystam jak nie uda mi się wywalczyć tutaj.



No rzeczywiście.. Nie pomyślałam. A w którym tygodniu obecnie jesteś? Od 12 u Was dopiero podtrzymują ciążę tak?

Dopiero 7+3, pytałam na wizycie ginekologa czy mogłabym zrobić badanie progesteronu, bo miałam plamienia wcześniej. Powiedział, że nie wykonują i dzwonił nawet do szpitala w większym mieście z zapytaniem o dhupaston,ale powiedzieli mu, że daje się go tylko w szczególnych sytuacjach, po kilku poronieniach, kiedy kobieta sama nie może utrzymać ciąży.

Dziękuję bardzo 🤗 skąd jesteś?

W Polsce okolice Rzeszowa a od prawie 10 lat w Norwegii ;) a Ty?
 
reklama
Ja syna urodzilam przez cc, mialam wskazania. Termin mialam ustalony, ale zaczelo sie kilka dni wcześniej jak.mi w nocy wody odeszly. Do szpitala jechalam juz ze skurczami krzyzowymi,.które bolaly w pizdu a w ogóle nie pisaly sie na ktg. Nie dalabym rady urodzic naturalnie. W dodatku okazalo sie, ze syn mial pepowine zawiazana na supel, tzw węzeł zupełny, takzr w razie porodu sn byloby duże ryzyko niedotlwnienia.
Karmić piersią nie mialam jakiegos szczegolnego parcia, ale mleka mialam strasznie duzo. Synek nie chcial wspolpracowac, plaskie brodawki, nie umialam go dobrze przystawiac. Tylko tego mleka mi bylo szkoda, wiec juz w szpitalu zaczelam dzialac z laktatorem i tak dzialam do dzis, prawie 16 miesięcy :)

A w szpitalu miałaś możliwość skorzystania z doradcy laktacyjnego?Położne też powinny mieć wiedzę i chęć w pomocy prawidłowego dostawienia dziecka do piersi...jak było u ciebie? Bo u mnie w szpitalu brak doradcy a położna tylko jedna, młoda zainteresowała się, też mam prawie płaskie brodawki i syn miał krótkie wędzidełko poleciła mi karmienie przez nakładki silikonowe tylko później ciążowe przekonać dziecko do głowy piersi.
 
A w szpitalu miałaś możliwość skorzystania z doradcy laktacyjnego?Położne też powinny mieć wiedzę i chęć w pomocy prawidłowego dostawienia dziecka do piersi...jak było u ciebie? Bo u mnie w szpitalu brak doradcy a położna tylko jedna, młoda zainteresowała się, też mam prawie płaskie brodawki i syn miał krótkie wędzidełko poleciła mi karmienie przez nakładki silikonowe tylko później ciążowe przekonać dziecko do głowy piersi.
Położna laktacyjna tylko spojrzała i stwierdziła, ze z tego nic nie będzie ;) ale nie moge powiedzieć, bo starala sie potem pomoc mi z młodym, robila jakies konstrukcje z poduszek, zeby i mi.i jemu bylo wygodnie. Tez kazala mi kupic nakladki i probowalam tez tak, ale moj synko wyjątkowo nie wspolpracowal :) nie miałam ochoty na walki, wiec po prostu przeszlam na laktator i w,sumie nie żałuję. Nie wiem czy przy drugim.bede w ogóle próbować kp czy od razu bede ściągać pokarm.
 
Położna laktacyjna tylko spojrzała i stwierdziła, ze z tego nic nie będzie ;) ale nie moge powiedzieć, bo starala sie potem pomoc mi z młodym, robila jakies konstrukcje z poduszek, zeby i mi.i jemu bylo wygodnie. Tez kazala mi kupic nakladki i probowalam tez tak, ale moj synko wyjątkowo nie wspolpracowal :) nie miałam ochoty na walki, wiec po prostu przeszlam na laktator i w,sumie nie żałuję. Nie wiem czy przy drugim.bede w ogóle próbować kp czy od razu bede ściągać pokarm.
A jakiej firmy polecasz laktator?Bo zastanawiam się nad kupnem nowego bo wcześniej miałam ręczny firmy avent ale tylko odciagalam trocbe żeby małemu łatwiej pierś bylo złapać.ale co się namachalam nim to brak sił i słów
😉
 
Witam Was w tą piękna sobotę [emoji173]
Nie śpię od godziny 3, gdyż mnie tak muliło, że musiałam przywitać się z [emoji1785][emoji1785][emoji2961][emoji2961]

A tak się cieszyłam, że nic mi nie jest [emoji1787]
Ale mam nadzieję że to jednorazowy incydent, bo ostatni posiłek zjadłam po 16 i może sama sobie to wywołałam.

Życzę Wam pięknego Dnia [emoji173]
 
A jakiej firmy polecasz laktator?Bo zastanawiam się nad kupnem nowego bo wcześniej miałam ręczny firmy avent ale tylko odciagalam trocbe żeby małemu łatwiej pierś bylo złapać.ale co się namachalam nim to brak sił i słów
😉
Nie polecę, bo ja cały czas jadę na ręcznym avencie ;) wszystkie elektryczne, a juz te ns dwie piersi zwłaszcza kojarzs mi sie z dojarka dla krow i nie moge sie przemoc.
 
reklama
Do góry