reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2018

Witam nowe dziewczyny [emoji4]

Plamień współczuję ja bym na zawał zeszla źle wspominam po prostu :/

Nie widać fotki :/ ale to tylko us g tam za2sze śmiesznie wychodzi nie wyraźnie [emoji4]

U mnie burze przechodzą ale lagodnie w miarę i bokiem ale jak to ja musiałam odłączyć wszystko od świata [emoji23]
 
reklama
Hej, ja dzisiaj po wizycie. Wg USG 8T 4D ( wg OM 8T6D ) więc wszystko ok, serduszko ładnie bije, Mam kartę ciąży. Termin wg usg 14.12 Z leków nadal mam brać duphaston i acard. Ale niepokoi mnie to że doktor kazała mi zwiększyć dawkę do 150mg acardu ( wszędzie słyszę że dopuszczalna dawka to 75 , nie wiem co teraz zrobić ??? NO i to ciśnienie skacze mi na wizycie do 140/100. W domu mierzę 3x razy dziennie i jest zawsze ok , max 134/85. Lekarka zastanawia się nad wdrożeniem czegoś na nadciśnienie. A jak u was z acardem i ciśnieniem. Bierze któras albo brała taką dużą dawkę ? I mam pytanie do dziewczyn po 35 rż , czy wy tez odczuwacie ze strony lekarzy taką jakby niechęć że jesteście już starsze i w ciąży, ja tak odczuwam bo caly czas tylko mówią o zagrożeniach o tych badaniach prenatalnych i w ogóle , że strach myśleć. Wkurzyłam się dziś na tej wizycie, jakoś radość mi opadła :(
Kochana, to dobrze że biorą wiek pod uwge jako wyznacznik zwiększonego ryzyka... Nie oszukują a jedynie starają się jakoś Cie uświadomić z możliwych komplikacji :*
Choć czasem robią to jak dupy wołowe :D
U mnie z ciśnieniem w drugą stronę, w domu cudo a na wizycie 90/50....
 
Witam nowe dziewczyny [emoji4]

Plamień współczuję ja bym na zawał zeszla źle wspominam po prostu :/

Nie widać fotki :/ ale to tylko us g tam za2sze śmiesznie wychodzi nie wyraźnie [emoji4]

U mnie burze przechodzą ale lagodnie w miarę i bokiem ale jak to ja musiałam odłączyć wszystko od świata [emoji23]
Wyobraź sobie kochana że ja nie licząc jednego tygodnia spokoju mam brazowe I toffie uplawy od końca marca. Tylko takie. Żadnych innych. I nikt nic ani mru mru że to coś nie halo. Idzie kociokwiku dostać.
 
Wyobraź sobie kochana że ja nie licząc jednego tygodnia spokoju mam brazowe I toffie uplawy od końca marca. Tylko takie. Żadnych innych. I nikt nic ani mru mru że to coś nie halo. Idzie kociokwiku dostać.
Wierzę... i współczuję serdecznie , ja pamiętam jak się nad ranem budziłam z plamieniem to potem już wieczorem morze czerwone :/ temu taki histeryk na tym tle mimo że wiem że nie musi oznaczać jednego to chwila grozy wrrr co fakt to fakt nikomu nie życzę
 
Hej, ja dzisiaj po wizycie. Wg USG 8T 4D ( wg OM 8T6D ) więc wszystko ok, serduszko ładnie bije, Mam kartę ciąży. Termin wg usg 14.12 Z leków nadal mam brać duphaston i acard. Ale niepokoi mnie to że doktor kazała mi zwiększyć dawkę do 150mg acardu ( wszędzie słyszę że dopuszczalna dawka to 75 , nie wiem co teraz zrobić ??? NO i to ciśnienie skacze mi na wizycie do 140/100. W domu mierzę 3x razy dziennie i jest zawsze ok , max 134/85. Lekarka zastanawia się nad wdrożeniem czegoś na nadciśnienie. A jak u was z acardem i ciśnieniem. Bierze któras albo brała taką dużą dawkę ? I mam pytanie do dziewczyn po 35 rż , czy wy tez odczuwacie ze strony lekarzy taką jakby niechęć że jesteście już starsze i w ciąży, ja tak odczuwam bo caly czas tylko mówią o zagrożeniach o tych badaniach prenatalnych i w ogóle , że strach myśleć. Wkurzyłam się dziś na tej wizycie, jakoś radość mi opadła :(
Hm a masz wskazania do większej dawki ?
Bo to nie takie proste tyle brać czasami można sobie zaszkodzić muszą być podstawy do stosowania. Napisz na wątek ciąża po poronieniu leczenie immunologiczne tam dziewczyny Ci wyjaśni a czemu tak nie inaczej
Ps mamy ten sam termin [emoji4]

Co do ciśnienia jest wysokie a to nie dobrze a może być jeszcze wyższe więc jak trzeba leki to bierz może tez zE względu na nie chce dac acard . Co do prenatalnych i uczulania na badanie się , to się z tym zgodzę bo jednak z wiekiem procent wad niby rośnie ale tez nie jest reguła po prostu trzeba na spokojnie podejść i zrobić badania [emoji4] to tylko statystyki a zazwyczaj dzieciaczki zdrowe
 
Mi się wydaje ze widzę albo 2 główki albo jedną nie załączona.. ale może tak się bobo ułożyło ;)
Wydaje mi się że tak się maleństwo ułożyło I daje złudzenie optyczne :) zobacz na moje usg, wygląda jak dwie osobne kulki z czego głowa większą od tułowia :p ale nawet nie mam zamiaru czytać czy to normalne czy nie. Już się na denerwowalismy z mężem dość, czas wytrzymać 16 dni do usg prenatalnego a następnie po prostu cieszyć się ciaza, zdrowa żywa I względnie bez komplikacyjna :)!
 
Wydaje mi się że tak się maleństwo ułożyło I daje złudzenie optyczne :) zobacz na moje usg, wygląda jak dwie osobne kulki z czego głowa większą od tułowia :p ale nawet nie mam zamiaru czytać czy to normalne czy nie. Już się na denerwowalismy z mężem dość, czas wytrzymać 16 dni do usg prenatalnego a następnie po prostu cieszyć się ciaza, zdrowa żywa I względnie bez komplikacyjna :)!
I tego Wam życzę :) zobaczymy jak fasolek za 2 tygodnie będzie wyglądał :)
 
reklama
Mam nadzieję że będzie fasolek już taki bardziej dzidziowy :) mój mąż się doczekać nie może :)
Jojczy mi że on chce już teraz zaraz usg, chce zobaczyć niunie bo się stęsknił :)
 
Do góry