reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2018

Tego to juz nie wiem , a lekarz ktory bedzie pobieral? moze jego zapytaj czy musisz juz o tym zadecydowac?

Rozmawiałam z nim dzisiaj. On musi wiedziec przed samym pobraniem a decyzje pozostawił nam... Mówil ze można to jak najbardziej zrobic ale raz ze koszty to dwa i tak trzeba czekac na pelny wynik... Stad tez i moje watpliwości...
 
reklama
Kiedy dokładnie trzeba zrobić USG połówkowe? Pomiędzy 20-21 tygodniem? Akurat wypada nam pod koniec wakacji i tak się zastanawiam czy będziemy musieli wcześniej wracać.
 
Rozmawiałam z nim dzisiaj. On musi wiedziec przed samym pobraniem a decyzje pozostawił nam... Mówil ze można to jak najbardziej zrobic ale raz ze koszty to dwa i tak trzeba czekac na pelny wynik... Stad tez i moje watpliwości...

Skoro mowil ze i tak trzeba czekac na pelne wyniki to ja bym chyba juz wolala nic wczesniej nie robic i zaczekac bo jak sie okaza np te teraz bledne? a one to chyba tak na szybko tylko robione tak bardzo wstepnie?
 
Czy wy wyczuwacie swoja macice bez problemu? ja jak leze na wznak czuje taki twardy brzuch ale tylko do jakies 3 cm nizej pepka czy to macica?
 
Mi na kartce z prenatalnego pisze zeby kolejne wykonac 19-22 tydzien :)
O to super. Będziemy mogli do końca skorzystać z wakacji. Na USG bym poszła pomiędzy 21 a 22 tygodniem. Jeszcze podpytam ginekolog w poniedziałek czy tak może być.
Dziewczyny będące na L4, zgłaszacie do ZUS, że zmieniacie miejsce pobytu jadąc na wakacje? Słyszałam ostatnio o czymś takim i się zastanawiam, bo w pierwszej ciąży tego nie zrobiłam. Fartnęło mi się czy może nikt tego nie kontroluje. A może chodzi tu tylko o dziewczyny, które mają zwolnienie leżące?
 
Czy wy wyczuwacie swoja macice bez problemu? ja jak leze na wznak czuje taki twardy brzuch ale tylko do jakies 3 cm nizej pepka czy to macica?
A więc mi dzisiaj położna sprawdzała i mam macice już na wysokości pępka. Także jak młody kopie to może już spokojnie być to wyczuwalne w tamtych rejonach heh.
Ale u mnie już 18+4.

Jak był 16+2 to miałam jakoś właśnie 3cm pod pepkiem
 
reklama
@Izabela88 u mnie akurat dermatolog zaproponowal biopsje, powiedzial ze to metoda teraz malo wykorzystywana, jakos zapomniana a swietna w diagnozie. Tak samo kapilaroskopia. Tez mialam;) badane sa skorki na paznokciach: ) Jesli chodzi o reumatologow to w sumie moich 2 mowilo ze aaaa to na usg lekarz bedzie sie wsluchiwal w seruszko:/ full profeska:/, tzn spoko ale jednak skierowac na echo mozna, bardziej mi chodzi o to ze wiedza u niektorych licha, juz z doświadczenia robie tak ze jak jest u mnie problem , chodze do 3 specjalistów i zbieram opinie. Kiedys natknelam sie na ta reumatolog po poronieniu i mowila o tym echu w warszawie, no to jak przyszedl czas do do niej poszlam. @Aguu..la to ja bym chyba tylko amnio zrobila..ale wiesz...bedzie dobrze:)
 
Do góry