reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

ja tam nigdy nie palilam i w sumie sporadycznie cos pije, na szczescie nic mi sie nie zachciewa :) w spizarce mam przywiezione z Polski piwko cytrusowe ale tez mnie nie rusza, tak mi sie porobilo ze dla dzidziusia stanelabym na glowie i tak do porodu jesli ktos by mi dal gwarancje ze bedzie ok

za to dzis mi salatka z kurczaka zaszkodzila :/ ledwo usiedzialam u lekarza, on oczywiscie stwierdzil ze nie powinnam sie tak przejmowac, zadnej betki robil mi nie bedzie bo nie widzi potrzeby %/ mam czekac na moje usg 6 maja i tyle, a moja rozowa zelowa wydzielina nie byla jego zdaniem niczym zlym. Dal mi do zrozumienia ze potrzebuje pozytywnego myslenia:)

Tasiulka narazie nie mysl o najgorszym, poza tym pozamaciczna ciaza nie bylaby bolesna? ja mialam puste jajo plodowe i za cholere nie rozumiem dlaczego ale jednym z objawow mojej ciazy tez byl nieustajacy bardzo mocny bol w okolicy jajnika po zabiegu :/ minal jak reka odjal. Ja mam nadzieje ze lekarz nie wzial pod uwage poznej np owulacji i Twoja ciaza jest malutka jeszcze.
 
reklama
mam dwóch synów i przy kazdej ciąży strasznie mi się chciało PIWA...ale tak nie do wytrzymania...kilka razy szklaneczkę wypiłam ;-) dzieciaki zdrowe ale oczywiscie nie polecam tej metody hi, hi ....nigdy nie paliłam, wiec na szczescie nie mam co rzucac...ale kawę uwielbiam i cięzko się z nią rozstac...ale własciwie czy jest szkodliwa ? ;-)
 
witam wpadlam tylko bo troche was podczytuje i powiem pare slow
po pierwsze po co tak szybko do lekarza? jak nic nie boli, jak nie trzeba leków na podtrzymanie to nie spieszcie sie z wizytami to niepotrzebny dla was stres bo najpierw nic nie widac potem tylko pecherzyk a potem czy bedzie serduszko czy nie wiec stresu sobie same szykujecie ile tylko sie da... ja bym poszła w 7 -8 tygodniu gdybym nie była skazana na leki a tak to musze leciec do lekarza odrazu po pozytywnym tescie ale przenigdy nie dam sie zbadac tak wczesnie czy tez zrobic usg- uwazam ze to niepotrzebne i nikt mi jeszcze nie udowodnił ze to nie jest szkodliwe-uciskanie brzucha robinie usg przez ten "wibrator" a np seksu zakazuja wiec co za różnica czy tam mi wkłada lekarz paluchy lub tą sonde...
co do plamien, oczywiscie do lekarza natychmiast powinien przepisac luteine lub duphaston i zleci badanie beta hcg dwa razy w przeciagu 48 godzin powinien byc przyrost minimum 66% i wtedy nie ma co panikowac (ważny jest przyrost bety a nie jej jednorazowy poziom wiec dlatego należy badać jej wzrost), do tego mozna zbadac poziom progesteronu bo plamienia moga byc wywolalane np niskim poziomem tego hormonu jak i krwiakiem który czesto powstaje w pierwszym trymestrze.
a co do kota w domu... toxoplazmoza od kota mozna sie zarazic w jeden sposob-jego kupa lezy sobie w kuwecie kilka dni a "ty" wkładasz rękę w tą kupe troche sobie w niej grzebiesz a potem pach do buzi... toxoplazmoza najczesciej zarazamy sie od surowego miesa i niemytych owoców, wiec jak któras planuje wyrzucic biednego kota z domu to niech to przemysli a najlepiej pogada z weterynarzem o zarazaniu toxoplazmoza przez koty.

wiec streszczajac jak któras z was wedlug terminu OM jest teraz w 4-6 tygodniu ciazy to niech sie z tym liczy ze nic nie zobaczy na monitorze bo nikt nie jest w stanie okreslic precyzyjnie momentu zapłodnienia (mozna tylko przypuszczac jak miało się monitoring cyklu) i ciąża może być młodsza nawet o 2 tygodnie niż z OM

a alkohol i papierosy, cóż papierosy nie robia nic dobrego, a alkohol różne opinie słyszałam a nawet czytałam o zaleceniach bo rozrzedza krew i lepiej działa krążenie i lepiej jest dokrwiony maluszek ale jakos ja za tym nie jestem juz wole na poprawe krążenia brać acard który jest bezpieczny w pierwszym i drugim trymestrze ciaży i jest też często zalecany

ps cieszcie sie kazda chwila ciazy, i wierzcie w swoje dzieci, stres i zamartwianie sie dziecko tez czuje i ono nie wie czego sie boicie czy jego czy o niego ;-)

powodzenia dziewczyny
 
Ostatnia edycja:
Ja nigdy nie paliłam więc problemu nie mam, rzadko kiedy pijam i jakos ochoty nie mam:-D:-D
Do lekarza ide 28 kwietnia bo wcześniej nie ma terminów:confused2::confused2:
Czuje się świetnie, tylko mam koszmarna huśtawke nastrojów i ciągle bym spała...
Piersi najbardziej mnie bolą jak stanik nosze więc....nie nosze:-p:-p:-p
Ja wg. bety jestem między 5 a 7 tygodniem :-) A wg. om jak na suwaczku :-)
 
Ostatnia edycja:
witajcie
Jestem po wizycie u ginka, widać pęcherzyk ciążowy jest w macicy, to 4 tydzień, na razie nic więcej nie widać, dostałam skierowania na badania i duphaston z powodu tego że w pierwszej ciąży go brałam w pierwszym trymestrze, z powodu krwawień. Kolejna wizyta 30 kwiętnia i wtedy do piero karta ciązy. termin porodu na 21 grudnia. ;-)
 
reklama
witam wpadlam tylko bo troche was podczytuje i powiem pare slow
po pierwsze po co tak szybko do lekarza? jak nic nie boli, jak nie trzeba leków na podtrzymanie to nie spieszcie sie z wizytami to niepotrzebny dla was stres bo najpierw nic nie widac potem tylko pecherzyk a potem czy bedzie serduszko czy nie wiec stresu sobie same szykujecie ile tylko sie da... ja bym poszła w 7 -8 tygodniu gdybym nie była skazana na leki a tak to musze leciec do lekarza odrazu po pozytywnym tescie ale przenigdy nie dam sie zbadac tak wczesnie czy tez zrobic usg- uwazam ze to niepotrzebne i nikt mi jeszcze nie udowodnił ze to nie jest szkodliwe-uciskanie brzucha robinie usg przez ten "wibrator" a np seksu zakazuja wiec co za różnica czy tam mi wkłada lekarz paluchy lub tą sonde...
co do plamien, oczywiscie do lekarza natychmiast powinien przepisac luteine lub duphaston i zleci badanie beta hcg dwa razy w przeciagu 48 godzin powinien byc przyrost minimum 66% i wtedy nie ma co panikowac (ważny jest przyrost bety a nie jej jednorazowy poziom wiec dlatego należy badać jej wzrost), do tego mozna zbadac poziom progesteronu bo plamienia moga byc wywolalane np niskim poziomem tego hormonu jak i krwiakiem który czesto powstaje w pierwszym trymestrze.
a co do kota w domu... toxoplazmoza od kota mozna sie zarazic w jeden sposob-jego kupa lezy sobie w kuwecie kilka dni a "ty" wkładasz rękę w tą kupe troche sobie w niej grzebiesz a potem pach do buzi... toxoplazmoza najczesciej zarazamy sie od surowego miesa i niemytych owoców, wiec jak któras planuje wyrzucic biednego kota z domu to niech to przemysli a najlepiej pogada z weterynarzem o zarazaniu toxoplazmoza przez koty.

wiec streszczajac jak któras z was wedlug terminu OM jest teraz w 4-6 tygodniu ciazy to niech sie z tym liczy ze nic nie zobaczy na monitorze bo nikt nie jest w stanie okreslic precyzyjnie momentu zapłodnienia (mozna tylko przypuszczac jak miało się monitoring cyklu) i ciąża może być młodsza nawet o 2 tygodnie niż z OM

a alkohol i papierosy, cóż papierosy nie robia nic dobrego, a alkohol różne opinie słyszałam a nawet czytałam o zaleceniach bo rozrzedza krew i lepiej działa krążenie i lepiej jest dokrwiony maluszek ale jakos ja za tym nie jestem juz wole na poprawe krążenia brać acard który jest bezpieczny w pierwszym i drugim trymestrze ciaży i jest też często zalecany

ps cieszcie sie kazda chwila ciazy, i wierzcie w swoje dzieci, stres i zamartwianie sie dziecko tez czuje i ono nie wie czego sie boicie czy jego czy o niego ;-)

powodzenia dziewczyny

nie słyszałam jeszcze żeby lekarz odradzał seksu kobiecie w zdrowej i nie zagrożonej ciąży, a w pierwszej ciąży byłam badana i miałam usg (najpierw dopochwowe a potem przez brzuch) co trzy tygodnie do samego porodu i mam zdrową córcię, więc nie widzę tutaj szkodliwości tych badań

dzisiaj miałam pierwszą wizytę u lekarza, to zaledwie 4 tydzień ciąży i poszłam na tę wizytę całkowicie świadoma że lekarka nie wiele mi powie i to samo jej powiedziałam, że nie spodziewałam się usłyszeć nic szczególnego albo zobaczyć cokolwiek na monitorze, to mi odpowiedziała że lepiej przyjść za wcześnie niż za późno
 
Do góry