reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Ewa - super pomysł. Ja ciągle mam opory przed wychodzeniem z domu w chuście, bo nie wiem jak się ubrać. Chusta pod płaszcz mi za bardzo nie pasuje, a i o rączki i nóżki Idy bym się bała, że zmarzną. Poza tym zakupy wygodniej mi się robi z wózkiem, bo mogę pakunki do niego władować i nie trzeba ich dźwigać. Chyba jeszcze troszkę poczekam - może wiosna wcześniej w tym roku przyjdzie.

Nie ma szans zmarznąć. Franek był ubrany w body z krótkim rękawem + pajac i skarpetki, a na to polarowy kombinezon. Był cieplutki jak go wyjęłam. Z tym że u nas dziś śliczne słonko :)
 
reklama
ewa ja w sobotę pojechałam z Oli w chuście do hipermarketu i też się na nas wszyscy patrzyli, oglądali się za nami i zaczepiali jakie śliczne maleństwo. Czułam się dziwnie, ale [patent bardzo pozytywny. Biegałam między półkami jak dawniej, Oli spała, ja miałam wolne ręce - wszyscy zadowoleni. Teraz na zakupy bez chusty się już nie ruszam (raz pojechałam z wózkiem i szybciutko wracaliśmy).
 
A'propos chust ;-) Ja wlasnie dzisiaj swoja otrzymałam, musiałam 4 razy sie chustować a maly się pruł bo go wkurzało to dociaganie, za 4 razem dopiero udało mi sie to zrobic ok tak, ze czuje ze jest dobrze zachustowany, wszystko sie dobrze trzyma i nie ma zadnych luzow. Co prawda dostałam nie ten kolor chusty co chcialam, ale zawsze mogłam dostac np. różowa. Tak czy siak jestem zadowolona, wyobrazcie sobie, ze jak juz sie dobrze zachustowałam to ten maly krzykacz zasnał w 3 minuty a ja moglam zjesc ciepły obiad jak czlowiek... a teraz pisze wreszcie obiaema rekami a nie jedna jak zwykle, bo zazwyczaj maly ssak przy dydusiu a ja musiałam jedna reka go trzymac.Zdecydowanie lepsza ta chusta niz ta kolkowa, kolkowa wepchne gleboko do szuflady i wyciagne jak mlody usiadzie ;-)
 
ewa fajowo wyglądaliście:-)

mi jakos obce jest to chustowanie, ...może na razie, bo może się skuszę na wiosne;pp ale co do zakupów to nie ma to jak wózek robiacy za tragarza:)

my też po porządnym spacerku (cwietka mam nadzieję że jak się zrobi troche wiosennie to zaliczmy niejeden wspólny co;pp) pogoda fajowa, ponoć styczeń ma być oszczędny a w lutym nawrót zimy niestety:// spacerowaliśmy prawie 2 godz. teraz mała jeszcze weranduje bo spi w kombinezonie. Miałam nadzieję że te spacery przyczynią się trochę to uszczerbku zbednego mieska na mojej D, ale jak wracam to jestem tak głodna że nie wiem za co się złapać, własnie najadłam się klusek:/ a w sklepie kupiłam sobie wafelki śmietankowe:/ apetyt na słodkie mam większy jak w ciąży! help!
 
cwietka Zuzia śpi część nocy koło mnie, ale staramy się też żeby trochę spała sama i się nauczyła, poza tym nie dość, że sen mam bardzo czujny to jeszcze jak ona śpi koło mnie to juz w ogóle się budzę na każde jej chrząknięcie, nawet takie przez sen, które nic nie oznacza,

Zuzię werandowałam dziś pierwszy raz, ale trochę marudziła, coś się jej nie bardzo podobało, zresztą dziś spokojna bardzo, śpi teraz, wcześniej spałyśmy 1,5 h, ona chyba też zmęczona jak w nocy nie chce spać

coś miałam napisać i zapomnialam...:no:

aha, czy macica może boleć jak się obkurcza?
bo mnie ciagle boli brzuch od pępka w dół i wokoło blizny po cięciu, dziś mnie z boku kłuje jakby jajnik, no i nie wiem czy się martwić czy iść do gina wczesniej czy coś w tym brzuchu tam się nie zrobiło, ale odchody poporodwe normalne
 
myangel - ja wlasnie czekam na ta chuste, ktora mi polecilas.

a jak ubieracie dzieciaczki do spacerow w chuscie? i wkladacie pod kurtke maluszki czy na kurtke?
my dzis dopiero pierwszy spacer zaliczylysmy - godzinka na razie. po spacerze Alija spala jeszcze 2 godz. :)

a dzis moja kolezanka urodzila bliznieta - i to naturlanie!!! maluszki nie takie wcale male, chociaz przed terminem: chlopiec 2600, a dziewuszka 2300. bedzie miala Alicja kumpli :)
 
Sarka ja tez mam spadek cukru ciagle bym jadła jakies smakołyki ale to dlatego ze produkujemy slodziusie mlesio i mamy braki :-D

ostatnio maja linke polozylam spac ok 1 w nocy to wstala przed 8 juz patrzylam czy oddycha

a w domu walka z rodzicami bo jak moze dziecko spac bez poduszki albo zeby nie przepajac herbatka chcieli by zeby robic wszystko to co oni chca nie powiem bo korzystam z ich rad ale czasem chce sama zrobic cos poswojemu to slysze ze jestem uparta nic sobie nie dam przetlumaczyc i ze jak naczytalam sie w internecie glupot to wydaje mi sie ze pozadalam wszystkie rozumy mowie wam masakra
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ewa - jaka Ty jesteś szczuplutka!!! taki płaski brzuch!
cristalrose - sprawdziłam, w butelce dr brown -w tej rurce- nie mam mleka.
dziewczyny, ja tez codziennie coś słodkiego jem:crazy: jestem taka gruba jak nigdy:no: a czeka mnie badanie poziomu cukru :baffled: obym cukrzycy nie miała!!
myangel - jaką chustę kupiłaś?

u nas dziś wielka kupa była, w końcu po 2 i pół dnia - ale była zielona:no::no: to już chyba druga taka zielona. Kurna, nie wiem, może to alergia na białko w mleku sztucznym? karmię bebiko, córeczkę tez tym karmiłam i ok było, a teraz coś źle. I te kupki wymęczone co 2 dni...na początku były codziennie, te problemy z wypróżnianiem trwają od tygodnia:-( poczekam do następnej kupki, jeśli będzie znowu zielona, to pójdziemy do lekarza. Choć zastanawiam się, czy jeśli to alergia na to mleko, to czy nie powinna być od początku, a nie dopiero teraz??
 
Do góry