reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Gotujące czerwcówki

reklama
PUMPKIN PIE
Ciasto:

  • 220 g mąki
  • szczypta soli
  • 2 łyżki cukru-pudru
  • 100g masła
  • trochę lodowatej wody ( wystarczy kostkę lodu zalać odrobiną wody)


Przesianą mąkę trzeba palcami podrobić z zimnym masłem i solą aż powstaną grudki. Następnie powoli dodawać wodę aby nadać ciastu gładką konsystencję. Ciasto jest dobre, gdy nie przykleja się do dłoni i miski. Należy je teraz rozwałkować w kształt koła- podsypywać mąką (jeśli się przykleja do wałka lub stolnicy) i wyłożyć nim formę do tarty (20 -22 cm).
Dno tarty posypać płatkami migdałów i wstawić na godzinę do lodówki.

Wypełnienie:

  • 360 – 400 g musu z dyni
  • 100g cukru trzcinowego
  • 90g brązowego cukru
  • 1 puszka słodkiego mleka skondensowanego
  • 3 jajka ( jeśli bardzo duże- mogą być dwa i żółtko)

  • 2/3 łyżeczki cynamonu
  • ½ łyżeczki imbiru sproszkowanego
  • 1/8 łyżeczki zmielonych goździków
  • ½ łyżeczki tartej gałki muszkatołowej
  • szczypta soli
  • ew. łyżeczka skórki startej z pomarańczy


Rozbełtać jaja,dodać cukier, mleko i wymieszać wszystko dokładnie. Dodać przyprawy i wymieszać. Na końcu dodać mus z dyni i wymieszać.
Przelać masę na wystudzone w lodówce ciasto ( można podpiec spód +/-15 – 20 min, ponakłuwany widelcem, ale ja zazwyczaj tego nie robię) i wstawić do piekarnika nagrzanego do 200 st – piec 15 min, następnie obniżyć temperaturę do 175 st i piec 45 min. Studzić w otwartym piekarniku. Podawać na zimno np. z dodatkiem bitej śmietany.
Mus z dyni:



[FONT=Times New Roman, serif]Wystarczy dynię obrać, usunąć pestki, pokroić w kostkę i wrzucić do garnka. Na niewielkim ogniu podgrzewać aż zacznie puszczać sok. Od czasu do czasu mieszać i gotować do miękkości. Następnie do słoików i zapasteryzować( ja mroziłam w woreczkach do mrożenia)[/FONT]
 
Nadika ja tam na szybko mogę ci polecić
1. Makaron z dynią
Fettuccine z dynią i masłem - Przepis

2. Pierogi z dynią
Ravioli z dynią - Przepis

3. Risotto
Risotto di Zucca - Risotto z dynią

A na słodko, w weekend robiłam takie ciasto
Krajanka serowo - dyniowa

Krajanka dyniowo-serowa.jpg
 
Perfecta specjalnie dla ciebie
Likier kawowy
1 puszka mleka skondensowanego słodkiego 1/2 puszki niesłodzonego
1i1/2 łyżki kawy rozpuszczalnej
250-400ml.wódki

mleko zagotować lub kupić gotowy kajmak dodać do niego kawę rozpuszczoną w odrobinie gorącej wody wlewam do tego wódkę i mleko niesłodzone mieszam przelewam do butelki i do lodówki na przynajmiej 2 dni ja wolę dłużej


jest jeszcze inny przepis jeśli ktoś lubi ostrzejszy
5 łyżek kawy mielonej
1i1/2 szkl.wody
1 szkl.wódki
3/4 szkl.cukru
1/2 laski wanilii
kawę zaparzyć we wrzątku ja parzę w 1 szkl.odcedzam i jeszcze raz w 1/2 szkl.tą samą kawe wsypuję cukier mieszam aż się rozpuści i dolewam wódkę i wanilię i do lodówki
oba pycha ale wolę pierwszy
 
Perfecta specjalnie dla ciebie
Likier kawowy
1 puszka mleka skondensowanego słodkiego 1/2 puszki niesłodzonego
1i1/2 łyżki kawy rozpuszczalnej
250-400ml.wódki

mleko zagotować lub kupić gotowy kajmak dodać do niego kawę rozpuszczoną w odrobinie gorącej wody wlewam do tego wódkę i mleko niesłodzone mieszam przelewam do butelki i do lodówki na przynajmiej 2 dni ja wolę dłużej


jest jeszcze inny przepis jeśli ktoś lubi ostrzejszy
5 łyżek kawy mielonej
1i1/2 szkl.wody
1 szkl.wódki
3/4 szkl.cukru
1/2 laski wanilii
kawę zaparzyć we wrzątku ja parzę w 1 szkl.odcedzam i jeszcze raz w 1/2 szkl.tą samą kawe wsypuję cukier mieszam aż się rozpuści i dolewam wódkę i wanilię i do lodówki
oba pycha ale wolę pierwszy

brzmi pysznie ale ja po takich mieszanych urozmaicanych trunkach jestem chora ;/
 
Perfecta specjalnie dla ciebie
Likier kawowy
1 puszka mleka skondensowanego słodkiego 1/2 puszki niesłodzonego
1i1/2 łyżki kawy rozpuszczalnej
250-400ml.wódki

mleko zagotować lub kupić gotowy kajmak dodać do niego kawę rozpuszczoną w odrobinie gorącej wody wlewam do tego wódkę i mleko niesłodzone mieszam przelewam do butelki i do lodówki na przynajmiej 2 dni ja wolę dłużej
izia wlasnie zrobilam wyszlo przepyszne :) Sliczny kolor i mocny smak kawy chyba przez to ze sypnelam na oko.:-p no i nie zauwazylam ze mleko ma byc w postaci kajmaku i zrobilam ze zwyklego skondensowanego, ale i tak palce lizac!
 
Likier kukułkowy:-)

30dag kukułek
0.5l wódki
puszka mleka skondensowanego słodkiego

Kukułki zalewamy wódką w słoiku,zamykamy i odstawiamy na 14 dni;-)Od czasu do czasu potrząsnąć słoikiem.
Po 14 dniach wlewamy mleko z puszki do słoja i mieszamy i tadam-miłego picia:-D:-D:-D
proste nie???:-D
 
Likier kukułkowy:-)

30dag kukułek
0.5l wódki
puszka mleka skondensowanego słodkiego

Kukułki zalewamy wódką w słoiku,zamykamy i odstawiamy na 14 dni;-)Od czasu do czasu potrząsnąć słoikiem.
Po 14 dniach wlewamy mleko z puszki do słoja i mieszamy i tadam-miłego picia:-D:-D:-D
proste nie???:-D

wow super a jakie najlepsze kukułki wawel czy odra??
 
reklama
Do góry