reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Glukoza

Paula2799

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2019
Postów
34
Dziewczyny w poniedziałek mam 1 raz badanie krzywej cukrowej? Strasznie się boję. Jak najlepiej wypić, od razu czy powoli małymi łyczkami?
 
reklama
Nie ma się co bać , mnie też tak straszyli , a wypiłam na raz zero problemu , żadnych mdłości czy czegokolwiek innego , nie nastawiaj się że będzie źle ,ale myślę że lepiej wypić na raz
 
Ja piłam małymi łyczkami, ale tu nie ma sie czego bać. Raz dwa i bedzie po sprawie ;) trzymam kciuki
 
Sama poczujesz, każda kobieta inaczej na glukozę reaguje.
W pierwszej ciąży piłam łyczkami bo od razu mnie na wymioty brało, w drugiej na dwa duże łyki i nic mi nie było, nawet mnie nie zemdliło.
Pamiętaj tylko, nie pij w pośpiechu na siłę jeśli cię zemdli bo może się skończyć na wymiotach i będziesz musiała powtarzać. W razie W, rób krótką pauzę.
 
Kup sobie glukozę smakową, ja kupiłam cytrynową, podobno jest "przyjemniejsza" do wypicia. Piłam na spokojnie, po małych łyczkach. Początkowo nie było źle, ale koncówkę już ledwo wypiłam, takie było dla mnie słodkie cholerstwo ;) Nie wyobrażam sobie, jak niedobra i słodka musi być ta glukoza zwykła. Bezpośrednio po badaniu czułam się ok, ale jakąś godzinę po jego zakończeniu było mi strasznie niedobrze, raz gorąco, raz zimno, nie wiedziałam już, co ze sobą zrobić. Osobiście dla mnie - glukoza jest fuj ;) mimo że za słodyczami przepadam :)
 
reklama
Możesz wziąć swoją cytrynkę.
Dla.mnie było to starszne badanie - z torsjami walczyłam cały dzień.A w pierwszej ciąży nie byłam w stanie tego przelknac. brrr
 
Do góry