reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Galeria styczniowych Skarbeńków :)

reklama
Patrysiu, Alanek niemożliwy:-)

A to Miki
 

Załączniki

  • Mikołaj 10.02.2010.jpg
    Mikołaj 10.02.2010.jpg
    38,6 KB · Wyświetleń: 78
Wow!
Macy: Agatka jest cudowna! napatrzeć się nie mogę!:-D
Roxeen: o Boo już pisałąm na głównym - super silny facet - moja 6-tygodniowa łobuzica drze się jak tylko na brzuch ją kładę:-D no chyba, że kłade ja na sobie to wtedy inna historia...
Patrysia: wachlarz minek Alanka bezcenny:tak:
ASIAX: Miki słodziak mały;-)
Gosia: Emilka mnie rozbroiła na łopatki, a malutki taki niewzruszony leżał hehe
Sel: mała marzycielka ci rośnie;-)śliczne zdjęcie
czechow: fajne dziewczynki

No i wogóle wszystkie dzieciaczki śliczne rzecz jasna!
 
macy twoja pannica sie slicznie usmiecha! to juz te swiadome usmiechy jak mniemam :) Ja sie doczekac ich nie moge u mojej marudy.
patrysia twoj szkrab ma swietna minke na ostatnim zdjeciu, a dwa pierwsze przeslodkie.
Asiax twoj chlopczyk jaki juz duzy :)

dzieciaczki sa przeslodkie wszystkie!
 
Mikołajek uroczy :-D
Alanek super minki robi ;-)
Macy ale ma siłę twoja córa :tak:

i dzięki dziewczyny za miłe słowa ;-)


tu mały w kąpieli :tak:
 
Gosia super zdjęcie, ale trochę mnie zszokowało, może jestem jakaś zacofana ale zawsze słyszałam że trzeba uważać przy kąpieli żeby się dziecku wody do uszów nie nalało, oświećcie mnie:confused2:
 
reklama
Gosia super zdjęcie, ale trochę mnie zszokowało, może jestem jakaś zacofana ale zawsze słyszałam że trzeba uważać przy kąpieli żeby się dziecku wody do uszów nie nalało, oświećcie mnie:confused2:
[SIZE=+1]Małe pluskanie i uszu chlapanie.
Czy maluchowi można moczyć uszy podczas kąpieli? [/SIZE]

Kąpiel noworodka jest dla młodych rodziców nie lada wyzwaniem. Maluszek (inaczej niż sztywne lalki, na których przyszli rodzice trenowali zabiegi pielęgnacyjne w szkole rodzenia) porusza się, chlapie, wyślizguje z rąk. Podczas kąpieli zachlapane bywa zatem wszystko: od ubrania rodzica, poprzez sufit, po twarz i uszka niemowlęcia. O ile wodę z mebli można wytrzeć, a ubranie wysuszyć, to zamoczenie małych uszek budzi obawy wielu rodziców, wywołane potocznymi opiniami o możliwości wywołania w ten sposób zapalenia dziecięcego ucha.
Stan aktualnej wiedzy medycznej wskazuje jednak, że moczenie zdrowych uszu nie powoduje ich zapalenia (najczęstszą przyczyną tej choroby jest natomiast niedoleczony katar). O uszka podczas kąpieli nie trzeba się zatem bać, należy jednak pamiętać, by po zamoczeniu osuszyć je z zewnątrz ręcznikiem i ochronić przed przeciągiem (nie można natomiast czyścić ich wewnątrz, bo łatwo o uszkodzenie błony bębenkowej).
A zatem - kiedy maluszek jest zdrowy – bez obaw możemy pozwolić mu na małe pluskanie, a jeśli ma 3 miesiące – nawet na większe, zabierając niemowlę na basen.


;-);-)
od wczoraj moczymy uszki i mały jest zachwycony dzieci w basenach tez moczą uszy może ciut później ale trzeba pomału dziecko przygotować nie;-) z córą zawsze też moczyliśmy i pływała tak że tylko oczy usta i nos było widać ;-)
 
Do góry