reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Endometrioza

Karo.lo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2019
Postów
47
Miała któraś z was endometrioze? Jak u was się wyglądał przebieg tej choroby? Miałyście operacje?
Jestem ciekawa wszystkich informacji ❣️
 
reklama
reklama
A jakaś konkretna? Czy to wszystko jedno? I jestem ciekawa co z karmieniem, czy można w trakcie, czy jednak dopiero po odstawieniu.
Wiesz nie pytalam konkretnie, bo to byla czysto teoretyczna rozmowa. Jeszcze nie zdecydowalam czy chce wiecej dzieci czy nie, ale chcialam wiedziec jak to jest jak juz sie wie, ze koniec i powiedziala, ze wlasnie wkladka hormonalna. Po porodzie popros o tabsy jednoskladnikowe np Cerazette, to mozesz brac i karmic, a potem wkladka.
 
Wiesz nie pytalam konkretnie, bo to byla czysto teoretyczna rozmowa. Jeszcze nie zdecydowalam czy chce wiecej dzieci czy nie, ale chcialam wiedziec jak to jest jak juz sie wie, ze koniec i powiedziala, ze wlasnie wkladka hormonalna. Po porodzie popros o tabsy jednoskladnikowe np Cerazette, to mozesz brac i karmic, a potem wkladka.
Ja jestem miesiąc po porodzie i właśnie zaczynam brać Cerazette bo karmie.
 
Miała któraś z was endometrioze? Jak u was się wyglądał przebieg tej choroby? Miałyście operacje?
Jestem ciekawa wszystkich informacji ❣
mam zdiagnozowana w 2018r .do tego czasu zaden z lekarzy nawet nie przewrocil sie o pomysl , ze sie mecze z endometrioza :(.
Od kiedy dostalam okres (ok 14 lat) borykalam sie z bolem przecinajacym mnie na pół...czesro mdlałam...leżałam i bujałam sie :(( To bylo straszne...Po 5 latach na własne zyczenie zaczełam brac srodki antykoncepcyjne i tylko dzieki temu funkcjonowałam i nawet o dziwo zaszłam w pozniejszym czasie w ciążę.
Juz nie bede opisywac całej historii.....
Jestem wdzieczna , ze sama czujac, ze cos jest nie tak, szukałam odp.i lekarza, ktory mi pomoze i trafiłam na pania doktor, ktora zleciła badania.., szukała i znalazła...szybka interwencja i jestem po laparoskopii. Dzis jestem pod scisła kontrola, mam leki i czuje sie lepiej :)
Słabo idzie diagnoza ale jak sie trafi na dobrego lekarza....zyje sie lepiej :)
 
torbiele endometrilne
Do zdiagnozowania endometriozy jest potrzebny dobry wywiad, dobre USG, którego obraz może wskazywać np. torbiele czekoladowe, ale ostatecznym potwierdzeniem jest tylko i wyłącznie laparoskopia. Torbiele endometrialne nie muszą oznaczać endometriozy. Ważna jest torbiel czekoladowa. To one często sugeruja endometrioze
Na torbiele endometrialne mowi sie tez torbiele czekoladowe, to jest to samo i oznaczaja ze sie ma endometrioze. I nie zawsze ta choroba ma wplyw na plodnosc, u mnie nie miala zadnego. Mialam torbiele endometrialne czyli czekoladowe co w moim przypadku oznaczalo II stopien, wiec torbiele wcale nie musza oznaczac ze choroba jest zaawansowana. Kazdy przypadek jest inny. Endometrioze w zasadzie da sie tak wyleczyc ze nie daje objawow. Na pewno ta choroba nie jest od razu wskazaniem do invitro co sugeruja kliniki nieplodnosci, jest to ewidentna nieprawda. Mozna z nia zajsc bezproblemowo w ciaze, tak jak pisalam kazdy przypadek jest inny.
 
Tak, masz rację, można ją trzymać w ryzach jak stosujesz dietę i regularnie wykonujesz ćwiczenia, nie wierzyłam że to zadziała ale faktycznie jest to skuteczne. Taką pomoc dietetyka i fizjoterapię mają w medicover, mnie dr Jacko skierowała właśnie do nich po rozpiskę diety i konkretne ćwiczenia

Nie stosuje ani diety ani cwiczen i trzymam ja w ryzach.
 
Tak, masz rację, można ją trzymać w ryzach jak stosujesz dietę i regularnie wykonujesz ćwiczenia, nie wierzyłam że to zadziała ale faktycznie jest to skuteczne. Taką pomoc dietetyka i fizjoterapię mają w medicover, mnie dr Jacko skierowała właśnie do nich po rozpiskę diety i konkretne ćwiczenia

Czy da się uzyskać od nich dietę meilowa ?
Czy udało się Wam zajść w ciąże?
Pytam bo mam świeżo wykryta a o dzieciatko staramy się juz 3 rok i nic
Jedno ivf nieudane i jedna ciąża biochemiczna 😫
 
reklama
Czy da się uzyskać od nich dietę meilowa ?
Czy udało się Wam zajść w ciąże?
Pytam bo mam świeżo wykryta a o dzieciatko staramy się juz 3 rok i nic
Jedno ivf nieudane i jedna ciąża biochemiczna [emoji31]
Nie jestem autorką posta, ale mnie pomogła bardzo dieta z niskim indeksem glikemicznym zwłaszcza na problemy z zajściem w ciążę. A trochę mam dziadów, które mi to utrudniały oprócz endometriozy. Może warto byś spróbowała?
 
Do góry