reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Emolium czy Oilatum

Miałam podobną sytuację z Kajem. Lekarze uważali, że ma: trądzik, potówki.... wszystko tylko nie skazę białkową. Po długich walkach z ignorantami (lekarze z przychodni) okazało się, że mały ma jednak skazę białkową!!! potwierdzoną przez prywatnego lekarza alergologa. Odstawiłam białkowe jedzonko i mały jak nowy ;) Do tego dostaliśmy receptę na krem apteczny: cholesterol z dużą dawką witaminy A. Po dwóch tygodniach bez mleka, jogurtów itp + stosowanie kremu Kaj ma piękną buzię.
Od początku kąpaliśmy go w Oilatum, ale nie zauważyłam różnicy jak przeszliśmy na Emolium (jedynie w portfelu) ;) Z Oilatum mamy inny problem - moj malec jest mocno kudłaty i po umyciu główki włoski są jakby naoliwione... A po Emolium mniej!
 
reklama
Ja też stawiam na emolium, mój mały dostał wysypki jak miał 2 miesiące, lekarz nie był pewien czy to skaza czy coś innego. Mi nakazano ścisła dietę bezbiałkową.. całkiem niepotrzebnie bo sie okazało że maluszek ma bardzo suchą skórę i przez to miał takie wysypki. Kupiliśmy Emolium i po tygodniu juz były drastyczne zmiany, skórka zrobiła sie gladka. Używaliśmy kremu i emulsji do kąpieli, zresztą do tej pory używamy bo mały wciąż ma suchą skóre. Kiedyś nie było w aptece emolium i kupiłam oilatum, bez porównania, może jest trochę tańszy, ale za to trzeba go więcej i częściej nakładać więc cenowo na to samo wychodzi. Stanowczo wybieram emolium, bardzo dobre produkty! Mieszkam we Francji i nawet tu nie spotkałam sie z tak dobrymi kosmetykami. Zamawiam przez internet z Polski :) Pzodrawiam
 
Ja również polecam Emolium,u nas sprawdził się rewelacyjnie.Zaczęłam stosować ten krem,bo Mała miała trądzik niemowlęcy,w tej chwili jest już wszystko o.k,ale stosuję go po kąpieli co wieczór,profilaktycznie :tak::tak::tak:.
 
oba dobre :) ja też używałam maści ALANTAN PLUS i chyba najlepiej się sprawdziła;kąpię w Oilatum
 
prawda rewelacyjny i szybko przynosi ukojenie :) bo małego alergika swędzi nieziemsko :(

u mnie też dopiero alergolog prywatnie wykumał co się dzieje bo pediatra twierdził że małe dzieci tak mają tyle że do wysypki o której piszesz dołączyła biegunka trwająca 5 tyg i niesamowite bóle jelit - ale według lekarza to było normalne ;/

cholesterol z dużą dawką witaminy A.
 
dziekuje bardzo za odpowiedzi..kupilsmy Emolium a kapie w Oilatum i jestem zadowolona..maly ma piekna skore





 
a u nas do kąpieli było obojętnie czy oilatum czy emolium, ale zaś do skóry tylko i wyłącznie oilatum soft. Krem emolium (żaden, nawet ten specjalny) kompletnie nie działał, a oilatum dosłownie czynił cuda za skórą. jak miała 4 tyg. to pojawiła się wysypka, szorstkie policzki, zaparcia i ulewanie. pediatra stwierdził skazę i zalecił mi dietę. po 5 dniach diety minęły zaparcia i ulewanie, a krosty zeszły dopiero po 2,5 tyg.
 
reklama
Do góry