reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Eko rodzicielstwo

Misia83_83, mam pytanko do Ciebie, bo poczytaliśmy z M o tym mleku no i napisz mi, proszę, jakim mlekiem w takim razie mogę krowie zastąpić? Bo jakoś nie wyobrażam sobie mojego dziecka z różkami ;-) choć czasem się tak zachowuje...
 
reklama
Krycha- mleko krowie z powodzeniem mozesz zastapic mlekiem zbozowymnp:ryzowe, owsiane,migdalowe,jaglane,kukurydziane...i wiele wiele innych....
Tu w Irl w mozesz dostac mleko ryzowe (healt schopy i Rice Dream w kazdym supermarkecie). Mleko owsiane,migdalowe oraz z kaszy Quinoa dostaniesz w Healt Storze. W necie jest tez mnostwo przepisow jak samemu mozna zrobic takie mleko. Mleko ryzowe mozna podawac juz od urodzenia i wiele mam,ktore nie moga karmic piersia,a nie chca mleka modyfikowanego (ktore skad inand jest niczym innym jak modyfikowanym mlekiem krowim...) karmia malenstwa wlasnie mlekiem ryzowym.
Alex coprawda od odstawienia od piersi byl na modyfikowanym,ktore wlasnie odstawiam....no ale wtedy jeszcze niewiele wiedzialam.....
Tymus juz zazna zdrowszego mleczka :) Wlasnie zamierzam zaczac produkowac mleko sama,bo na kartonach dosyc duzo kasy idzie,jako ze cala rodzina nie pije juz krowiego. Mozna sobie tez kupic specjalna maszyne do robienia mleka-20 min i gotowe...z kazdego ziarna. Na allegro jedynie 170zl...takze cena fajna!
 
LAski mam pytanie odnośnie proszku do prania. Co dokładnie oznacza Bio i non-bio? I który jest delikatniejszy dla skóry dziecka??Zawsze kupowałam non- bio bo wydaje mi sie że jest delikatniejszy... ale troche sie pogubiłam..:/
 
kamcia proszek bio to biological, zawiera w sobie enzymy i chemie, dzieki czemu pranie ma byc czystsze. Non bio jest delikatniejszy i dla skory i dla ubrania, nie ma w sobie ani tego ani tego. W bio chodzi tylko o to, ze te enzymy i ta chemia moze uczulac kogos, wtedy trzeba stosowac non bio.
 
misia-ja do Ciebie;-) Powiedz mi kobieto jak przygotowujesz te semolinę? Tak samo jak kasze manna?- wsypujesz odpowiednia ilość do gotującego się mleka? Bo mi się zrobiło trochę grudek :confused2::-(
 
reklama
Do góry