reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dysmorfia twarzy

Robin91

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2022
Postów
16
Hej,pytanie zwracam do osób, których dzieci miały dysmorfie twarzy. Synek ma dysmorfie jeżeli chodzi o oczy. Sa małe i skosne, a co najgorzej ma fald naoczny. Juz w ciazy niby krotkie kosci udowe, ale jeszcze mieszczące się w centylach. Po po rodzie obwod glowki tylko 32, ale w szpitalu nic nie powiedzieli. Ogólnie dziecko zdrowe. Jednak od początku coś z młodym mi nie pasowało. Główka kształt wydłużony mimo braku porodu SN. Troszkę wydaje mi się, że później rzeczy robi jeżeli chodzi o motorykę, ale nie jest tak źle. Niestety, ostatnio ktoś zwrócił uwagę "po kim on ma takie skosne oczka"...no właśnie po kim. Dziecko ma oczy jak...azjata. sa śliczne i kokcham je, ale...taka cecha u azjatów jest normalna a w naszej rasie świadczyć może o chorobach genetycznych. Od 2 dni oglądam zdjęcia moje, męża czy dziadków z dzieciństwa i staram się doszukać takiej cechy. Niestety nie pasuje. Wszyscy mamy małe oczy, ale nie takie skosne. Najgorsza ta faldka na oczach.Bardzo się boje. Idę do genetyka, ale na wizyte niestety poczekam. Do tego czasu chciałabym porozmawiac z kimś kto jest w temacie. Synek ma też czoło wysokie. Innych cech nie widzę, chociaż może się mylę.
 
reklama
Szybciej dostaniesz się do neurologa. On już coś może powiedzieć zwłaszcza jeśli zajmuje się wadami genetycznymi. Niestety wizyta u genetyka was nie minie
 
Szybciej dostaniesz się do neurologa. On już coś może powiedzieć zwłaszcza jeśli zajmuje się wadami genetycznymi. Niestety wizyta u genetyka was nie minie
Czyli jednak dobrze coś myślę, że takie oczy to raczej nie jest norma? Neurolog może mieć pojęcie o dysmorfii?
 
Czyli jednak dobrze coś myślę, że takie oczy to raczej nie jest norma? Neurolog może mieć pojęcie o dysmorfii?
wiele wad genetycznych ma dysmorfie twarzy. To może być coś, a może być nic. Moja córcia od narodzin miała podobne oczy, ale jest wcześniakiem. Dużo wad genetycznych wykluczyliśmy, ale nie wszystkie.
 
Mój synek ma dysmorfie - ma obie opadające powieki. Jedna lekarka stwierdziła, że ma też nisko osadzone uszy, ale genetyczka mówiła, że nie. Byliśmy u neurologa, tam wyszło wszystko ok. Czekam na wyniki badań genetycznych już wieki, pobrano krew w połowie sierpnia. Jestem klebkiem nerwow :/
 
Mój przy porodzie miał 34 cm obwodu główki, urodził się 2900g, cała ciąże był malutki. Do tej pory jest :) ma prawie 1.5 roku i waży 9200g
 
wiele wad genetycznych ma dysmorfie twarzy. To może być coś, a może być nic. Moja córcia od narodzin miała podobne oczy, ale jest wcześniakiem. Dużo wad genetycznych wykluczyliśmy, ale nie wszystkie.
Czytał, że wczesniaki mogą mieć takie oczy i to norma. Mój nie jest wczesniakiem. Co powiedział genetyk? Czy często zdarza się, że takie oczy o niczym nie świadczą. Czy jednak w większości większości jakaś choroba. Jak wygląda wizyta u genetyka? Widzę w necie opcje wizyty online i to dość szybko tylko nie wiem czy to nie będzie strata czasu i lepiej poczekać na normalna wizytę.
 
Mój synek ma dysmorfie - ma obie opadające powieki. Jedna lekarka stwierdziła, że ma też nisko osadzone uszy, ale genetyczka mówiła, że nie. Byliśmy u neurologa, tam wyszło wszystko ok. Czekam na wyniki badań genetycznych już wieki, pobrano krew w połowie sierpnia. Jestem klebkiem nerwow :/
Jakie badanie pani robiła, że tak długo się czeka. Na nfz czy prywatnie?
 
Mój synek ma dysmorfie - ma obie opadające powieki. Jedna lekarka stwierdziła, że ma też nisko osadzone uszy, ale genetyczka mówiła, że nie. Byliśmy u neurologa, tam wyszło wszystko ok. Czekam na wyniki badań genetycznych już wieki, pobrano krew w połowie sierpnia. Jestem klebkiem nerwow :/
A jakie choroby zasugerował genetyk?
 
reklama
Mój przy porodzie miał 34 cm obwodu główki, urodził się 2900g, cała ciąże był malutki. Do tej pory jest :) ma prawie 1.5 roku i waży 9200g
9200 to bardzo ładna waga dziecka, zwłaszcza na 1,5 roku. Moje dziecko miało 8500 na dwa lata. Waga to nie wszystko. Jeśli ty i mąż jesteście niewysocy i drobnej budowy, to nie ma co wymagać od malucha. Zwłaszcza, że nie urodził się z ogromną waga.
 
Do góry