reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości: normalne czy nie ?

Sluz to podstawa szyjka go wydziela zeby chronic drogi rodne przed infekcjami:-)
A bole brzucha jak na okres jak nic innego sie nie dzieje np plamienie to sa normalne macica sie powiększa w koncu przed ciąża ma kilka gram a pod koniec kilo:)
Ja nie nie mialam dlugo żadnych objawow dopiero pozniej .Brzuch bolal mnie jak na okres ma początku i pozniej od polowy tak ze w nocy spac nie moglam czasem oczywscie lekarz sprawdzał :)
Bo do lekow ale to inna sprawa bralam właśnie magnez duuzo magne b6 najlepszy polecam!!
I mialam duzo spokoju lekarz tlumaczyl mi ze szczuple osoby czuja to dwa razy mocniej niz grubsze :)
Jak jest staly bol a nie skurczowy co kilka min to jest ok:)
Klociami sie lekarze nie przejmuja:)
Tez miala kilka razy takie klocie ze wstac nie moglam czulam jakby maly mi gdzies siedzial :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tez mi się wydaje ze należymy do tych delikatnych co wszystko czuja. Ja byłam tydzień temu w piątek i wszystko było ok, kolejna wizytę mam za 2 tygodnie. Daj znać po swojej wizycie i co lekarz powiedział o twoich dolegliwościach.
Czytałam że dziewczyny szczupłe i te którym dokuczały duże bóle miesiączkowe bardziej narzekają na bóle podbrzusza w ciąży. Oczywiście dam znać jak po wizycie w pon. :)
 
Czytałam że dziewczyny szczupłe i te którym dokuczały duże bóle miesiączkowe bardziej narzekają na bóle podbrzusza w ciąży. Oczywiście dam znać jak po wizycie w pon. :)
To prawda lekarz mi to samo mowil:)
Bo mialam bole jakbym okres miala dostać a przed ciąża mialam taki bolesny ze czasem plakalam z bolu no i mowia ze czasem po ciąży okres jest bezbolesny
I to tez prawda nie u kazdej kobiety ale u mnie sie sprawdziło zero bolu nawet nie wiem kiedy przyjdzie hehe
 
To prawda lekarz mi to samo mowil:)
Bo mialam bole jakbym okres miala dostać a przed ciąża mialam taki bolesny ze czasem plakalam z bolu no i mowia ze czasem po ciąży okres jest bezbolesny
I to tez prawda nie u kazdej kobiety ale u mnie sie sprawdziło zero bolu nawet nie wiem kiedy przyjdzie hehe
Też mi się wydaje że coś musi w tym być bo ja też miałam okropne bóle miesiączkowe. Czasem nie mogłam się z łóżka podnieść i tabletki przeciwbólowe nie działały. Więc może dlatego teraz bardziej czuje rozciąganie więzadeł macicy. Cieszę się tylko że nie jestem sama z tym problemem bo już zaczynałam panikować. :)
 
Witam
Zalogowałam się tu ponieważ sama nie wiem co myśleć.
Zacznę od tego ze ponad rok temu poroniłam ciąże bliźniacza w 5 tg. Według lekarza poprostu natura popełniła błąd i musiała to poprawić...
Aktualnie jestem w 6 tygodniu, biorę takie leki jak : kwas foliowy, utrogestan dwa razy dziennie, Kwas acetylosalicylowy raz dziennie, witaminę d raz w tygodniu.
Sprawa wyglada tak ze nie raz mam uczucie w podbrzuszu czy plecach z tylu jakbym miała dostać okresu, mam również teraz jakieś kłucie jakby w pochwie, oprócz tego czasem czuje jakby coś w środku mnie się zbierało czuje dyskomfort i mam sporo jasnego takiego przezroczystego prawie trochę białego śluzu. Czy powinnam się niepokoić ?
Jestem na zwolnieniu dużo leżę, czy te dolegliwości są normalne ?
Myśle, ze nie masz się czym martwić. Ja czułam się tak samo i tez miałam taki śluz i bóle które utrzymywały się do 10tc. Obecnie jestem w 14tc i wciąż czasami czuje dziwne kłucia i skurcze w podbrzuszu, ale mój gin mówi, ze to normalne. Dziecko widziałam już 2 razy na usg pierwszy raz w 10tc a drugi raz 13tc przy badaniu przeziernosci karkowej i wszystko z dzieckiem jest 10/10. Nie martw się na zapas wiem, ze jest cieżko,ale warto być ciagle dobrej myśli ze względu na maleństwo ;)
 
Myśle, ze nie masz się czym martwić. Ja czułam się tak samo i tez miałam taki śluz i bóle które utrzymywały się do 10tc. Obecnie jestem w 14tc i wciąż czasami czuje dziwne kłucia i skurcze w podbrzuszu, ale mój gin mówi, ze to normalne. Dziecko widziałam już 2 razy na usg pierwszy raz w 10tc a drugi raz 13tc przy badaniu przeziernosci karkowej i wszystko z dzieckiem jest 10/10. Nie martw się na zapas wiem, ze jest cieżko,ale warto być ciagle dobrej myśli ze względu na maleństwo ;)
Oczywiście masz racje Nie należę do mega szczupłych dziewczyn ale fakt faktem miesiączki miałam zawsze bolesne. Idę dzis do lekarza tylko po zwolnienie nie jestem w stanie pracować. Pójście do sklepu wybiera ze mnie cała energię. Szczerze zawsze myślałam ze w ciąży to wszystko będę robić bo taka jestem wytrzymała a tu prosze... zero mocy
 
Tez mi się wydaje ze należymy do tych delikatnych co wszystko czuja. Ja byłam tydzień temu w piątek i wszystko było ok, kolejna wizytę mam za 2 tygodnie. Daj znać po swojej wizycie i co lekarz powiedział o twoich dolegliwościach.
Na całe szczęście wszystko dobrze Dzidzia ma już 5,83cm i wszystko jest w porządku. Moja gin cały czas twierdzi że to ciągnięcie i kucie związane jest z rozciąganiem wiązadeł macicy. Mam się tyle nie martwić, jak będzie bardzo bolec to mam łykac nospe i dużo leżeć. Chociaż muszę przyznać że już mnie nie boli tak jak wcześniej. A jak u ciebie?
 
Ja do 4 miesiąca czulam sie tak jak na okres szczególnie wtedy jak planowo powinien sie pojawiac, choć w 7tyg ciazy trafilam do szpitala ze sluzem ale brazowym i okazalo sie ze to nadzerka i tez moze powodowac bóle, przynajmniej tak mi powiedziano. Ale zawsze jezeli jest jakas niepokojaca sytuacja dla czystego sumienia i zaspokojenia siebie mozna zaczerpnac opinii lekarza. Pozdrawiam i życzę duzo duzo zdrowka!
 
Na całe szczęście wszystko dobrze Dzidzia ma już 5,83cm i wszystko jest w porządku. Moja gin cały czas twierdzi że to ciągnięcie i kucie związane jest z rozciąganiem wiązadeł macicy. Mam się tyle nie martwić, jak będzie bardzo bolec to mam łykac nospe i dużo leżeć. Chociaż muszę przyznać że już mnie nie boli tak jak wcześniej. A jak u ciebie?
U mnie teraz jest makabra. Mam od rana mdłości i tak cały dzień mnie muli. Nic nie robię nie mam na to poprostu sił. Czuje się wyczerpana, nie mam apetytu boje się jeść. A co do brzucha to czuje tylko takie ciągniecie. Po moim tragicznym samopoczuciu mam nadzieje ze wszystko jest ok. Za nie całe 2 tygodnie mam wizytę
 
reklama
U mnie teraz jest makabra. Mam od rana mdłości i tak cały dzień mnie muli. Nic nie robię nie mam na to poprostu sił. Czuje się wyczerpana, nie mam apetytu boje się jeść. A co do brzucha to czuje tylko takie ciągniecie. Po moim tragicznym samopoczuciu mam nadzieje ze wszystko jest ok. Za nie całe 2 tygodnie mam wizytę
Wiem dobrze o czym piszesz bo mnie dopiero tak ze dwa dni temu przestało mulić. Nie wymiotowalam ale mdłości mnie wykanczały schudłam 2 kg. Huśtawki nastrojów też mnie wykanczaja potrafię płakać z byle powodu. Na szczęście, kończę już 1 trymestr i mam nadzieję że będzie lepiej. Za tydzień mam badania genetyczne i już się martwię na zapas.
Jeżeli nie możesz jeść to nie jedz, nie zmuszaj się. Dziecku i tak nic nie zabraknie. Na pewno jest wszystko dobrze. Dwa tyg do wizyty szybko zleci i sama zobaczysz. :) chciałam wstawić ci zdjęcie mojej fasolki ale nie umiem :(
Dużo odpoczywaj i dbaj o siebie.
 
Do góry