reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

Hej!!! mnie dziś coś bardzo mocno zabolało, dokładnie prawa strona, gdzieś w okolicy prawego jajnika jak robiłam siusiu - czy Was też coś takiego "schwyciło?
 
reklama
Hej!!! mnie dziś coś bardzo mocno zabolało, dokładnie prawa strona, gdzieś w okolicy prawego jajnika jak robiłam siusiu - czy Was też coś takiego "schwyciło?

No mnie też coś chwyta ;) jak za szybko wstaje albo nie własciwie postawie noge i wydaje mi sie że to może być tzw. ból wiązadeł. "W miarę jak Twoja macica staje się coraz większa, wspierające ją wiązadła rozciągają się. Może się zdarzyć, że te rozciągnięte ścięgna spowodują ostry lub tępy ból w dolnej części brzucha, zwykle po jednej stronie. Możesz go poczuć gwałtownie zmieniając pozycję, lub też wstając się z krzesła lub łóżka. Tak jak w przypadku większości dolegliwości występujących w czasie ciąży, tak i w tym przypadku najlepszą radą jest wypoczynek. Mimo iż ból wiązadeł jest dość typowy, w przypadku jego wystąpienia lepiej będzie jeśli skontaktujesz się z lekarzem, położną lub pielęgniarką. Szczególnie jeśli będzie on budził jakiekolwiek Twoje obawy". Wyczytałam tą informacje na stronie papersa, którą gorąco polecam: Pampers - kalendarz ciąży
 
Hej,
Mi juz na szczęście wszytskie dolegliwości przeszły z początku ciąży a miałam głównie refluks żołądkowo- przełykowy czyli wzdęty brzuch straszny ból jakby zapalenie - kilo kamieni w nim,
uczucie kluchy w gardle nie do opisania dieta wszytsko lekkostrawne żadnych surowych owoców warzyw smażonego pikatnęgo tragedia jednym słowem zjadałam tone bananów biszkoptów chrupek kukurydzianych pilam tylko wodę z miodem i oczywiście odwiedzałam kilka razy w ciągu dnia kiebelek szok! teraz jestem w połowie piątego miesiąca i odżyłam wkońcu zaczynam jeść normalnie na razie bez szaleństw ale czuję sie jak nowo narodzona!!!
te dolegliwości na pewno były takie duże, ponieważ spodziewam się dwóch synków.......
 
No mnie też coś chwyta ;) jak za szybko wstaje albo nie własciwie postawie noge i wydaje mi sie że to może być tzw. ból wiązadeł. "W miarę jak Twoja macica staje się coraz większa, wspierające ją wiązadła rozciągają się. Może się zdarzyć, że te rozciągnięte ścięgna spowodują ostry lub tępy ból w dolnej części brzucha, zwykle po jednej stronie. Możesz go poczuć gwałtownie zmieniając pozycję, lub też wstając się z krzesła lub łóżka. Tak jak w przypadku większości dolegliwości występujących w czasie ciąży, tak i w tym przypadku najlepszą radą jest wypoczynek. Mimo iż ból wiązadeł jest dość typowy, w przypadku jego wystąpienia lepiej będzie jeśli skontaktujesz się z lekarzem, położną lub pielęgniarką. Szczególnie jeśli będzie on budził jakiekolwiek Twoje obawy". Wyczytałam tą informacje na stronie papersa, którą gorąco polecam: Pampers - kalendarz ciąży
A to ja to mam. Czasem jak się okręcam w nocy z jednego boku na drugi to mnie tak zaboli. Uch jakby ktoś skórę czy mięśnie gdzieś tam w środku rozrywał. Ale pomasuje troszeczkę i przechodzi. Bo to taki chwilowy ból jest.
 
a moja jedyna dolegliwosc to cholerne swedzenie brzucha i piersi. piersi mnie juz nie bola tylko jak dotykam to odczuwam je. pozatym co mi sie nie podoba mimo ze uzywam kremu na rozstepy pojawily sie na brzuchu popekane male naczynka

np dolegliwosc kebab jest fuj przeszla i dzis od 4,5 miesiaca zjadlam kebaba i wzielam drugiego. pycha.
wszystkie wstrety mi minely tylko wstret do dymu i papierosow zostal
 
A to ja to mam. Czasem jak się okręcam w nocy z jednego boku na drugi to mnie tak zaboli. Uch jakby ktoś skórę czy mięśnie gdzieś tam w środku rozrywał. Ale pomasuje troszeczkę i przechodzi. Bo to taki chwilowy ból jest.


ja tez tak mam :-) ciesze sie ze nie jestem sama :-) bo juz sie martwilam...
Ale rzeczywiscie jak zaboli to tak jakby ktos i cos w srodku naciagal, rozrywal czy jakos tak :baffled: az przechodzi ochota na spanie

 
witam wszystkie dziewczyny,

ja z tym naglym bolem tez mam. szczegolnie w nocy jak sie przekrece albo 'wyciagne' rano. no i do tego lubi mnie zlapac skorcz w lydce, niestety czesto w tym samym momencie.:crazy:
 
te bole to chyba normalka w ciazy tez je mam zwlaszcza jak za szybko sie podnosze lub leze, a skurcze dolegaly mi ale przeszly biore asmag i jest super juz na drugi dzien skurczu niebylo:)
 
A dziś z ran jak się przekręcałam to te więzadła mnie znów zabolały :zawstydzona/y: I chyba se mocniej to naciągnęłam bo teraz jak się schylam to jeszcze troszkę pobolewa. Ale już się wyłożyłam w fotelu z wyciągniętymi nogami i mam nadziej ze zaraz przejdzie.
 
reklama
Z dolegliwości zostały mi jeszcze sporadyczne mdłości, ale i tak miałam niewielkie, w porównamiu z moją koleżanką z pracy, która praktycznie cały czas wymiotowała. Często po jedzeniu dopada mnie zgaga (wiem, wiem, nie powinnam jeść cięzkich, pikantnych potraw, ale cóż, nie potrafię się oprzeć). Przechodzi mi powoli wstręt do słodyczy i niepohamowany apetyt na kwaszoną kapustę.:-D
W tej chwili najgorsze jest swędzenie brzucha (hehe, jak podrapać się publicznie, nie wzbudzając podejrzenia o inwazję insektów?).
PS. Miałyście może napady płaczu zupełnie bez powodu? Ja potrafię poryczeć się na filmach dla dzieci albo nawet jadąc w autobusie (coś znienacka ściska gardlo i łzy same zaczynają kapać, wstyd jak cholera).
 
Do góry